حضرت آیت الله جوادی آملی: مردان الهی کهنه نمی‌شوند و همچنين تاریخ مصرف ندارند

%name حضرت آیت الله جوادی آملی: مردان الهی کهنه نمی‌شوند و همچنين تاریخ مصرف ندارند

شفقنا- حضرت آیت الله العظمی جوادی آملی گفت: مردان الهی کهنه نمی‌شوند و همچنين تاریخ مصرف ندارند، زيرا و به درستي که فوق زمان و همچنين زمین‌اند.

به نقل از شفقنا، مرجع تقلید شیعیان در جلسه درس اخلاق خود در توصیف مردان الهی بیان داشت: مردان الهی کهنه نمی‌شوند و همچنين تاریخ مصرف ندارند، زيرا و به درستي که فوق زمان و همچنين زمین‌اند. در صورتي که موجودی «زمانی» نبود، متزمّن نیست و همچنين در صورتي که «مکانی» نبود متمکّن نیست، کسانی که از این دو نبش بالا بیایند، تاریخ و همچنين جغرافیا در آنها اثری ندارد و همچنين برای همیشه زنده‌اند، حضرت امیر(ع) در نهج البلاغه فرمود: ما از آنها هستیم که برای همیشه زنده‌ایم، کسانی هم که به ما ملحق‌اند برای همیشه زنده‌اند: «یمُوتُ مَنْ مَاتَ مِنَّا و همچنينَ لَیسَ بِمَیتٍ و همچنينَ یبْلَی مَنْ بَلِی مِنَّا و همچنينَ لَیسَ بِبَال‏»، پس انسان می‌تواند یک موجود ابدی مي شود؛ البته ابدیت موجودات غیر الهی، «ابدیت بالعرض»، «بالمجاز» و همچنين «بالغیر» است، آن هم‌که ابدی بالذّات است ذات اقدس الهی است.

او ادامه داد: پس برکت نبوّت این است که انسان را ابدی می‌کند، انسان را به یک حیات جدیدی می‌رساند، این حیات جدید، مردن و مرگ به معنای فوت، ندارد! بلکه مردن و مرگ به معنای وفات دارد؛ آن هم‌گاه متوفّی او فرشتگان‌اند و همچنين او متوفّای فرشته‌هاست و همچنين در صورتي که آن هم لیاقت را داشته باشد ذات اقدس الهی متوفِّی او خواهد بود، چه اینکه در هنگام قبض روح رسول، خداوند تبارک و تعالي ذات اقدس الهی شخصاً روح او را گرفته و همچنين به عزرائیل(سلام الله علیه) تحویل دادند و همچنين این‌روش نبود که عزرائیل ایشان را قبض روح کند.

آیت الله جوادی آملی خاطرنشان کرد: به هر تقدیر این راه برای انسان باز است که بخواهد به مرحله‌ای برسد که ابدی مي شود، در صورتي که انسانی گیاهی یا حیوانی فکر کردن و انديشيدن کردن و انديشيدن کرد در آن هم حدّ خواهد بود، ولي بايد توجه داشت در صورتي که گیاهی و همچنين حیوانی فکر کردن و انديشيدن کردن و انديشيدن نکرد و همچنين فرشته‌خوی شد در حدّ فرشته‌ خواهد بود؛ خیلی از فضایل مشترک را قرآن کریم برای ملائکه و همچنين انسان‌های وارسته نقل می‌کند، و همچنين انسان‌ها را هم تشویق می‌کند که در مرز فرشته‌ها راه پیدا کنید.

انتهای پیام

fa.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

حضرت آیت الله جوادی آملی: مردان الهی کهنه نمی‌شوند و همچنين تاریخ مصرف ندارند در تاریخ ۲۰۱۹-۰۱-۱۰ ۱۵:۲۶:۰۷ منتشر شده است

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان