حضرت آیت الله نوری همدانی: استاد پرورش جزء والسابقون السابقون محسوب می‌مي شود

%name حضرت آیت الله نوری همدانی: استاد پرورش جزء والسابقون السابقون محسوب می‌مي شود

شفقنا- حضرت آیت الله نوری همدانی گفت: استاد پرورش جزو کسانی بودکه قدم به میدان انقلاب گذاشت بنابراین جزء “والسابقون السابقون اولئک المقربون ” محسوب می‌مي شود.

به نقل از روزنامه نويس و خبرنگار شفقنا، مجلس بزرگداشت استاد سید علی اکبر پرورش جمعه شب در دارالقرآن علامه طباطبایی برگزار شد.

در این مراسم پیام حضرت آیت الله نوری همدانی توسط مرتضی نجفی قدسی مدیر دارالقرآن علامه طباطبایی(ره) خواندن و قرائت شد که متن آن هم به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

﴿ مَن کَانَ یُرِیدُ الْعِزَّهَ فَلِلَّهِ الْعِزَّهُ جَمِیعًا  إِلَیْهِ یَصْعَدُ الْکَلِمُ الطَّیِّبُ و همچنينَالْعَمَلُ الصَّالِحُ یَرْفَعُهُ ﴾﴿فاطر، آیه۱۰﴾

یعنی کسی که خواهان عزت است و همچنين می خواهد در بین شهروندان و مردم شهر و همچنين جامعه عزتمند باشد باید این مهم را از خداوند تبارک و تعالي بخواهد چرا که همه عزت از آن هم خداست و همچنين سخنان پاکیزه به سوی او صعود می کند و همچنين عمل صالح را رفعت می بخشد و همچنين بالا می رود.

سخن از استاد پرورش گفتن، به منزله سخن گفتن از دوران انقلاب و همچنين مبارزه با رژیم ستمشاهی، سخن گفتن از تلاش صادقانه بعد از انقلاب اسلامی و همچنين خدمتگذاری به شهروندان و مردم شهر در عرصه های گوناگون، سخن گفتن از تعلیم و همچنين تعلم و همچنين تربیت و همچنين تزکیه نفس، سخن گفتن از علم و همچنين فضل و همچنين اندیشه، سخن گفتن از جهاد و همچنين شهادت و همچنين سخن گفتن از یک انسان صالح پروردگار است که در تمامی دورانها و همچنين عرصه ها خوش درخشید.

او بر عهد و همچنين پیمان الهی خویش با پروردگار استوار ماند و همچنين هیچگاه از مسیر حق طلبی خارج نشد و همچنين اعوجاجی پیدا نکرد و همچنين در مجلس خبرگان قانون اساسی نیز از مدافعان جدی ولایت فقیه بود که با ادله ای روشن به تبیین این جایگاه پرداخت.

او به حق یکی از استوانه های انقلاب اسلامی و همچنين شامل ستارگانی بود که در کنار خورشید انقلاب یعنی رهبر کبیر انقلاب حضرت امام و پيشوا خمینی(رض) می درخشیدند و همچنين پرتو افکنی می کرد.

او انسان فرهیخته ای بود که با مسلط بودن و تسلط داشتن به منابع اصیل اسلامی مخصوصا آشنایی با تفاسیر قرآن و همچنين نهج البلاغه و همچنين مطالعات عمیق در علوم اسلامی، به زیور علم و همچنين دانش آراسته بود و همچنين با بیان بسیار زیبا و همچنين دلنشینی که داشت، همواره به عنوان یک خطیب برجسته به تبلیغ دین و همچنين تربیت جوانان همت داشت.

سخنرانی های ایشان که بحمدالله توسط فضلاء محترم حوزه از نوارها پیاده شده و همچنين کتابهای ارزشمندی در بحث عاشورا و همچنين امام و پيشوا حسین(ع) و همچنين بیان معارف قرآن و همچنين عترت را شامل است، بیانگر شاّن علمی ایشان و همچنين برای طلاب و همچنين دانشجویان بسیار سودمند و همچنين مفید است.

پیام رهبری انقلاب حضرت آیت الله خامنه ای در پی درگذشت جناب آقای پرورش بسیار مهم و همچنين بیانگر شخصیت جامع ایشان بود.

رهبری در این پیام از ایشان به عنوان یاور صدیق انقلاب نام بردند و همچنين تاکید کردند که مرحوم سید علی اکبر پرورش چهره محترم و همچنين اثرگذاری بود که قسمت و بخش اعظم عمر با برکت خود را در خدمت اسلام و همچنين ارزشهای متعالی دین گذرانید و همچنين لهجه صادق و همچنين دل با اخلاص و همچنين خلق نیک را به ترویج و همچنين تحکیم انقلاب و همچنين نظام اسلامی گماشت.

مرحوم آقای پرورش از جهات متعددی شخصیت و همچنين شایستگی خودشان را ظاهر کردند، هم شخصیت انقلابی، هم شخصیت فرهنگی و همچنين هم شخصیت سیاسی و همچنين از آن هم موقعی که صدای حضرت امام و پيشوا(رضوان الله علیه) برای انقلاب بلند شد، جزءکسانی بودکه قدم به میدان انقلاب گذاشت و همچنين جزء “والسابقون السابقون اولئک المقربون ” محسوب می‌مي شود.

هنگامی که بنده در جریان سخنرانی ۱۹ دی در سال شمسي ۵۶ به خلخال و همچنين بعد از آن هم به سقز تبعید شدم یکی از کسانی که چندین بار به دیدن ما آمدند جناب آقای پرورش بود و همچنين با اینکه می دانست ملاقات ما در آن هم شرایط تبعید که زیر نظر ساواک شاه بودیم، ممکن بود برای ایشان خطرات زیادی داشته باشد، مع ذالک در آن هم غربت به دیدار ما می آمدند و همچنين سعی داشتند که به ما در آن هم شرایط سخت روحیه بدهند.

بنده ایشان را در عرصه سیاسی بسیار با تدبیر می دیدم که مواضع صحیح و همچنين اصولی و همچنين در خط صحیح انقلاب داشتند و همچنين در عرصه تعلیم و همچنين تربیت نیز زيرا و به درستي که انسان با اخلاصی بود، توفیقات بسیار خوبی داشت و همچنين توانسته بود شاگردان زیادی را تربیت کند بطوری که بسیاری از آنها فرماندهان عرصه جهاد و همچنين شهادت خواهند بود.

برگزاری مجالس بزرگداشت برای چنین شخصیت هایی که اسوه و همچنين نمونه بودند، بسیار کار مورد بهره بري و استفاده و نياز ضروري و همچنين ارزشمندی است و همچنين نسل جدید ما باید بدانند چه انسانهای بزرگی در این انقلاب عظیم نقش داشته اند و همچنين سیره عملی آنان برای کسانی که دوران انقلاب و همچنين دفاع مقدس را ندیده اند، الگو قرار بگیرد.

از ستاد بزرگداشت استاد پرورش، از فرماندهان دفاع مقدس و همچنين دارالقرآن علامه طباطبایی(رض) که نسبت به برپایی این همایش ارزشمند تلاش وافر داشتند، صمیمانه تقدیر و همچنين تشکر دارم و همچنين دوام توفیقات آنان را در ادامه راه نهضت اسلامی ملت ایران که موجب بیداری ملت های مسلمان و همچنين تشکیل جبهه مقاومت در برابر مستکبران شده است را از درگاه الهی مسئلت دارم.

انتهای پیام

fa.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

حضرت آیت الله نوری همدانی: استاد پرورش جزء والسابقون السابقون محسوب می‌مي شود در تاریخ ۲۰۱۸-۱۲-۲۸ ۲۱:۴۴:۵۹ منتشر شده است

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان