حضرت آیت الله شبیری زنجانی: با این سیستم آموزشی، مجتهد شعاری خواهیم داشت نه مجتهد واقعی/ دین می گوید به خاطر حل مشکل شهروندان و مردم شهر طواف را رها کنید

%name حضرت آیت الله شبیری زنجانی: با این سیستم آموزشی، مجتهد شعاری خواهیم داشت نه مجتهد واقعی/ دین می گوید به خاطر حل مشکل شهروندان و مردم شهر طواف را رها کنید

شفقنا- حضرت آیت الله العظمی شبیری زنجانی در دیدار استاندار جدید قم با ایشان، خواستار تلاش بیشتر در خدمت‌رسانی به شهروندان و مردم شهر شد و همچنين گفت ایران یک «کشور استثنائی» است و همچنين خدمت به شهروندان و مردم شهر آن هم، اجر مضاعف دارد.
به به گفته شفقنا، این مرجع تقلید با اشاره به برخی از روایات در مورد برآوردن خواسته وحاجت مؤمن، خاطرنشان کرد: از حضرت امام و پيشوا صادق علیه السلام نقل شده است که فرمودند: «حتی در وسط طواف، وقتی برادر دینی تو با تو کاری دارد و همچنين از تو درخواستی می‌کند، باید طواف را قطع کنی و همچنين بروی و همچنين حاجت او را برآورده سازی».
آیت الله شبیری زنجانی، قم را «مرکز مذهب تشیع» نامیدند و همچنين افزود: شهرستان قم از قرن دوم محل حضور محدثان و همچنين بزرگان شیعه بوده است. از همه مهمتر وجود حرم حضرت معصومه سلام الله علیها است که هم خودش باب الحوائج است و همچنين هم دختر باب الحوائج است. علمای بزرگی در این شهرستان پرورش یافته اند و همچنين حتما عنایات بی بی «علیهاالسلام» و همچنين اولیای الهی شامل حال خدمتگزاران این شهرستان است.
آیت الله شبیری زنجانی دعا برای «خدمتگزاران شهروندان و مردم شهر» را «وظیفه» خود دانست و همچنين ادامه داد: شهروندان و مردم شهر و همچنين شماها هم برای ما دعا کنید. ماها هم معظلات و مسائل و مشکلات متعدد داریم و همچنين باید جوابگوی مسؤولیتی که بر دوش ما هست، باشیم. باید جوابگوی خیلی از مسائل باشیم.
وی در پاسخ به پرسش یکی از روحانیون حاضر در جلسه در مورد سیستم آموزشی حوزه، از روند تحصیلی طلاب انتقاد کرد و همچنين گفت: طلبه نباید دنبال نمره آوردن باشد. وقتی طلبه درس را برای نمره آوردن حفظ می‌کند ملا نمی مي شود. در حال حاظر با این روش درس خواندن اشخاص مجتهد شعاری می شوند نه مجتهد واقعی. مجتهد واقعی شدن با این روش درس خواندن در حوزه واقعا خیلی مشکل است.
آیت الله العظمی شبیری زنجانی تصریح کرد: تدریس و همچنين تدرس نباید طوطی وار باشد. طلبه باید عمقی درس بخواند.
این مرجع تقلید با اشاره به اهتمام بزرگان حوزه در آموزش طلبه‌ها به خاطره‌ای از مرحوم آیت الله سید احمد زنجانی اشاره کرد و همچنين گفت: در اوایل طلبگی با اینکه سن ما کم بود و همچنين ابتدای راه بودیم، مرحوم والد -با اینکه خودشان در سطح استاد درس خارج بودند- برای بنده درس می‌گفتند. تاکید هم داشتند که تا درس هضم نشده از آن هم عبور نکنیم.

انتهای پیام

fa.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

حضرت آیت الله شبیری زنجانی: با این سیستم آموزشی، مجتهد شعاری خواهیم داشت نه مجتهد واقعی/ دین می گوید به خاطر حل مشکل شهروندان و مردم شهر طواف را رها کنید در تاریخ ۲۰۱۹-۰۱-۱۵ ۱۲:۴۹:۲۳ منتشر شده است

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان