آیا زنان بی‌حجاب مورد شفاعت اهل‌بیت(ع) قرار نمی‌گیرند؟

%name آیا زنان بی‌حجاب مورد شفاعت اهل‌بیت(ع) قرار نمی‌گیرند؟

شفقنا-آیا روایتی وجود دارد که بر اساس آن هم، زنان بی‌حجاب مورد شفاعت اهل‌بیت(ع) قرار نمی‌گیرند؟!سایت اسلام کوئست پرسش وپاسخی را در این زمینه مطرح کرده که بشرح زیر است:

پرسش: از امام و پيشوا محمد باقر(ع) نقل می‌کنند که ما زن بی‌حجاب را شفاعت نمی‌کنیم. آیا چنین چیزی سند دارد و همچنين در منبع معتبر آمده است؟!
پاسخ :با جست‌وجو در منابع حدیثی، چنین روایتی را نیافتیم که تنها اشخاص بی‌حجاب را از دایره شمول شفاعت اهل‌بیت(ع) خارج نماید. با این حال، برخی احادیث، با سندی معتبر وجود دارد که به صورت کلی، شیعیان را از ارتکاب هر گناهی (و همچنين نه تنها بدحجابی) بازداشته و همچنين اعلام می‌کند که با امید و همچنين اعتماد به شفاعت اهل‌بیت(ع) خود را به گناهان آلوده نسازید.
عبداللَّه بن سعید أسدى می‌گوید: به امام و پيشوا صادق(ع)‏ عرض کردم: مردى مسلمان با کنیز برادرش زنا کرده، توبه آن هم چیست؟ فرمود آن هم است که اولاً: نزد برادرش رفته و همچنين او را خبر سازد و همچنين از او بخواهد که وى را حلال کند. و همچنين ثانیاً: دیگر اقدام به چنین کار زشتی نکند. می‌گوید: عرض کردم: در صورتي که برادرش او را نبخشید و همچنين بر او حلال نکرد، چه؟ فرمود: در روز محشر هم زناکار و همچنين هم خائن محشور خواهد شد. عرض کردم: آیا سرانجامش آتش [دوزخ] است؟ امام و پيشوا در جواب این پرسش از پاسخ صریح خودداری کرد و همچنين فرمود: [حتی در صورتي که] شفاعت پیامبر خداوند تبارک و تعالي(ص) و همچنين ما اهل‌بیت(ع) گناهان تو را بپوشاند، ولى اى شیعیان! با اعتماد به شفاعت ما کارهای زشت و همچنين گناه را تکرار نکنید؛ چرا که به خداوند تبارک و تعالي سوگند کسى که چنین رفتاری داشته باشد، شفاعت ما به او نمی‌رسد، مگر بعد از آن هم‌که درد و همچنين سختی عذاب به او رسیده و همچنين هول و همچنين هراس جهنّم را ببیند.[۱] پس شایسته یک شیعه نیست که خود را رهرو امام و پيشوا معصومش بداند، ولی طبق خواست و همچنين رضایت او عمل ننماید. ضمن این‌که اگرچه صرفاً با نگاه به ظاهر نمی‌قدرت نسبت به درون اشخاص قضاوت نمود، ولی حداقل می‌قدرت گفت ظاهر اشخاص تا مقدار و اندازه‌ای آینه باطن آنها خواهد بود و همچنين در همین راستا شیخ بهایی می‌گوید:
حال متکلم از کلامش پیداست از کوزه آن هم برون تراود که در اوست

[۱]. ابن بابویه، محمد بن على‏، من لا یحضره الفقیه،‏ مصحح، غفارى، على اکبر، ج ‏۴، ص ۳۹، قم، دفتر انتشارات اسلامى، چاپ دوم‏، ۱۴۱۳ق‏.

انتهای پیام

fa.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

آیا زنان بی‌حجاب مورد شفاعت اهل‌بیت(ع) قرار نمی‌گیرند؟ در تاریخ ۲۰۱۹-۰۲-۰۵ ۰۲:۱۹:۱۶ منتشر شده است

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان