حضرت آیت الله مکارم شیرازی: نویسندگی در حوزه های علمیه تقویت مي شود

%name حضرت آیت الله مکارم شیرازی: نویسندگی در حوزه های علمیه تقویت مي شود

شفقنا- حضرت آیت‌ الله العظمی مکارم شیرازی گفت: همه در شرایط کنونی باید افزون بر مسلط بودن و تسلط داشتن به خطابه و همچنين سخنرانی، دست به قلم شوند و همچنين از این ظرفیت برای نشر معارف اهل بیت بهره بگیرند.

به به گفته شفقنا، مرجع تقلید شیعیان در دیدار مسؤولان و همچنين اعضای ستاد برگزاری بیستمین همایش کتاب سال شمسي حوزه، برگزاری کتاب سال شمسي حوزه را اقدامی مفید و همچنين ارزشمند دانست.

او با بیان اینکه حوزه باید بازدهی داشته باشد و همچنين از این حوزه خروجی هایی به نفع اسلام، مسلمین و همچنين انقلاب و همچنين کشور بیرون بیاید، گفت: همه از حوزه انتظار دارند و همچنين این انتظار بجاست و همچنين در صورتي که خروجی نباشد نقیصه خواهد بود.

آیت الله مکارم شیرازی تقدیر از برگزیدگان کتاب سال شمسي حوزه را اقدامی ارزشمند دانست و همچنين افزود: این مساله سبب می مي شود تا اشخاص بیشتری به میدان بیایند و همچنين آثار فاخر و همچنين ارزشمندی تولید مي شود.

او با تاکید بر اینکه دستاوردهای علمی، پژوهشی و همچنين آثار متعدد حوزه باید به بهترین شکل ممکن اطلاع رسانی مي شود، اظهار داشت: در صورتي که دستاوردهای همین جشنواره و همچنين همایش کتاب سال شمسي حوزه در مدت این سال شمسي ها اطلاع رسانی مي شود دیگر عده ای حرف هایی نمی زنند که حوزه چکار کرده است؟

مرجع تقلید شیعیان با تاکید بر اینکه دستاوردهای حوزه باید به نحو شایسته اطلاع رسانی مي شود، تصریح کرد: صدا و همچنين سیما باید وقت بیشتری در اختیار حوزه و همچنين روحانیت قرار دهد تا حوزه ها بتوانند دستاوردهای خود را تبیین کنند؛ همچنین در این راستا باید از ظرفیت دیگر رسانه های گروهی نیز بهره گرفت.

آیت الله مکارم شیرازی خواستار نامگذاری روز یا هفته ای به عنوان روز حوزه در تقویم رسمی کشور شد و همچنين تاکید کرد: سرويس ها و خدمات حوزه باید معرفی مي شود تا منفی بافان، ناآگاهان بدانند حوزه بیکار نبوده و همچنين نیست.

او در ادامه با اشاره به روند بررسی آثار ارسالی به دبیرخانه جشنواره کتاب سال شمسي حوزه، گفت: باید نقاط نيرو، ضعف و همچنين آسیب های آثار ارسالی به صاحبان آنها اطلاع داده مي شود؛ این مساله سبب تقویت پژوهش در حوزه های علمیه می مي شود.

این مرجع تقلید با اشاره به گسترش وسائل ارتباط جمعی و همچنين تکنولوژی های جدید، افزود: هرچند این مساله سبب سهولت کار محققان و همچنين پژوهشگران شده، ولي بايد توجه داشت از طرفی سبب بروز برخی آسیب ها شده است، باید در این خصوص دقت مي شود تا آثار گردآوری و همچنين کپی نباشد؛ کپی کاری از آثار دیگران آفتی است که ارزش کار را پایین می آورد.

او رعایت عدالت از سوی داوران همایش کتاب سال شمسي حوزه را مورد تاکید قرار داد و همچنين گفت: یکی از موارد و نکات دیگری که باید به آن هم توجه کنید این است کتبی که به عنوان کتب برگزیده شناخته و همچنين معرفی می مي شود باید تماما و همچنين به دقت مورد مطالعه و همچنين بررسی قرار گیرد تا خدایی ناکرده مطلب نادرست و همچنين انحرافی در آنها وجود نداشته باشد.

آیت الله مکارم شیرازی برگزاری این قبیل همایش ها و همچنين تجلیل از نویسندگان برتر را سبب تقویت نویسندگی و همچنين روحیه تحقیق و همچنين پژوهش در حوزه های علمیه دانست و همچنين عنوان داشت: نویسندگی باید در حوزه های علمیه تقویت مي شود، همه در شرایط کنونی باید افزون بر مسلط بودن و تسلط داشتن به خطابه و همچنين سخنرانی، دست به قلم شوند و همچنين از این ظرفیت برای نشر معارف اهل بیت بهره بگیرند.

انتهای پیام

fa.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

حضرت آیت الله مکارم شیرازی: نویسندگی در حوزه های علمیه تقویت مي شود در تاریخ ۲۰۱۹-۰۱-۱۶ ۱۵:۲۹:۳۶ منتشر شده است

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان