حضرت آیت الله سبحانی: کتابت قرآن به نحوی باشد که شهروندان و مردم شهر بتوانند به سادگی آن هم را بخوانند

%name حضرت آیت الله سبحانی: کتابت قرآن به نحوی باشد که شهروندان و مردم شهر بتوانند به سادگی آن هم را بخوانند
شفقنا- حضرت آیت الله العظمی سبحانی با بیان اینکه کتابت قرآن کریم به نحوی است که عموم شهروندان و مردم شهر بتوانند قرآن را به سادگی یاد گیرند و همچنين بخوانند، گفت: قطعاً بهره بري و استفاده از کتابت‌هایی که با فرهنگ نوشتاری ایرانی متغاير و متفاوت باشد شهروندان و مردم شهر را در انس و همچنين خواندن و قرائت قرآن کریم به زحمت می اندازد.
به نقل از شفقنا، این مرجع تقلید شیعیان به همایش تخصصی کاتبان، ناشران و همچنين مترجمان قرآن کریم پیامی صادر کرد.
متن پیام  به شرح زیر است:
بسم الله الرحمن الرحیم
الحمدلله رب العالمین و همچنين صلی الله علی محمد و همچنين آله الطاهرین
خداوند متعال را شاکریم که در چهلمین بهار پیروزی انقلاب اسلامی، در شهرستان قم و همچنين در جوار بارگاه نورانی حضرت فاطمه معصومه(س)، همایشی برگزار می‌گردد که خادمان قرآن کریم در عرصه چاپ و همچنين نشر این کتاب رحمت و همچنين هدایت، ثمره نزدیک به چهار دهه تلاش و همچنين کوشش مخلصانه خود را در حوزه صیانت از متن مقدس و همچنين نشر قرآن کریم در جامعه به نمایش می گذارند تا با تبادل اندیشه‌ها و همچنين نظرات ارزشمند خود، مسیر خدمت به قرآن را هموارتر ساخته دفتری وزین از برکات انقلاب تدوین و همچنين به درگاه خداوند رحمان و همچنين امت اسلام عرضه نمایند .
آنچه در عرصه چاپ و همچنين نشر قرآن کریم حائز اهمیت است، لزوم دقت کارشناسانه و همچنين محققانه  به منظور  پیش بینی سیاست‌های اجرایی واحد از سوی مراجع تصمیم‌گیر و همچنين قانونگذار و همچنين توجه به ضرورت وحدت نظر و همچنين دوری از تشتت و همچنين چندگانگی در این امر است.
تردیدی نیست که با توجه به توطئه‌های دشمنان اسلام ، باید به این موضوع به عنوان یک مسأله خطیر و همچنين مهم نگریست و همچنين همه نهادهای مؤثر باید برای انسجام این حوزه اعم از دست‌اندرکاران چاپ و همچنين نشر قرآن کریم از خوشنویسان، ناشران و همچنين چاپخانه‌های فعال در این عرصه حمایت‌ بعمل آید .
از موارد مهم دیگری که در این خصوص باید مورد توجه قرار گیرد کتابت قرآن کریم به نحوی است که عموم شهروندان و مردم شهر بتوانند قرآن را به سادگی یاد گیرند و همچنين بخوانند. قطعاً بهره بري و استفاده از کتابت‌هایی که با فرهنگ نوشتاری ایرانی متغاير و متفاوت باشد شهروندان و مردم شهر را در انس و همچنين خواندن و قرائت قرآن کریم به زحمت می اندازد.
از درگاه الهی برای همه خادمان قرآن و همچنين برگزارکنندگان و همچنين شرکت کنندگان این همایش و همچنين همه کسانی که در توسعه فرهنگ قرآنی و همچنين همچنین همه ناشران، مترجمان ، خوشنویسان و همچنين متولیان چاپخانه‌های فعال در چاپ و همچنين نشر قرآن توفیق سرويس ها و خدمات مؤثر و همچنين مفید به ساحت مقدس قرآن و همچنين اهل بیت (علیهم السلام) را مسئلت می‌کنم و همچنين امیدوارم مؤید به تأییدات حضرت ولی عصر(ارواحنا فداه) باشید .
والسلام علیکم و همچنين رحمت الله و همچنين برکاته
قم – جعفر سبحانی

انتهای پیام

fa.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

حضرت آیت الله سبحانی: کتابت قرآن به نحوی باشد که شهروندان و مردم شهر بتوانند به سادگی آن هم را بخوانند در تاریخ ۲۰۱۹-۰۱-۰۹ ۱۴:۳۱:۵۵ منتشر شده است

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان