کیفر عداوت بین دو دوست/ چرا این قدر دفع ما زیاد و همچنين جذب ما کم است؟!

%name کیفر عداوت بین دو دوست/ چرا این قدر دفع ما زیاد و همچنين جذب ما کم است؟!

شفقنا-رسول خداوند تبارک و تعالي صلی الله علیه و همچنين آله به اباذر فرمودند:

یا اباذر تعرض أعمال أهل الدنیا علی الله من الجمعه إلی الجمعه فی یوم الإثنین والخمیس فیغفر لکل عبد مؤمن إلا عبدا کان بینه وبین أخیه شحناء فقال اترکوا عمل هذین حتی یصطلحا؛(۲) ای اباذر، اعمال اهل دنیا از جمعه تا جمعه دیگر در دو روز دوشنبه

________________________________

۱- کنز الفوائد، ج ۱، ص ۱۵۰؛ وسائل الشیعه، ج ۱۶، ص ۲۸۰؛ بحار الانوار، ج ۷۱، ص ۲۳۶.
۲- الامالی للطوسی، ص ۵۳۷؛ مکارم الاخلاق، ص ۴۷۰؛ بحارالانوار، ج ۷۴، ص ۸۹.

و همچنين پنج شنبه بر پیشگاه خداوند عرضه می مي شود. پس هر بندۂ مؤمنی را می بخشد، مگر بنده ای که میان او و همچنين برادر ایمانی و همچنين دوستش عداوتی باشد. پس خداوند می فرماید: عمل این دو را رها کنید تا بایکدیگر آشتی کنند.

به به گفته شفقنا کتاب کیمیای سعادت : دوست گزینی و همچنين آداب دوستی در ادامه مینویسد اعمال ما همیشه به خداوند تبارک و تعالي و همچنين اهل بیت عرضه می مي شود، ولي بايد توجه داشت در جنبه تشریفاتی اش هفته ای دو بار، روزهای دوشنبه و همچنين پنج شنبه اعمال ما بر امام و پيشوا و همچنين اهل بیت علیهم السلام عرضه می مي شود. و همچنين امام و پيشوا برای تمام مؤمنین دعا می کند که خدایا، اینها را ببخش و همچنين پاک کن! و همچنين خداوند می آمرزد. مگر این که با کسی قهر باشد. اهل بیت علیهم السلام روی این گناه حساس اند. زيرا و به درستي که این گناه راه به سوی خداوند تبارک و تعالي را قطع می کند، دیگر جواب نمی دهد.

دین ما دین محبت و همچنين ولایت و همچنين پیوند است. در صورتي که این پیوند قطع مي شود، ارزش ندارد. رشته اتصال ما قطع می مي شود. فرمود: گناهان همه آمرزیده می شوند، جز کسی که بین او و همچنين برادر مؤمنش کینه و همچنين کدورت است و همچنين با هم قهر خواهند بود. می فرماید: پرونده شان را بایگانی کنید. نه ثوابهایشان پذیرفته می مي شود، نه گناهانشان آمرزیده می مي شود. حالت بلاتکلیفی است. واقعا این روایات تکان دهنده است.

این «من» را باید بشکنند تا اختلافات و همچنين کدورت ها و همچنين جدایی ها حل مي شود. چقدر خود انسان احساس آرامش می کند! وقتی کینه ها را دور می ریزد، مثل این است که یک کوهی از سر دل انسان برداشته می مي شود.

پیامبر خداوند تبارک و تعالي صلی الله علیه و همچنين آله برای اهل مکه
قربان پیغمبر و همچنين اهل بیت علیهم السلام که مجسمه و همچنين حقیقت وفا بودند. شهروندان و مردم شهر مکه پیامبر را حدود بیست سال شمسي شکنجه دادند. ولی پیغمبر ما فرمودند: من همه تو را بخشیدم. تو برادران من هستید. خیلی عجیب است. اعلان برداری می کند. ما با کمترین چیز دوستمان را رها می کنیم. او با کمترین چیز می خواهد دشمنان را به سمت خودش بکشد. وقتی پیامبر مکه را فتح کردند و همچنين اهل مکه را به اسارت در آوردند، فرمودند:

فأنتم الطلقاء؛(۱) همه تو آزادید.

حتی منزل و خانه ابوسفیان را مأمن قرار داد. چرا ما این قدر تنگ نظریم؟! چرا این قدر دفع ما زیاد و همچنين جذب ما کم است؟

انتهای پیام

fa.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

کیفر عداوت بین دو دوست/ چرا این قدر دفع ما زیاد و همچنين جذب ما کم است؟! در تاریخ ۲۰۱۸-۱۲-۲۵ ۱۴:۵۰:۲۹ منتشر شده است

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان