حضرت آیت الله وحید خراسانی: همه روحانیت، شیعه و همچنين هیئات اجر رسالت را در روز شهادت حضرت زهرا (س) ادا کنند

%name حضرت آیت الله وحید خراسانی: همه روحانیت، شیعه و همچنين هیئات اجر رسالت را در روز شهادت حضرت زهرا (س) ادا کنند

شفقنا- حضرت آیت الله العظمی وحید خراسانی امروز در پایان جلسه پرسش و همچنين پاسخ، با اشاره به ایام و همچنين پیش‌آمد شهادت حضرت صدیقه فاطمه زهرا سلام الله علیها اظهار داشت:ایام فاطمیه قابل وصف و همچنين بیان نیست. او کسی است که خداوند در شأنش خطابی دارد که عقل در این بیان مبهوت است، آن هم‌جا که فرمود: “هم فاطمه وأبوها وبعلها وبنوها”. در این بیان معرّف خاتم النبیین(صلی الله علیه وآله) و همچنين قطب پنج تن آل عبا، یعنی کسانی که همه پیامبران و همچنين اولیای الهی به آن هم‌ها متوسل می‌شدند، او شده است!

به به گفته شفقنا، متن سخنان مرجع تقلید شیعیان به مناسبت ایام فاطمیه ۱۴۴۰قمری بدین شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم
فاطمیّه، لا تدرک ولا توصف! در صورتي که کسی فهم داشته باشد این مطلب کافی است و همچنين در آن هم عقل مبهوت است:”هم فاطمه وأبوها وبعلها وبنوها”.

کسی که وجودش معرّف خاتم النبیین (صلی الله علیه وآله) است، قطب خمسه ای است که تمام انبیا و همچنين اوصیا به آن هم خمسه متوسل‌اند. این بیان خداوند تبارک و تعالي عقل را مبهوت می کند: “هم فاطمه وأبوها وبعلها وبنوها”.

ان شاء الله ایام فاطمیه، این روز را جامعه شیعه گرامی بدارند.

نتیجه این است: میزان، کتاب است و همچنين سنت. ولي بايد توجه داشت نص کتاب: “قُلْ لَا أَسْأَلُکُمْ عَلَیْهِ أَجْرًا إِلَّا الْمَو همچنينَدَّهَ فِی الْقُرْبَى”. آن هم‌چه مورد اتفاق فریقین است: ” أقرب الخلق إلیّ فاطمه”. لذا روز شهادت حضرت زهرا (س) روز وفات خاتم (ص) است.

این قضیه وظیفه همه روحانیت و همچنين شیعه و همچنين هیئات است که اجر رسالت را در روز شهادت حضرت زهرا (س) ادا کنند.

انتهای پیام

fa.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

حضرت آیت الله وحید خراسانی: همه روحانیت، شیعه و همچنين هیئات اجر رسالت را در روز شهادت حضرت زهرا (س) ادا کنند در تاریخ ۲۰۱۹-۰۱-۱۶ ۱۷:۱۲:۰۹ منتشر شده است

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان