حضرت آیت الله مکارم شیرازی: با زبان نرم جلوی منکرات را بگیرید

%name حضرت آیت الله مکارم شیرازی: با زبان نرم جلوی منکرات را بگیرید
حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی

شفقنا- حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی گفت: در صورتي که کسی با زبان نرم با اشخاص صحبت کند حتما می‌ تواند جلوی بسیاری از منکرات را بگیرد.

به نقل از شفقنا، این مرجع تقلید شیعیان امروز در دیدار جمعی از خانواده های شهدای شهرستان کرج با اشاره به روایتی از امیرالمؤمنین(ع) در نهج البلاغه اظهار داشت: ایشان در این روایت از کمیل که شامل اصحاب خاص حضرت بود، خواست تا با او به خارج شهرستان برود و همچنين مسائلی برای او بیان کرد که سزاوار است با آب طلا نوشته مي شود.

او افزود: حضرت در ادامه فرمودند: «ای کمیل! دل های انسان ها شبیه ظرف است و همچنين بهترین آنها موردی است که ظرفیتش بیشتر باشد»، یعنی چشمه جوشان فیض خداوند تبارک و تعالي محدودیتی ندارد و همچنين ما باید سراغ آن هم برویم و همچنين هر کدام به مقدار و اندازه ظرفیت وجودی محدود خود برداشت کنیم از این رو بهترین ظرف های دل ها آن هم موردی است که گنجایش بیشتری از نورانیت و همچنين معنویت خداوند تبارک و تعالي و همچنين اهل بیت(ع) داشته باشد.

آیت الله مکارم شیرازی عنوان کرد: از آسمان باران نازل می‌ مي شود ولی مطابق آیات قرآن کریم هر زمینی به مقدار و اندازه ظرفیت و همچنين وسعت خود از این آب بهره می‌ برد، بنابراین باید سعی کنیم روز به روز گنجایش قلب و همچنين روح خود را افزایش بدهیم تا از نورانیت خداوند تبارک و تعالي بیشتر بهره ببریم.

او با اشاره به ادامه این روایت ابراز داشت: حضرت در ادامه فرمودند: «انسان ها سه دسته اند یا عالم ربانی خواهند بود که مثل آفتاب می‌ درخشند و همچنين دیگران از نور آنها بهره بري و استفاده می‌ کنند، گروهی دیگر پیرو عالمان دین خواهند بود و همچنين به دستورات آنها عمل می‌ کنند و همچنين تيم سوم کسانی بی هدف خواهند بود که تکیه گاهی در دنیا ندارند».

مرجع تقلید شیعیان تأکید کرد: خورشید نور افشانی می‌ کند و همچنين ماه هم که نور خود را از خورشید می‌ گیرد باز هم در آسمان می‌ درخشد از این رو باید مثل خورشید یا ماه باشیم؛ ولي بايد توجه داشت دسته سوم کسانی خواهند بود که مثل برگ درختان پاییزی با هر بادی به این طرف و همچنين آن هم طرف می‌ روند.

او عنوان داشت: به خاطر داریم در قبل افرادی بودند که صبح خطاب به یک رجل سیاسی می‌ گفتند: زنده باد! و همچنين شب خطاب به آن هم فرد می‌ گفتند مرده باد! یعنی بصیرت نداشتند که ابتدا فرد را بشناسند و همچنين بعد در مورد او شعار بدهند.

آیت الله مکارم شیرازی در پایان ابراز کرد: گروهی چهارهزار نفره در قم با نام تيم «ناصحین» خواهند بود که وظیفه امر به معروف و همچنين نهی از منکر را به زبان نرم و همچنين ادبیات خوب به دست دارند و همچنين به توفیقات زیادی دست پیدا کرده اند، بنابراین در صورتي که کسی با زبان نرم با اشخاص صحبت کند حتما می‌ تواند جلوی بسیاری از منکرات را بگیرد.

انتهای پیام

fa.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

حضرت آیت الله مکارم شیرازی: با زبان نرم جلوی منکرات را بگیرید در تاریخ ۲۰۱۸-۱۲-۲۷ ۱۹:۳۱:۲۱ منتشر شده است

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان