حضرت آیت الله شبیری زنجانی: طلاب برای وارد شدن به پژوهشهای اسلامی، ابتدا مبانی اجتهاد را بیاموزند

%name حضرت آیت الله شبیری زنجانی: طلاب برای وارد شدن به پژوهشهای اسلامی، ابتدا مبانی اجتهاد را بیاموزند

شفقنا-حضرت آیت الله العظمی شبیری زنجانی بر مسلط بودن و تسلط داشتن طلاب به اصول و همچنين فقه و همچنين مبانی اجتهاد قبلاز وارد شدن به رشته های علوم اسلامی تاکید کرد.

به به گفته شفقنا، مرجع تقلید شیعیان در دیدار اعضای موسسه بنیاد امامت و همچنين مؤسسه کتابشناسی شیعه، تخصص در اصول و همچنين فقه را برای وارد شدن به بسیاری از پژوهشهای دینی ضروری دانست و همچنين گفت: طلبه قبل از آنکه وارد هر رشته‌ای در علوم اسلامی بشود مناسب است اصول و همچنين فقه را خوب خوانده باشد و همچنين به مبانی اجتهاد مسلط مي شود.

او حضور طلاب در مراکز تخصصی مرتبط با علوم دینی را مثبت دانست و همچنين تصریح کرد: طلبه در صورتي که به مبانی اجتهاد مسلط باشد، آسانتر می تواند در رشته‌های دیگر موفقیت بدست آورد و همچنين صاحب نظر مي شود.

آیت الله شبیری زنجانی فعالیت و همچنين تحقیق طلاب در سایر مباحث علوم دینی را مستلزم «احساس نیاز و همچنين وظیفه» آنها دانست و همچنين بیان کرد:در صورتي که شرایط امروز دنیای اسلام به خوبی تبیین مي شود و همچنين طلاب در موضوعی احساس کنند که نیاز به وارد شدن آنان و همچنين تلاش و همچنين کوشش برای حفظ و همچنين نشر آثار اسلامی است، به آن هم روی می آورند.

در این دیدار گزارشی از همایش بزرگداشت و همچنين همچنین مراحل تحقیق و همچنين نشر آثار ارزشمند دو عالم پهناور و بزرگ شیعه در هندوستان، مرحوم “سید دلدار علی” و همچنين مرحوم “میر حامد حسین” ارایه شد.

آیت الله شبیری زنجانی با اشاره به جایگاه ویژه «سید دلدار علی» در هندوستان گفت: قبل از ایشان شیعیان هندوستان از فقه و همچنين معارف شیعه بی اطلاع بودند و همچنين با پیروی از “جامع عباسی” شیخ بهایی امورشان را می گذراندند. یک قسمت و بخش مهم از پیشرفت و همچنين نشر معارف شیعه در هندوستان، مرهون زحمات ایشان و همچنين فرزندانش است.

او در ادامه داستانهایی از سرويس ها و خدمات ارزشمند و همچنين تلاشهای علمی عالم جلیل القدر “میر حامد حسین” و همچنين فرزندان ایشان، و همچنين همچنین خاطراتی از دیدار با مرحوم “سید محمد سعید” -مرجع شیعیان هند و همچنين نوه میر حامد حسین- بیان کردند.

این مرجع تقلید با تاکید بر لزوم احیای آثار عالمان قبل تصریح کرد: بزرگان دین از آن هم عالم بر عملکرد امروز ما اشراف دارند و همچنين إن شاءالله تأییدات و همچنين دعاهای ایشان همراه خدمتگزاران به مکتب خواهد بود. باید تلاش کنیم که آثار این بزرگواران برای جهان اسلام حفظ مي شود و همچنين ان شاء الله همه کسانی که در این مسیر تلاش می کنند، مأجورند.

انتهای پیام

fa.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

حضرت آیت الله شبیری زنجانی: طلاب برای وارد شدن به پژوهشهای اسلامی، ابتدا مبانی اجتهاد را بیاموزند در تاریخ ۲۰۱۹-۰۱-۱۱ ۱۲:۲۰:۴۳ منتشر شده است

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان