حضرت آیت الله مکارم شیرازی: عمر وهابیت رو به پایان است

%name حضرت آیت الله مکارم شیرازی: عمر وهابیت رو به پایان است

شفقنا- حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی گفت: وهابیت به عقیده من در حال نزول و همچنين پایان عمر است و همچنين اکنون دست و همچنين پایی هم که می زند با پول های عربستان سعودی است.

به به گفته روزنامه نويس و خبرنگار شفقنا، مرجع تقلید شیعیان عصر دوشنبه در دیدار طلاب مدارس علمیه اهواز که در مدرسه امیرالمؤمین(ع) برگزارشد به حدیث «مَنْ سَلَکَ طَرِیقاً یَطْلُبُ فِیهِ عِلْماً سَلَکَ اللَّهُ بِهِ طَرِیقاً إِلَى الْجَنَّهِ» اشاره کرد و همچنين ابراز داشت: کسی که به سوی علم برود خداوند راه بهشت را برایش می گشاید، بنابراین راه علم راه بهشت و همچنين راه جهل راه جهنم است.

او در ادامه افزود: «و همچنينَ إِنَّ الْمَلَائِکَهَ لَتَضَعُ أَجْنِحَتَهَا لِطَالِبِ الْعِلْمِ رِضًا بِهِ» کسی که طالب علم است و همچنين درس می‌خواند فرشتگان بال‌های خود را برایش پهن و همچنين در نهایت برای او طلب استغفار می کنند.

آیت الله مکارم شیرازی گفت: با ديدن این سه امتیاز به درجه علم پی خواهیم برد، بنابراین تو که مشغول تحصیل هستید و همچنين در این راه وارد شده اید بدانید این محبت خداوند به تو است و همچنين در صورتي که شب و همچنين روز شکرش را به جا آورید باز کم است و همچنين باید قدردان این محبت باشید.

او با اشاره به اینکه چه بسیار کسانی که می خواستند وارد این مسیر شوند ولي بايد توجه داشت توفیق نیافتند خاطرنشان کرد: طلاب برای موفقیت باید چند اصل را رعایت کنند که نخستین آنها نظم است و همچنين آنهایی موفق خواهند بود که منظمند و همچنين اشخاص بی نظم به جایی نخواهند رسید.

مرجع تقلید شیعیان افزود: از دیگر مسائل مهمی که یک طلبه برای موفقیت باید به آن هم توجه داشته باشد پشتکار است به این معنی که هرگز خسته نشود چرا که درس، بحث و همچنين تبلیغ احتیاج به زحمت و همچنين کار دارد و همچنين هرکسی پشتکار داشته باشد موفق می مي شود؛ در احوالات آیت آلله بروجردی هست که یک شب به دنبال حل پيشامد جديد ای مشغول مطالعه بودند که ناگهان اذان می گویند ایشان می فرماید این چه اذان بی وقتی است که می گویند درحالیکه آن هم اذان صبح بود و همچنين زيرا و به درستي که مشغول مطالعه و همچنين تحقیق بودند متوجه گذر زمان نشدند.

او با بیان اینکه در زندگی در رشته های غیر درسی هم در صورتي که انسان پشتکار داشته باشد پیشرفت می کند گفت: سومین عامل موفقیت خلوص نیت است و همچنين در صورتي که انسان نیتش خالص باشد به مقدار خلوص نیت خداوند به او توفیق می دهد لذا در سایه نظم، پشتکار و همچنين خلوص نیت موفقیت حاصل می مي شود.

آیت الله مکارم شیرازی ادامه داد: امروز هجمات علیه روحانیت و همچنين مرجعیت شدید شده است؛ برخی سیاستمداران در خارج گفتند تا دو چیز در بین شیعیان ایران است کار ما مشکل خواهد بود: یکی مرجعیت و همچنين دیگری عزاداری و همچنين عاشورا که باید این دو را کمرنگ کنیم.

او با بیان اینکه دشمن در این سال شمسي ها هرچه کوشش کرد تا این دو را بی رنگ و همچنين کمرنگ کند نتوانست، افزود: سعی کنید در اهواز برنامه جذاب و جالب و خوب های مذهبی عمیق اجرا کنید و همچنين بدانید اهواز از جاهایی است که دشمن نظر خاص به آن هم دارد؛ محکم بایستید و همچنين به مبانی دین و همچنين مذهب آشنا باشید و همچنين این منطقه حساس را حفظ کنید.

وهابیت در حال نزول است

این مرجع تقلید شیعیان تصریح کرد: تو طلاب باید به شبهات دشمن آشنا باشید و همچنين پاسخ آنها را بدانید؛ وهابیت به عقیده من در حال نزول و همچنين پایان عمر است و همچنين اکنون دست و همچنين پایی هم که می زند با پول های عربستان سعودی است.

او بیان کرد: در این منطقه مورد بهره بري و استفاده و نياز ضروري است همچنين و علاوه بر زبان فارسی به زبان عربی هم سخنرانی دینی داشته باشید و همچنين بدانید جهادگرانی هستید که در سنگرهای جهاد ایستاده اید و همچنين اهواز منطقه جهادی شماست.

انتهای پیام

fa.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

حضرت آیت الله مکارم شیرازی: عمر وهابیت رو به پایان است در تاریخ ۲۰۱۹-۰۱-۰۷ ۱۹:۰۴:۴۰ منتشر شده است

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان