حضرت آیت الله نوری همدانی: جلیقه زردهای فرانسه حرکت خود را متاثر از انقلاب اسلامی می دانند

%name حضرت آیت الله نوری همدانی: جلیقه زردهای فرانسه حرکت خود را متاثر از انقلاب اسلامی می دانند

شفقنا- حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی گفت: برخی تصور می‌کردند که با وفات امام و پيشوا خمینی(ره) راه ایشان فراموش می‌مي شود، ولي بايد توجه داشت امروز می‌بینیم که آن هم راه همچنان ادامه داشته و همچنين جلیقه زردهای فرانسه حرکت خود را متاثر از انقلاب اسلامی ایران می‌دانند.

به نقل از روزنامه نويس و خبرنگار شفقنا در قم، این مرجع تقلید شیعیان ظهر امروز در دیدار اعضای دانشکده رضوان گروه و حزب‌الله لبنان که در دفتر این مرجع تقلید برگزار شد، از این دیدار ابراز خرسندی کرد و همچنين اظهار داشت: هدف و همچنين قلوب ما با نمایندگان گروه و حزب‌الله لبنان مطابق و يکدست است.

او افزود: در مسافرت بنده به لبنان در دو سال شمسي قبل، شخصیت‌های بزرگی از مبارزان با رژیم صهیونیستی و همچنين شامل آیت‌الله سید حسن نصرالله را دیدیم که ایشان پرچمدار مبارزه با استکبار در لبنان خواهند بود.

آیت الله نوری همدانی با اشاره به آیه ۱۰۴ از سوره آل عمران گفت: این آیه تاکید دارد که باید در میان ملت‌های اسلامی یک جمعیتی وجود داشته باشد که دنیا را به اسلام دعوت کنند، برای این امر نیاز به علم بالا بوده و همچنين این تيم باید معروف و همچنين منکر را بشناسند و همچنين سپس شهروندان و مردم شهر را به معروف فراخوانده و همچنين آنان را از منکر بازدارند.

او خاطرنشان کرد: کسانی که در راه علم و همچنين تحقیق و همچنين جهاد اسلامی گام برمی‌دارند، از فضیلت بالایی برخوردار خواهند بود، ولي بايد توجه داشت در عین حال وظیفه آن هم‌ها نیز بسیار سنگین است.

این مرجع تقلید شیعیان تاکید کرد: شامل وظایف مجاهدین اسلام در وهله نخست شناخت معروف در سطح کلان است و همچنين به قدری جهاد مهم است که باید کسانی باشند که در راه احقاق حق قیام کنند.

او بیان داشت: ما طلاب دعوت‌کنندگان شهروندان و مردم شهر به اسلام و همچنين جهاد با دشمنان اسلام هستیم و همچنين در روایات تاکید بر لزوم تربیت این دعوت‌کنندگان را به کرات می‌بینیم.

آیت‌الله نوری همدانی آیه ۱۰۳ سوره آل عمران را مورد توجه قرار داد و همچنين ابراز کرد: تو دوستان کسانی هستید که در راه تعلیم و همچنين تعلم علوم گام برمی‌دارند و همچنين مقام و همچنين موقعیت تو بسیار بالا می‌باشد.

او با بیان روایتی از امام و پيشوا صادق(ع) در در اوایل جلد دوم در بحارالانوار عنوان کرد: مصداق جهاد کنندگان در راه اسلام در لبنان، گروه و حزب‌الله بوده که در برابر آمریکا، عربستان، صهیونیسم و همچنين دشمنان جهاد می‌کند و همچنين امروز آرام آرام کید دشمنان روشن شده و همچنين پیروزی برای مسلمانان رقم می‌خورد.

این مرجع تقلید شیعیان ادامه داد: روز به روز تحولی که امام و پيشوا خمینی(ره) به وجود آوردند، گستردگی بیشتری پیدا می‌کند.

آیت‌الله نوری همدانی یادآور شد: برخی تصور می‌کردند که با وفات امام و پيشوا خمینی(ره) راه ایشان فراموش می‌مي شود، ولي بايد توجه داشت امروز می‌بینیم که آن هم راه همچنان ادامه داشته و همچنين جلیقه زردهای فرانسه حرکت خود را متاثر از انقلاب اسلامی ایران عنوان می‌کنند.

او اضافه کرد: این انقلاب روز به روز قوی‌تر خواهد شد و همچنين از طرف دیگر دشمنان ضعیف‌تر می‌شوند که این امر زمینه ظهور امام و پيشوا زمان(عج) را فراهم می‌کند.

انتهای پیام

fa.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

حضرت آیت الله نوری همدانی: جلیقه زردهای فرانسه حرکت خود را متاثر از انقلاب اسلامی می دانند در تاریخ ۲۰۱۸-۱۲-۲۹ ۱۲:۳۸:۰۱ منتشر شده است

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان