حضرت آیت الله نوری همدانی: منبریان و همچنين مبلغان احاطه و همچنين مسلط بودن و تسلط داشتن کامل به مبانی اسلام داشته باشند

%name حضرت آیت الله نوری همدانی: منبریان و همچنين مبلغان احاطه و همچنين مسلط بودن و تسلط داشتن کامل به مبانی اسلام داشته باشند

شفقنا- حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی گفت: اخلاص و همچنين علمیت شرط به ثمر نشستن کارهای تبلیغی است و همچنين فعالان عرصه منبر، تبلیغ و همچنين قلم زدن باید احاطه و همچنين مسلط بودن و تسلط داشتن کامل بر مبانی اسلام داشته باشند.

به به گفته شفقنا، این مرجع تقلید شیعیان در دیدار رئیس، معاونین و همچنين مدیران تيم های پژوهشی پژوهشکده بین المللی عروهالوثقی بیان داشت: اصل کار این پژوهشکده بسیار مفید است، چرا که اسلام همیشه خواسته است پاسخگوی همه شبهات باشد و همچنين در اسلام، حجت و همچنين دلیل تاکید فراوانی شده است.

او در ادامه با بیان حکمت ۱۴۷ نهج البلاغه گفت: امیرالمومنین (ع) فرمود: همیشه در زمین افرادی خواهند بود که قیام دارند چنانچه قرآن می فرماید: یا ایها المدثر، قم فانذر. قیام و همچنين حرکت هر کسی وظیفه دارد که به مقدار و اندازه خودش قیام و همچنين حرکت داشته باشد و همچنين بی تحرکی در اسلام مذموم است و همچنين نقطه مهم آن هم است که این قیام برای خداوند تبارک و تعالي باشد.

آیت الله نوری همدانی با ذکر روایتی از بحارالانوار خاطرنشان کرد: یکی از دستورات مهم علمای ما آن هم است اولین قدم هر عالمی باید اخلاص باشد و همچنين بدون اخلاص آن هم کار نتیجه نمی دهد. دوم آنکه زيرا و به درستي که اسلام دین دلائل و همچنين برهان است محققین این پژوهشکده باید چنان مسلط به آن هم براهین باشند که بتوانند به خوبی اسلام را معرفی کنند.

او افزود: تا انسان خودش در فقه زحمت نکشیده باشد، نمی تواند همه جوانب کار را بسنجد. فقه یک علم دقیقی است، لذا پنجاه سال شمسي زحمت دارد تا کسی فقیه مي شود.

ضرورت پاسخ عالمانه به شبهات فراوان علیه اسلام و همچنين تشیع
این مرجع تقلید شیعیان در  ادامه با اشاره به اینکه ما با دنیایی مواجه هستیم که شبهات فراوانی علیه اسلام و همچنين مخصوصا تشیع هر روز مطرح است، تصریح کرد: ما نیاز به متخصصین و همچنين عالمینی داریم که بتوانند به آن هم شبهات، پاسخ عالمانه دهند. در حوزه افرادی بودند که هر کدامشان به شیوه ای نوآوری هایی داشتند، این نوآوری ها در تربیت طلاب خیلی موثر بود.

در ابتدای جلسه، حجت الاسلام دکتر مختاری ضمن تشکر از فرصتی که در اختیار مسئولین و همچنين پژوهشگران پژوهشکده عروهالوثقی قرار گرفت، بیان داشت: این بیت شریف پناهگاه فضلا و همچنين طلاب است و همچنين قطعا یادآور بیت مرحوم آیت الله العظمی بروجردی است. شایان ذکر است که همه طلاب به خصوص طلاب انقلابی علاقه خاصی به حضرتعالی دارند.

او در ادامه گفت: پژوهشکده بین المللی عروهالوثقی در حوزه های فقه، اصول فقه، فلسفه و همچنين کلام و همچنين مطالعات بین الملل مشغول به فعالیت های علمی و همچنين پژوهشی است. این پژوهشکده در قالب موسسه پژوهشی کارش را شروع کرده بود و همچنين در حال حاظر به فضل الهی مجوز پژوهشکده را از شورای عالی حوزه های علمیه دریافت نمود.

رئیس پژوهشکده بین المللی عروه الوثقی با اشاره به این نقطه که هدف اصلی از تاسیس پژوهشکده بین المللی عروهالوثقی پاسخگویی به نیازهای علمی و همچنين رفع شبهات در داخل و همچنين خارج از کشور بوده است، تاکید کرد: الحمدلله این هدف شکل گرفته است. کتاب هایی در این مجموعه با توجه به نیازسنجی مخاطبین به زبان های انگلیسی و همچنين عربی به چاپ رسیده است.

مختاری در ادامه بیان داشت: همانطور که حضرت امام و پيشوا خمینی (ره) و همچنين رهبری تاکید بر تولید ایده و همچنين نظریه پردازی در حوزه های علمیه داشتند این مجموعه توفیق آن هم را داشته است که با کادر پژوهشی جوون به آن هم سمت حرکت کند.

درخواست تالیف کتابی در خصوص آشنایی با اسلام توسط پژوهشکده از چند کشور
او افزود: از دانشگاه های متنوع و گوناگون و مختلف جهان، مانند دانشگاه رودن روسیه، اندونزی، آمریکای جنوبی و همچنين… درخواست تالیف کتابی در خصوص آشنایی با اسلام و همچنين همچنین کتابی با موضوع اخلاق پژشکی از منظر اسلام را از این پژوهشکده داشته اند که با لطف الهی این فعالیت ها آغاز شده است.

مورد بهره بري و استفاده و نياز ضروري به ذکر است پژوهشکده بین المللی عروهالوثقی بنا دارد در بهار سال شمسي آینده از دائرهالمعارف اسلام به زبان انگلیسی برای سنین کودک و همچنين نوجوان رونمایی کند که این فعالیت علمی با توجه به دغدغه های جوانان و نوجوانان و همچنين خصوصا والدین آنان که در خارج از کشور زندگی می کنند، برنامه جذاب و جالب و خوب ریزی و همچنين تدوین شده است.

مختاری همچنین شامل محاسن پژوهشکده بین المللی عروهالوثقی را بهره بري و استفاده از طلاب و همچنين فضلای جوانی عنوان کرد که در کنار مسلط بودن و تسلط داشتن به زبان انگلیسی و همچنين عربی، مبلغ بین المللی نیز به شمار می آیند.

رئیس پژوهشکده بین المللی عروه الوثقی در پایان با اشاره به اینکه شعبه تهران نیز در همین هفته افتتاح خواهد شد، افزود: افتخار داریم که در خدمت تو هستیم و همچنين امید داریم تحت حمایت ها و همچنين رهنمودهای حضرتعالی، پژوهشکده بین المللی عروهالوثقی بتواند گامهای موثری را بردارد.

انتهای پیام

fa.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

حضرت آیت الله نوری همدانی: منبریان و همچنين مبلغان احاطه و همچنين مسلط بودن و تسلط داشتن کامل به مبانی اسلام داشته باشند در تاریخ ۲۰۱۹-۰۱-۰۶ ۱۴:۴۳:۵۱ منتشر شده است

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان