حضرت آیت الله مکارم شیرازی: گروهی به دنبال تضعیف حوزه علمیه و همچنين مرجعیت خواهند بود/ اتحاد با شعار بررسي کننده و پروهشگر نمی مي شود

%name حضرت آیت الله مکارم شیرازی: گروهی به دنبال تضعیف حوزه علمیه و همچنين مرجعیت خواهند بود/ اتحاد با شعار بررسي کننده و پروهشگر نمی مي شود

شفقنا- حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی گفت: اخیرا تيم خاصی در راستای تضعیف حوزه و همچنين مرجعیت تلاش می‌کنند و همچنين این تيم متاسفانه در مراکز حساس نیز نفوذ کرده اند.

به نقل از روزنامه نويس و خبرنگار شفقنا در قم، این مرجع تقلید شیعیان عصر امروز در دیدار اعضای ستاد مرکزی چهلمین سالگرد پیروز انقلاب اسلامی که در دفتر این مرجع تقلید برگزار شد، اظهار داشت: خداوند تبارک و تعالي را شکر می‌کنیم که ۴۰ سال شمسي از عمر انقلاب گذشت و همچنين با وجود دشمنان و همچنين مخالفانی که قصدشان براندازی نظام اسلامی بود، از این مسیر عبور کردیم.

او افزود: اینکه به ۴۰ سالگی رسیدیم نعمت کمی نیست، ما باید آن هم عواملی که سبب شد نظام اسلامی به وجود بیاید را باید تقویت کنیم و همچنين در صورتي که غیر از این باشد موفق نخواهیم شد.

آیت الله مکارم شیرازی گفت: اینکه ما باید چهلمین سال شمسي را جشن بگیریم خوب است، ولي بايد توجه داشت باید مراقب آسیب ها باشیم.

او خاطرنشان کرد: اتحاد شهروندان و مردم شهر یکی از دلایل اصلی موفقیت انقلاب اسلامی بود و همچنين حضور ۹۸ درصدی ملت در تحکیم انقلاب اسلامی بسیار اثرگذار بود.

مرجع تقلید شیعیان اتحاد شهروندان و مردم شهر را مهم و همچنين ارزشمند دانست و همچنين ادامه داد: امروز در صورتي که این اتحاد به انحراف کشیده مي شود ما متضرر خواهیم شد و همچنين اتحاد نیز با شعار بررسي کننده و پروهشگر نمی‌مي شود.

او تاکید کرد: دومین عامل پیروزی انقلاب اسلامی خلوص نیت شهروندان و مردم شهر بود، سوم فداکاری شهروندان و مردم شهر در جنگ تحمیلی ما را در گذراندن سختی ها یاری کرد و همچنين در صورتي که این سه عامل وجود داشته باشد ما مطمئنا موفق خواهیم شد.

آیت‌الله مکارم شیرازی آسیب‌های موجود در کشور را مورد توجه قرار داد و همچنين عنوان کرد: یکی از آسیب ها تحزب است به معنی اینکه هر حزبی به معنی خود باشد و همچنين متاسفانه در گوشه و همچنين کنار بعضا این گروه و حزب گرایی ها و همچنين عدم توجه به منافع ملی دیده می‌مي شود که باید این فکر کردن و انديشيدن از بین رفته و همچنين همه در این شرایط فوق‌العاده حساس دلسوزانه به انقلاب یاری برسانند.

او بیان کرد: آسیب دیگر این بوده که مسائل اسلامی کمرنگ مي شود، متاسفانه برخی از تيم‌ها به مسائلی همچون حجاب، مواد اعتياد آور و مخدر، مجالس آلوده و همچنين غیره حساسیتی ندارند و همچنين این سبب می‌مي شود که اسلام و همچنين جلوه های آن هم کمرنگ مي شود، در این صورت لفظ اسلامی از جمهوری اسلامی حذف شده و همچنين آن هم می‌مي شود که به امام و پيشوا خمینی (ره) پیشنهاد شد که ایشان نپذیرفتند.

این مرجع تقلید شیعیان تصریح کرد: آسیب دیگر تجمل گرایی و همچنين زندگی اشرافی بوده و همچنين این آسیب ما را از زندگی ساده امام و پيشوا خمینی(ره) و همچنين آن هم الگو دور می‌کند.

آیت‌الله مکارم شیرازی ابراز کرد: در دوران تحریم ساده زیستی بیشتر اهمیت پیدا می‌کند و همچنين در صورتي که چنین نباشد موفق نخواهیم شد.

او یادآور شد: آسیب دیگر فاصله گرفتن مسئولان حکومت از توده شهروندان و مردم شهر است، چرا که این شهروندان و مردم شهر بودند که در مقابل رژیم طاغوت ایستادند و همچنين امروز نیز باید مسئولان بر شهروندان و مردم شهر و همچنين مخصوصا مستضعفین تکیه کنند.

این مرجع تقلید شیعیان اضافه کرد: اخیرا یک آسیب خطرناک پدیدار شده و همچنين آن هم این است که تيم خاصی در راستای تضعیف حوزه و همچنين مرجعیت تلاش می‌کنند و همچنين این تيم متاسفانه در مراکز حساس نیز نفوذ کرده اند، ما باید بدانیم که حوزه و همچنين مرجعیت انقلاب را به پیروزی رسانده و همچنين در عراق نیز نقش مرجعیت در باز کردن گره ها مشهود است.

آیت‌الله مکارم شیرازی با بیان اینکه امروز شاهد شکست های پی در پی دشمنان در عرصه های متنوع و گوناگون و مختلف هستیم مطرح کرد: در جنگ تحمیلی رزمندگان دائما با توسل به اهل بیت(ع) به جنگ با دشمنان می‌پرداختند و همچنين این بسیار مهم است که نباید فراموش مي شود.

انتهای پیام

fa.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

حضرت آیت الله مکارم شیرازی: گروهی به دنبال تضعیف حوزه علمیه و همچنين مرجعیت خواهند بود/ اتحاد با شعار بررسي کننده و پروهشگر نمی مي شود در تاریخ ۲۰۱۸-۱۲-۲۴ ۱۷:۵۵:۱۵ منتشر شده است

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان