آیت الله جوادی آملی: بیماری هایی مانند اختلاس و همچنين احتکار و همچنين گرفتن حقوق نجومی را آزمایشگاه موش جواب نمی دهد

%name آیت الله جوادی آملی: بیماری هایی مانند اختلاس و همچنين احتکار و همچنين گرفتن حقوق نجومی را آزمایشگاه موش جواب نمی دهد

شفقنا- حضرت آیت الله العظمی جوادی آملی ضمن تاکید بر حفظ حرمت طب، طبیب و همچنين انسان گفت: بسیاری از بیماری ها می تواند در انسان به وجود بیاید که برای آنها نمی قدرت از طریق آزمایش هایی که روی موش صورت می گیرد درمانی پیدا کرد.

به به گفته شفقنا، مرجع تقلید شیعیان در دیدار سعید نمکی وزیر بهداشت، درمان و همچنين آموزش پزشکی با اشاره به جایگاه رفیع علم «طب»، بیان داشت: در جریان طبابت یک کار وزین بر عهده شماست و همچنين آن هم این است که حرمت «طب» را حفظ کنید و همچنين آن هم را در حد بیطاری تنزل ندهید.

او ادامه داد: از آنجا که موضوع علم طب «انسان» است، پاسداشت حرمت طب به این است که انسان را حیوان ناطق ندانیم! بسیاری از بیماری ها می تواند در انسان به وجود بیاید که برای آنها نمی قدرت از طریق آزمایش هایی که روی موش صورت می گیرد درمانی پیدا کرد؛ بیماری هایی مانند اختلاس و همچنين احتکار و همچنين گرفتن حقوق نجومی را آزمایشگاه موش جواب نمی دهد. در نتیجه باید توجه داشته باشید تو عزیزان پزشک با «انسان» روبه رو هستید و همچنين لذا بایستی هم حرمت طب، هم حرمت طبیب و همچنين هم حرمت انسان را حفظ کنید.

آیت الله جوادی آملی در قسمت و بخش دیگری از سخنان خود اذعان کرد: اکثر بیماری ها مرتبط به پرخوری و همچنين بدخوری است، دین به ما گفته تا اشتها نداشتید غذا نخورید و همچنين قبل از سیر شدن کامل نیز، دست از غذا خوردن بکشید، افرادی که در ماه تبريک و مبارک رمضان غصه دار می شوند، معلوم می مي شود که خود را خوب نشناخته اند، این اشخاص توجه ندارند که غذا باید در خدمت انسان باشد و همچنين نه انسان در خدمت غذا!

او تاکید داشت: توجه اصلی باید به مساله بهداشت و همچنين پیشگیری از بیماری باشد تا جامعه از هزینه های درمان نجات یابد.

این مرجع تقلید شیعیان با تاکید بر لزوم خودکفایی در زمینه پزشکی به ویژه دارو، بیان داشت: «نظر» است که می تواند طب را بالا ببرد. طب هرگز نباید خود را به اقتصاد وابسته بداند، به فکر کردن و انديشيدن کردن و انديشيدن پول نباشید، نباید به این دلیل که داروی داخلی ارزانتر از داروی خارجی است آن هم را تولید کنیم و همچنين یا با این فکر کردن و انديشيدن که واردات داروی خارجی مقرون به صرفه است از تولید دارو در داخل صرفه نظر کنیم، بلکه باید بزرگتر بیاندیشیم؛ انگیزه ما باید «خودکفایی و همچنين استقلال» باشد نه مساله اقتصاد و همچنين منفعت. باید با انگیزه خودکفایی و همچنين استقلال به این سمت حرکت کنیم.

او ادامه داد: ایمان، اقتضا می کند که خودکفا باشیم؛ اینکه فرمود «حب الوطن من الإیمان» از مصادیقش همین است که انسان به فکر کردن و انديشيدن کردن و انديشيدن خودکفایی و همچنين عدم وابستگی به بیگانه باشد، تکیه به بیگانه مانند تکیه به پای چوبین است.

آیت الله جوادی آملی افزود: باید مانند دریا باشیم، دریا مضایقه ای ندارد که به کسی سود برساند ولي بايد توجه داشت وابسته به دیگری نیست و همچنين لولوء و همچنين مرجان را با هنر خود و همچنين در دل خود می سازد، این فکر کردن و انديشيدن است که انسان را از وابستگی و همچنين حقارت نجات می دهد.

او تصریح کرد: این کشور به لطف الهی همه چیز دارد، منتها باید مسئولین، جوانان را هدایت کنند تا در مسیر صحیح علم و همچنين دانش قرار بگیرند.

این مرجع تقلید شیعیان خاطرنشان کرد: فخر این کشور مردان پهناور و بزرگ علمی مانند بوعلی و همچنين فارابی خواهند بود که نه استادی داشتند و همچنين نه کسی قدرت آن هم را داشت که شاگردی اینان را کند، این غرور و همچنين فرهنگ ملی ماست و همچنين این جوانان باید بدانند که وارثان آنها خواهند بود.

او ابراز داشت: فهم یک ملت، پشتوانه واقعی آن هم ملت است و همچنين این استعداد در جامعه ما وجود دارد و همچنين ما می توانیم با پاکی و همچنين قداست روح، کشور را با عظمت اداره کنیم.

انتهای پیام

fa.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

آیت الله جوادی آملی: بیماری هایی مانند اختلاس و همچنين احتکار و همچنين گرفتن حقوق نجومی را آزمایشگاه موش جواب نمی دهد در تاریخ ۲۰۱۹-۰۲-۰۷ ۱۶:۰۵:۲۸ منتشر شده است

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان