حضرت آیت الله جوادی آملی: نخبگان علمی به کشور بازگردند و همچنين اداره کشور را به دست بگیرند/ مشکل اساسی کشور سرطان فکری است

%name حضرت آیت الله جوادی آملی: نخبگان علمی به کشور بازگردند و همچنين اداره کشور را به دست بگیرند/ مشکل اساسی کشور سرطان فکری است

شفقنا- حضرت آیت الله العظمی جوادی آملی گفت: نخبگان علمی خارج از کشور باید به کشور بازگردند و همچنين در این سرزمین تلاش و همچنين کوشش کنند و همچنين اداره کشور خود را به دست بگیرند، تا آن هم نیروی متخصصِ عمیقِ عادلِ عاقلِ متدین در کشور نباشد این معظلات و مسائل و مشکلات در کشور وجود خواهد داشت.

به نقل از شفقنا، این مرجع تقلید شیعیان در دیدار جمعی از اساتید برجسته حوزه درمان سرطان و همچنين اعضای هیئت مدیره انجمن رادیوتراپی انکولوژی ایران با تاکید بر اینکه باید اخلاق و همچنين دین در جامعه حاکم مي شود، بیان داشت: شهدا این کشور را طیب و همچنين طاهر کردند؛ که در زیارت وارث می خوانیم «طبتم و همچنين طابت الأرض الّذی فیها دفنتم» در سرزمین طیب هم باید میوه طیب و همچنين طاهر به ثمر برسد، ولي بايد توجه داشت متاسفانه شاهد مشکلاتی همچون اختلاس، حقوق های نجومی و همچنين بی مدیریتی در کشور هستیم، تا اخلاق و همچنين دین در جامعه حاکم نشود، این گونه معظلات و مسائل و مشکلات حل نخواهد شد.

او اظهار کرد: مشکل اساسی کشور آن هم سرطان فکری است که امروز با آن هم درگیر هستیم؛ همه امکانات و همچنين منابع در این مملکت وجود دارد با این حال سرطان اختلاس، حقوق های نجومی و همچنين بی مدیریتی، کشور را فلج می کند و همچنين تا این غده های بدخیم سرطانی حل نشود دیگر معظلات و مسائل و مشکلات کشور در حوزه های متنوع و گوناگون و مختلف شامل حوزه بهداشت و همچنين درمان حل نخواهد شد.

آیت الله جوادی آملی خاطرنشان ساخت: تو که اساتید و همچنين فرهیختگان این کشور هستید باید به شاگردان خود بیاموزید که مردن و مرگ پوسیدن نیست، انسان در مواجهه با مردن و مرگ، مردن و مرگ را می میراند نه اینکه بمیرد، برخی خیال می کنند با مردن می پوسند و همچنين تمام می شوند در نتیجه به هر کاری دست می زنند و همچنين تا از دستشان بر می آید اختلاس و همچنين دزدی می کنند، در حالی که بیان قرآن این است که «کُلُّ نَفْسٍ ذائِقَهُ الْمَو همچنينْتِ»؛ یعنی انسان مردن و مرگ را می میراند نه اینکه بمیرد چراکه هر ذائقی، مذوق را هضم می کند، لذا بعد از مردن و مرگ انسان تا ابد می ماند و همچنين باید پاسخگوی اعمال خود باشد.

او اذعان داشت: عادل از عدل بالاتر است زيرا و به درستي که عدل وصف اوست، طبیب از طب بالاتر است زيرا و به درستي که طب وصف اوست، در مقابل اختلاس گر هم از اختلاس بدتر است مانند اینکه مار از سم بدتر است زيرا و به درستي که سم اثر اوست.

این مرجع تقلید ادامه داد: قرآن به ما می گوید هر چه در دنیاست آیینه است، در صورتي که کسی به شناخت خود آیینه اکتفا کند در حقیقت کور است، شخص بینا کسی است که ببیند آیینه چه کسی را نشان می دهد و همچنين مفهوم حقیقی علم دینی همین است.

او در پایان تاکید کرد: نخبگان علمی خارج از کشور باید به کشور بازگردند و همچنين در این سرزمین تلاش و همچنين کوشش کنند و همچنين اداره کشور خود را به دست بگیرند، تا آن هم نیروی متخصصِ عمیقِ عادلِ عاقلِ متدین در کشور نباشد این معظلات و مسائل و مشکلات در کشور وجود خواهد داشت.

در ابتدای این دیدار گزارشی از پیشرفت های گرفته شده در درمان بیماران سرطانی در کشور و همچنين همچنین معظلات و مسائل و مشکلات موجود در این حوزه، خدمت معظم له ارائه گردید.

انتهای پیام

fa.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

حضرت آیت الله جوادی آملی: نخبگان علمی به کشور بازگردند و همچنين اداره کشور را به دست بگیرند/ مشکل اساسی کشور سرطان فکری است در تاریخ ۲۰۱۹-۰۱-۰۱ ۱۹:۴۹:۰۰ منتشر شده است

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان