حضرت آیت الله صافی گلپایگانی: انسان‌های موفّق به نسل جوون امروز معرّفی مي شود

%name حضرت آیت الله صافی گلپایگانی: انسان‌های موفّق به نسل جوون امروز معرّفی مي شود

شفقنا- حضرت آیت الله العظمی صافی گلپایگانی با صدور پیامی به کنگره بزرگداشت آیت الله عباسعلی اسلامی بر معرفی انسان های موفق به نسل جوون تاکید کرد.

به نقل از شفقنا، متن پیام این مرجع تقلید شیعیان به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم
قال الله الحکیم فی کتابه الکریم: «یَرْفَعِ اللهُ الَّذِینَ آمَنُوا مِنکُمْ و همچنينَ الَّذِینَ أُوتُوا الْعِلْمَ دَرَجَاتٍ»
رفعت و همچنين بلندی مرتبت از طرف خداوند ذی القدره و همچنين النّعم برای انسان‌های با ایمانی است که مراتب علم و همچنين عمل را گذرانده و همچنين قلّه‌های بلند دانش و همچنين کمال معرفت انسانیّت را فتح نموده و همچنين از عمر گران‌بهای خود – که بزرگترین سرمایه هر انسانی است- بهره بري و استفاده می‌نمایند.
درجاتی که خداوند متعال برای این اشخاص قرار داده است برای ما قابل درک و همچنين توصیف نیست. این درجات با درجه‌های ظاهری و همچنين دنیوی فرق دارد و همچنين قابل مقایسه نیست.
انسانِ عالمی که عمر خود را به تربیت و همچنين تهذیب نفوس پرداخته و همچنين شهروندان و مردم شهر را به راه مستقیم و همچنين سعادت واقعی و همچنين عمل و همچنين تقوی و همچنين نیکوکاری دعوت نموده و همچنين هزاران دانش‌آموز و همچنين دانشجو در مدارس و همچنين مراکز علمی و همچنين فرهنگی اسلامی وی تربیت شده‌اند، در درگاه خداوند متعال و همچنين صاحب شریعت حضرت ختمی مرتبت محمّد مصطفی صلی الله علیه و همچنين آله دارای مقام بلند و همچنين اجر و همچنين شأن زیاد است.
تأسیس یکصد و همچنين هشتاد مدرسه از یک انسان موفّق و همچنين مهذّب، امری شگفت و همچنين تعجّب‌آور است.
آری، ایشان آن هم مرحوم آیه الله آقای حاج شیخ عباسعلی اسلامی است که بنیانگذار جامعه تعلیمات اسلامی بود. آن هم مرحوم، به حقّ، یک انسان وارسته و همچنين عالم جلیل القدر بود که هم مقام مدرّسی علوم دینی داشت و همچنين هم یک معلّم و همچنين مربّی برای دانش‌آموزان بود.
یاد ایشان و همچنين برگزاری همایش برای او، تجلیل از مقام معلّم و همچنين مربّی و همچنين یک عالم وظیفه‌شناس است.
باید این انسان‌های موفّق را به نسل جوون امروز معرّفی نمود که برای فرهنگیان و همچنين اساتید حوزه و همچنين دانشگاه، اسوه خواهند بود. اینجانب از نزدیک، آن هم عالم بزرگوار را می‌شناختم و همچنين به ایشان ارادت داشتم؛ حشره الله مع اولیائه المقرّبین و همچنين رحمه ‌الله علیه رحمه‌ واسعه.
از تو عزیزانی که این مجلس با عظمت را تشکیل داده و همچنين از همه بزرگوارانی که برای تجلیل از این عالم ربّانی در این محفل با شکوه شرکت نموده‌اید، تقدیر و همچنين تشکّر می‌نمایم.

ان‌شاء الله تعالی مشمول عنایات حضرت صاحب العصر و همچنين الزمان عجّل الله تعالی فرجه الشریف باشید و همچنين السلام علیکم و همچنين رحمه‌ الله و همچنين برکاته
لطف الله صافی
۱۳ ربیع الثانی ۱۴۴۰ هـ.ق

انتهای پیام

fa.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

حضرت آیت الله صافی گلپایگانی: انسان‌های موفّق به نسل جوون امروز معرّفی مي شود در تاریخ ۲۰۱۸-۱۲-۲۳ ۱۴:۳۸:۲۴ منتشر شده است

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان