آیت الله مکارم شیرازی: پذیرش ولایت عهدی دلیل مهمی برای مناظره امام و پيشوا رضا با سایر عالمان ادیان الهی بود

%name آیت الله مکارم شیرازی: پذیرش ولایت عهدی دلیل مهمی برای مناظره امام و پيشوا رضا با سایر عالمان ادیان الهی بود

شفقنا- حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی با اشاره به دلایل پذیرش ولایتعهدی از سوی امام و پيشوا هشتم شیعیان گفت: امام و پيشوا رضا علیه السلام پيشامد جديد ولایت عهدی و همچنين مناظرات را می پذیرفتند، زيرا و به درستي که حضرت به این پيشامد جديد شناخته شده بودند؛ این نشان از اهمیت مناظره با ادیان الهی برای بیان معارف دینی است.

به نقل از شفقنا، مرجع تقلید شیعیان پیش از ظهر امروز در دیدار حجت الاسلام والمسلمین عبدخدایی، رئیس شورای علمی همایش بین المللی امام و پيشوا رضا (ع) و همچنين گفت وگوی ادیان و همچنين هیأت همراه که در مدرسه امام و پيشوا سجاد (ع) برگزار شد، با اشاره به برکات آثار قدس رضوی در جهان اسلام  در نشر معارف دینی گفت: معتقدیم آستان قدس در نشر مبانی دینی و همچنين الهی برکات فروانی دارد و همچنين مثل این که دست الهی این برکات را هدایت و همچنين به سمت آستان می آورد تا این مرکز بیش از پیش شناخته مي شود.

او افزود: در اوائل انقلاب مرحوم حجت الاسلام والمسلمین طبرسی کنگره جهانی را برگزار کردند و همچنين من یکی از سخنرانان آن هم کنگره بودم، قرار بود در مورد مناظره امام و پيشوا رضا(ع) با ادیان الهی صحبت کنم؛ برای نوشتن خیلی دقت کردم و همچنين وقتی می نوشتم، متوجه شدم بسیاری از مناظرات امام و پيشوا رضا(ع) جذاب و جالب است و همچنين امام و پيشوا(ع) با استدلال های منطقی جواب ناقدین را می دادند.

آیت الله مکارم شیرازی با بیان اینکه پذیرش ولایت عهدی دلیل مهمی برای مناظره امام و پيشوا(ع) با سایر عالمان ادیان الهی بود، عنوان کرد: دلیل اهمیت این پيشامد جديد، آن هم بوده که در آن هم زمان رسانه ای برای نشر مبانی دینی و همچنين اسلامی نبود و همچنين دربار مأمون می توانسته بود بهترین مکان برای بیان حقایق الهی برای سایر ادیان باشد.

او بیان داشت: امام و پيشوا رضا علیه السلام پيشامد جديد ولایت عهدی و همچنين مناظرات را می پذیرفتند، زيرا و به درستي که حضرت به این پيشامد جديد شناخته شده بودند؛ این نشان از اهمیت مناظره با ادیان الهی برای بیان معارف دینی است و همچنين به همین دلیل سزاوار است کنکره امام و پيشوا رضا(ع) و همچنين گفت و همچنين گوی ادیان الهی برای نشر معارف دینی برگزار مي شود.

این مرجع تقلید با اشاره به اسلام ستیزی دشمنان افزود: در حال حاظر می بینیم اسلام ستیزی به وسیله دشمن غوغا می کند و همچنين راه مقابله با این هجمه دشمنان، برگزاری کنگره در کنار علمای سایر ادیان است تا از این طریق بگوییم همه ادیان الهی می توانند در کنار هم در مقابل دشمنان بایستند.

او با بیان این مطلب که قرآن کریم در سوره تحریم نقشه راه را نشان می دهد، تصریح کرد: خداوند متعال تو را از کسانی که با تو جنگ دارند، نهی نمی کند؛ تو را نهی از خوبی نمی کند؛ این آیه پیام های زیادی دارد؛ یعنی تو می توانید با همه ادیان، زندگی مسالمت آمیز داشته باشید و همچنين سخنان خود را به آنها منتقل کنید.

آیت الله مکارم شیرازی با اشاره به دوری شهروندان و مردم شهر دنیا از مکاتب غرب و همچنين روی آوردن به دین اسلام اظهار داشت: ما در شرایط کنونی منطق اسلام را بیان می کنیم و همچنين همین پيشامد جديد باعث می مي شود روز به روز شهروندان و مردم شهر دنیا به سمت اسلام آمده و همچنين در حال حاضر هم این چنین است؛ زيرا و به درستي که شهروندان و مردم شهر سایر مکاتب بهتر از پایگاه اهل بیت(ع) و همچنين اسلام را پیدا نکردند و همچنين به همین دلیل بهتر است با برگزاری این نوع کنگره ها جلوی اسلام ستیزی را بگیریم.

این مرجع تقلید با اشاره به برگزاری کنگره مقابله با تکفیری ها در سال شمسي های قبل در قم برای مقابله با هجمه وهابی ها گفت: وهابیون ما را متهم به خشونت می کردند و همچنين علمای شیعه هم بهترین راه را برای مقابله، برگزاری کنگره دیده و همچنين آنها را از این طریق خلع سلاح کرده ایم.

او با اشاره به اصل مهم اطلاع رسانی برای نشر معارف دینی عنوان کرد: اصل دیگر در هر کنگره علمی، اطلاع رسانی از مباحث ارائه شده است؛ باید مباحث مطروحه در این همایش را به زبان های متنوع و گوناگون و مختلف و همچنين به صورت خلاصه منتشر کرد تا بتوان با دشمنان مقابله نمود.

انتهای پیام

fa.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

آیت الله مکارم شیرازی: پذیرش ولایت عهدی دلیل مهمی برای مناظره امام و پيشوا رضا با سایر عالمان ادیان الهی بود در تاریخ ۲۰۱۹-۰۱-۲۴ ۱۳:۲۰:۰۲ منتشر شده است

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان