حضرت آیت الله نوری همدانی: امنیت بستر همه پیشرفتهاست

%name حضرت آیت الله نوری همدانی: امنیت بستر همه پیشرفتهاست

شفقنا- حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی امنیت را بستر همه پیشرفت ها خواند و همچنين تصریح کرد: امنیت، صداقت، بصیرت، عدالت، درستی و همچنين پاکی نتیجه این انقلاب است.

به به گفته روزنامه نويس و خبرنگار شفقنا در قم، این مرجع تقلید شیعیان پیش از ظهر امروز در دیدار فرماندهان نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران با اشاره به آیه ۷ سوره ابراهیم و همچنين تاکید بر پيشامد جديد شکر نعمت در قرآن کریم گفت: خداوند در ۷۳ جای قرآن در مورد شکر نعمت سخن گفته است و همچنين انسان را به شناخت نعمت ها و همچنين شکر آن هم تشویق و همچنين ترغیب کرده است.

او افزود: خداوند در این آیه می فرماید در صورتي که شکر نعمت را به جای آورید سبب افزایش نعمت و همچنين کفران آن هم سبب عذاب الهی می مي شود بنابراین وظیفه شناخت، شکر و همچنين نگهداری نعمت ها مساله بسیار مهمی است و همچنين تعدادی از آیات قرآن در ذکر نعمت ها است که انسان ها باید بدانند نعمت های فراوان خداوند غیر قابل شمارش است.

آیت الله نوری همدانی، شکرگزاری نعمت ها را از نشانه ها و علائم فرهنگ والای انسان دانست و همچنين تصریح کرد: امام و پيشوا صادق می فرماید در بندگی خداوند ۳ دسته اشخاص خواهند بود اول کسانی که خداوند را برای رفتن به بهشت می پرستند و همچنين ثانیا افرادی که برای ترس از جهنم بندگی می کنند ولي بايد توجه داشت دسته سوم اشخاص بندگی را به خاطر شکر نعمت های الهی انجام می دهند که این اشخاص دارای فرهنگ بالایی خواهند بود و همچنين با شناخت نعمت ها شکرگذار آنها خواهند بود بنابراین عبادت احرار و همچنين آزادگان این چنین است.

او با اشاره به روایتی از امام و پيشوا صادق(ع) گفت: بزرگترین نعمت ولایت اهل بیت است که در نتیجه این موضوع یک نظام ولایی به وجود آمده است و همچنين تو ولایتمداران با سرويس ها و خدمات خودتان بستری به وجود آوردید که در این بستر از همه جهت تکامل و همچنين پیشرفت وجود داشته است.

این مرجع تقلید، شناخت نعمت هایی که از دستاوردهای انقلاب حاصل شده است را مورد بهره بري و استفاده و نياز ضروري و همچنين ضروری خواند و همچنين تاکید کرد: ارکان انقلاب از دستاوردهای اولیه این انقلاب است که اسلام اولین رکن آن هم می باشد؛ دشمنان، اسلام را به حاشیه کشانده و همچنين از صحنه زندگی شهروندان و مردم شهر دور کرده بودند ولي بايد توجه داشت امام و پيشوا خمینی(ره) توانستند اسلام را به زندگی ما باز گردانند پس اولین نعمت انقلاب شناختن اسلام و همچنين آوردن آن هم با تمام ابعاد به صحنه زندگی شهروندان و مردم شهر است.

او ولایت فقیه را دومین رکن انقلاب دانست و همچنين ادامه داد: شهروندان و مردم شهر به واسطه انقلاب صاحب کرامت و همچنين عزت شدند و همچنين ما با کمک نهج البلاغه که حاوی دستورات دینی، فردی، اجتماعی و همچنين سیاسی است توانستیم از رهنمودهای این امام و پيشوا بزرگوار بهره ببریم و همچنين خداوند نازل کرده که سرپرستان جامعه و همچنين ائمه و همچنين پیشوایان بایستی زندگی شان همطراز با ضعیف ترین اشخاص باشد تا برای فقیر فقر سنگین جلوه نکند و همچنين شهروندان و مردم شهر دچار فقر فرهنگی نشوند.

آیت الله نوری همدانی شهروندان و مردم شهر سالاری را رکن دیگری از انقلاب و همچنين دستاوردهای آن هم خواند و همچنين افزود: ما باید شهروندان و مردم شهر را با  دستاوردهای انقلاب آشنا کنیم. یکی از اولین نعمت هایی که شهروندان و مردم شهر باید شکرگزار آن هم باشند این است که شهروندان و مردم شهر ملت ما از زیر ظلم و همچنين استبداد بیرون آمدند.

این مرجع تقلید، امنیت را بستر همه پیشرفت ها خواند و همچنين تصریح کرد: امنیت، صداقت و همچنين بصیرت ، عدالت و همچنين درستی و همچنين پاکی نتیجه این انقلاب است و همچنين تو فرماندهان قوای انتظامی توانستید امنیتی را ایجاد کنید که در هیچ جای دنیا نیست. 

او احیاء جهاد و همچنين شهادت را از دیگر دستاوردهای انقلاب خواند و همچنين بیان داشت: در نتیجه احیاء این فرهنگ امروزه میلیون ها فرد يا شخص عاشق جهاد و همچنين شهادت خواهند بود و همچنين ملتی که شهادت دارد اسارت ندارد و همچنين شهادت است که به انسان بصیرت، ایمان و همچنين بینش می دهد.

انتهای پیام

fa.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

حضرت آیت الله نوری همدانی: امنیت بستر همه پیشرفتهاست در تاریخ ۲۰۱۹-۰۱-۰۵ ۱۴:۵۲:۴۴ منتشر شده است

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان