دست يار قوه‌قضاییه اعلام کرد حضور بانوان در ورزشگاه‌ها با دو شرط امکان‌پذیر است

دست يار قوه‌قضاییه اعلام کرد حضور بانوان در ورزشگاه‌ها با دو شرط امکان‌پذیر است

|دست يار قوه‌قضاییه اعلام کرد حضور بانوان در ورزشگاه‌ها با دو شرط امکان‌پذیر است از مسیح داراب|

درهای ورزشگاه آزادی به روی زنان ایرانی باز شد و همچنين گروهی معدود که تعدادشان به صد فرد يا شخص می‌رسید با پشتیبانی نیروی انتظامی تا ورودی ویژه جایگاه بانوان پیش رفتند، به جای بلیت کارت شناسایی نشان دادند و همچنين وارد شدند. نخستین خبر را کانال تلگرام روزنامه «گل» پیش از ظهر روز سه‌شنبه‌(24‌مهر) منتشر کرد. خبری مبنی بر این که شورای تأمین امنیت استان تهران، مجوز حضور زنان در ورزشگاه آزادی را صادر کرده و همچنين قرار است آن هم‌ها بازی دوستانه ایران و همچنين بولیوی را از نزدیک ببینند.

داستان از حضور جیانی اینفانتینو، رییس فیفا در ایران آغاز شد. اینفانتینو روز نهم اسفندماه سال شمسي قبل برای تماشای دیدار استقلال و همچنين پرسپولیس وارد تهران شد، ولي بايد توجه داشت گفته شد شرط حضور او در ایران دیدار با رییس‌جمهوری، حسن روحانی بود. رییس فیفا در ملاقات ۱۰‌اسفند‌96 با آقای روحانی از لزوم حضور زنان در ورزشگاه‌ها و همچنين برداشته شدن منعی که قانون فدراسیون جهانی فوتبال را زیر پا می‌گذاشت، حرف زد. البته‌ آقای اینفانتینو در بازگشت به سوئیس اعلام کرد طرف ایرانی قول‌هایی برای حضور زنان در ورزشگاه‌ها داده و همچنين باید این مشکل به‌زودی حل مي شود.

حجت‌الاسلام هادی صادقی، دست يار فرهنگی قوه‌قضاییه دیروز در گفت‌و همچنين‌گو با «ایرنا» گفت: «آن هم‌گونه که خانم‌ها همراه با آقایان به سینما می‌روند و همچنين از دیدن فیلم بهره می‌گیرند یا به پارک می‌روند، در ورزشگاه نیز می‌توانند حضور پیدا کنند؛ ولی وارد شدن زنان به ورزشگاه‌ها ممکن است دو عارضه داشته باشد که باید آن هم را برطرف کرد و همچنين مسوولان اجازه ندهند این مسائل پدید آید.»

وی افزود: «در صورتي که این دو عارضه مدیریت و همچنين با آن هم مقابله مي شود و همچنين حکومت فضایی مناسب را ایجاد کند که این دو مشکل وجود نداشته باشد، هیچ اشکالی مانع حضور بانوان در ورزشگاه‌ها نخواهد بود. به گفته این مقام قضایی، عارضه اول موضوع اخلاق است. یعنی ممکن است در ورزشگاه‌ها فضای ناسالمی وجود داشته باشد و همچنين کلمات اهانت‌آمیزی نقل شده یا به بانوان توهین‌هایی صورت گیرد و همچنين در آن هم صورت حریم‌ها شکسته مي شود که این زمینه باید مدیریت مي شود.» به گفته حجت‌الاسلام صادقی رفع این مسأله تنها و فقط کار حکومت نیست و همچنين خود شهروندان و مردم شهر باید همکاری کنند. 

دست يار قوه‌قضاییه افزود: «مسأله رعایت اخلاق در ورزشگاه هم به‌عهده حکومت است و همچنين هم تیم‌های ورزشی و همچنين طرفداران‌شان باید فعالیت کنند تا فضایی سالم را برای حضور زنان ایجاد کنند و همچنين فدراسیون‌ها نیز باید نظارت داشته باشند.» 

صادقی اضافه کرد: «عارضه دوم مرتبط به مسائل شرعی است که طبق فتوای مراجع تقلید دیدن بدن نامحرم برای هر دو طرف اشکال دارد؛ یعنی هم مرد و همچنين هم زن نمی‌توانند به بدن برهنه نگاه کنند که رفع این مشکل هم سخت نیست. زيرا و به درستي که در قبل برای حضور بانوان در بعضی از ورزش‌ها این کار را کرد‌ه‌ایم و همچنين تجربه داریم.» دست يار فرهنگی قوه‌قضاییه اضافه کرد: «بانوان در اوایل انقلاب در هیچ رشته ورزشی شرکت نمی‌کردند، ولی هم اکنون در ده‌ها رشته با پوشش خوب شرکت می‌کنند و همچنين بر همین اساس می‌توانند با پوشش خوب در مسابقات شرکت کنند.»

منبع: صبح نو

انتهای پیام

دست يار قوه‌قضاییه اعلام کرد حضور بانوان در ورزشگاه‌ها با دو شرط امکان‌پذیر است در تاریخ ۱۹۷۰-۰۱-۰۱ ۰۳:۳۰:۰۰ منتشر شده است

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان