حضرت آیت الله مکارم شیرازی: اسلام ستیزی و همچنين شیعه ستیزی در میان سیاست مداران غربی به صورت گسترده وجود دارد

%name حضرت آیت الله مکارم شیرازی: اسلام ستیزی و همچنين شیعه ستیزی در میان سیاست مداران غربی به صورت گسترده وجود دارد

شفقنا- حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی گفت: اسلام ستیزی و همچنين مخصوصا شیعه ستیزی در میان سیاست مداران غربی به صورت گسترده وجود دارد و همچنين دروغ های زیادی به شیعیان نسبت می دهند.

به به گفته شفقنا، این مرجع تقلید شیعیان در دیدار رئیس و همچنين مدیران پژوهشکده بین المللی عروه الوثقی طی سخنانی بیان داشت: از توضیحاتی که بیان شد معلوم می مي شود که یک کار موثر و همچنين مفیدی را انجام می دهید. سراغ کارهایی رفته اید که پژوهشگاه های دیگر کمتر به سراغ آنها می روند و همچنين من به الکفایه آن هم به مقدار و اندازه کافی نیست و همچنين باید تقویت مي شود.

او با بیان این که به نظر می رسد در شرایط فعلی دنیای غرب یک عطشی برای یک مذهبی که بر اساس عقلیات باشد و همچنين آنها را سیراب کند، دارد، گفت: زيرا و به درستي که مادی گرایی نتوانسته است آنها را سیراب کند و همچنين نتیجه آن هم خون ریزی و همچنين حمایت از خون ریزها شده است، لذا آنها دنبال یک معنویتی می گردند که در اسلام وجود دارد و همچنين در اسلام هم در شیعه بیشتر است زيرا و به درستي که شیعه طرفدار عقلانیت است بنابراین در عقاید شیعه جاذبه ای وجود دارد که در صورتي که بتوان این عطش را با برنامه جذاب و جالب و خوب های متنوعی اشباع کرد کار بسیار مناسبی است.

آیت الله مکارم شیرازی افزود: نقطه دیگر آن هم است که اسلام ستیزی و همچنين مخصوصا شیعه ستیزی در میان سیاست مداران غربی به صورت گسترده وجود دارد و همچنين دروغ های زیادی به شیعیان نسبت می دهند، همین سبب شده است که بینش اشخاص نسبت به شیعه و همچنين مخصوصا ایران عوض مي شود.

او ادامه داد: وقتی خبرنگاران و همچنين زائران خارجی در اینجا حضور پیدا می کنند، از آنها سوال می کنیم، آیا ایرانی که دیدید و همچنين ایرانی که در رسانه های تو منعکس می مي شود یکی است؟ می گویند این دو با هم فرق می کنند.

مرجع تقلید شیعیان در قسمت و بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به این که امروز فضای مجازی یک فرصتی در اختیار دشمنان اسلام قرار داده است که تبلیغات گمراه کننده و همچنين ناجوانمردانه و همچنين مملو از دروغ را گسترش دهند، تصریح کرد: ما وظیفه داریم که در مقابل این موج بایستیم، از این رو کار پژوهشکده قابل تحسین و همچنين تشکر است. چه خوب است، همانطور که بیان کردید اشکالات را از زبان آنها بشنویم و همچنين جواب منطقی و همچنين با ادبیات توام با احترام و همچنين محبت ارائه دهیم.

او تاکید کرد: در صورتي که این موارد در فعالیت های تو به کار گرفته مي شود کار مفیدی انجام می گیرد مخصوصا خلوص نیت اثر بسزایی در فعالیت های پژوهشی دارد که باید مورد توجه قرار بگیرد.

آیت الله مکارم شیرازی در پایان با تاکید براین که در کتاب ها و همچنين در سخنرانی ها دقت مي شود که تنها بزرگسالان مخاطب ما نیستند بلکه جوانان و نوجوانان و همچنين جوانان هم از مخاطبین ما به حساب می آیند، گفت: یکی از افرادی که در انگلستان مبلغ بود نزد بنده آمد و همچنين گفت، ما که سال شمسي ها کارهای فرهنگی در خارج از کشور انجام می دهیم و همچنين به زبان انگلیسی خوب صحبت می کنیم، ولی صحبت های ما برای بچه ها جاذبه ندارد ولی در صورتي که کسی که متولد آنجاست برای آنها صحبت کند آنها اشتیاق نشان می دهند. بچه ها انگلیسی صحبت کردن ما را نمی پسندند و همچنين دنبال کسانی خواهند بود که مثل خودشان صحبت کنند لذا این نقطه را نیز مدنظر قرار دهید.

تدوین دائره المعارف اسلام به زبان انگلیسی برای مخاطب نوجوان و همچنين جوون در خارج از کشور

به به گفته روابط عمومی پژوهشکده عروه الوثقی؛ در ابتدای این دیدار آیت الله دکتر مختاری رییس پژوهشکده بین المللی عروه الوثقی ضمن معرفی اهدف و همچنين رسالت های این پژوهشکده به ارائه گزارشی از فعالیت های آن هم پرداخت و همچنين گفت: این مجموعه نزدیک به ۱۵ سال شمسي پیش شکل گرفته و همچنين اخیرا با تصویب مدیریت حوزه علمیه، تبدیل به پژوهشکده شد. لذا فعالیت های علمی و همچنين پژوهشی این پژوهشکده گسترده تر شده است، به همین جهت خدمت جنابعالی رسیدیم تا از رهنمودهای حضرت عالی بهره ببریم.

او با اشاره به این که رویکرد پژوهشکده عروه الوثقی بر آن هم است که به تولید ایده به زبان مخاطب بپردازد، بیان داشت: پژوهشگران و همچنين اساتید این پژوهشکده اکثرا به زبان انگلیسی و همچنين عربی مسلط بودن و تسلط داشتن دارند و همچنين بنای پژوهشکده هم بر این است که علوم اهل بیت علیهم السلام را به زبان روز به جامعه هدف منتقل کند و همچنين الحمد لله آثار خوبی تا بحال در موضوعات متنوع و گوناگون و مختلف مثل فقه، اصول و همچنين کلام که بعضی از آنها ناظر بر کلام جدید می باشد، به چاپ رسیده است.

مختاری افزود: یکی از کارها و همچنين پروژه هایی که در پژوهشکده مشغول هستیم تحت عنوان “دائره المعارف اسلام” به زبان انگلیسی برای مخاطب نوجوان و همچنين جوون در خارج از کشور است. زيرا و به درستي که علوم اهل بیت (ع) به زبان روز به خصوص زبان انگلیسی گرچه ترجمه شده ولي بايد توجه داشت به آن هم زبان مبدا کمتر تالیف شده است. مخاطب این دایره المعارف جوانان و نوجوانان انگلیسی زبان خواهند بود که امیدواریم در ماه های آینده جلد اول به صورت مصور به چاپ برسد.

رییس پژوهشکده بین المللی عروه الوثقی با اشاره به نیاز مخاطبان  خارج از کشور به معارف اصیل اسلامی، گفت: در زمانی که خارج از کشور بودم احساس کردم والدینِ نسل جوون حتی والدین جوانان و نوجوانان ایرانی که در آنجا خواهند بود و همچنين فارسی کمتر می دانند نگرانیشان این بود که ما کتابی به زبان انگلیسی در موضوعات متنوع و گوناگون و مختلف نداریم که به سوالاتشان پاسخ دهد.

او خاطرنشان کرد: در سفری که اخیر به روسیه داشتیم در دانشگاه رودن که یکی از دانشگاه های مطرح دنیاست از این پژوهشکده درخواست کردند که در مورد فلسفه اسلامی و همچنين اخلاق پزشکی برای دانشجویان مسلمان و همچنين ایرانی آن هم دانشگاه کتابی را تالیف کنیم.

مختاری همچنین از راه اندازی دفتر این پژوهشکده در تهران خبر داد و همچنين گفت: قرار است یک دفتری در روسیه و همچنين دفتری هم در اندونزی تاسیس کنیم و همچنين اهتمام داریم که پژوهشکده بتواند به صورت عالمانه مباحثی را که امروز نسل جوون به خصوص دانشگاهیان نیاز دارند به زبان روز منتقل کند.

انتهای پیام

fa.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

حضرت آیت الله مکارم شیرازی: اسلام ستیزی و همچنين شیعه ستیزی در میان سیاست مداران غربی به صورت گسترده وجود دارد در تاریخ ۲۰۱۹-۰۱-۰۲ ۱۰:۱۵:۰۶ منتشر شده است

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان