تاکید حضرت آیت الله مکارم شیرازی بر اصلاح حوزه و همچنين دانشگاه

%name تاکید حضرت آیت الله مکارم شیرازی بر اصلاح حوزه و همچنين دانشگاه

شفقنا- حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی با بیان اینکه رجال آینده از حوزه ها و همچنين دانشگاه ها برمی خیزند، گفت: هرچه در این جهت سرمایه گذاری مي شود بجاست؛ چراکه بقای اسلام، نظام و همچنين کشور در گرو اصلاح این دو کانون است.

به به گفته شفقنا، مرجع تقلید شیعیان امروز در دیدار مسؤولان دفاتر استانی نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه های سراسر کشور، با بیان اینکه آینده این کشور به دست دانشجویان و همچنين حوزویان است، اظهار داشت: رجال آینده از حوزه ها و همچنين دانشگاه ها برمی خیزند و همچنين در صورتي که این دو کانون اصلاح مي شود می قدرت به آینده امیدوار بود.

او تاکید کرد: هرچه در این جهت سرمایه گذاری مي شود بجاست؛ چراکه بقای اسلام، نظام و همچنين کشور در گرو اصلاح این دو کانون است.

آیت الله مکارم شیرازی با بیان اینکه دانشگاه از غرب به کشور آمده است، تصریح کرد: باید فرهنگ دینی و همچنين اسلامی را در دانشگاه ها نهادینه کنیم، تحقق این مساله نیاز به برنامه جذاب و جالب و خوب ریزی صحیح و همچنين دقیق دارد.

او تدریس کتب متاثر از اندیشه های غربی در دانشگاه ها را مورد اشاره قرار داد و همچنين با تاکید بر مراقبت جدی در این خصوص، ابراز داشت: مساله اساتید، کتب و همچنين برنامه جذاب و جالب و خوب ریزی ها باید مورد توجه باشد، تو عزیزان باید مسؤولیت نظارت بر سه قسمت و بخش مذکور را داشته باشید.

این مرجع تقلید در قسمت و بخش دیگری از سخنان خود با بیان این که دشمنان، ضد انقلاب و همچنين معاندان به دنبال تخریب عقاید و همچنين اخلاق در جامعه و همچنين دانشگاه ها خواهند بود، گفت: دانشگاه ها و همچنين حوزه های علمیه از پایگاه های مهم انقلاب و همچنين کشور است، دشمنان هم حوزه ها و همچنين هم دانشگاه ها را هدف قرار داده اند، در صورتي که ما بتوانیم وحدت حوزه و همچنين دانشگاه ها را حفظ و همچنين تقویت کنیم دشمنان راه به جایی نخواهند برد.

او تصریح کرد: در صورتي که حوزه و همچنين دانشگاه با هم تعامل و همچنين همکاری داشته باشند دشمنان مایوس می شوند؛ حوزویان و همچنين دانشگاهیان باید از نزدیک با یکدیگر در سطوح متنوع و گوناگون و مختلف اساتید و همچنين دانش پژوهان تعامل داشته باشند.

آیت الله مکارم شیرازی بیان داشت: جدایی حوزه و همچنين دانشگاه آرزوی همیشگی دشمنان است، ما نباید اجازه دهیم دشمن به این هدف دست پیدا کند.

او با اشاره به شبهه افکنی دشمنان و همچنين معاندان در فضای مجازی، خواستار پاسخگویی به این شبهات از سوی فضلای حوزه و همچنين دانشگاه شد و همچنين گفت: اصلاح فضای مجازی راهکارهای خوبی دارد؛ جمعی از نخبگان حوزه در این خصوص راه های خوبی را پیشنهاد کرده اند، امیدواریم مسؤولان نیز این مساله را جدی بگیرند و همچنين آسیب های این فضا را به حداقل برسانند.

مرجع تقلید شیعیان خطاب به مسؤولان دفتر نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه ها، تاکید کرد: باید پاسخ به شبهات مطرح شده را در یک اتاق فکر کردن و انديشيدن کردن و انديشيدن به صورت دقیق استخراج کنید و همچنين در اختیار دانشجویان و همچنين جامعه قرار دهید.

او در ادامه برخورد محبت آمیز، متواضعانه و همچنين دوستانه روحانیون فعال در دانشگاه ها را در جذب جوانان و همچنين دانشجویان بسیار مؤثر عنوان کرد و همچنين افزود: تو عزیزان نمایندگان رهبری و همچنين فرزندان حوزه در دانشگاه ها هستید و همچنين باید بدانید مسؤولیت خطیری را به عهده گرفته اید و همچنين قدر این توفیق ارزشمند را بدانید و همچنين حقش را ادا کنید.

آیت الله مکارم شیرازی با تاکید بر جدی گرفتن کارهای جمعی از سوی مسؤولان نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه های کشور، برگزاری نشست های ماهانه را امری تبريک و مبارک و همچنين توأم با برکات بسیار عنوان کرد.

انتهای پیام

fa.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

تاکید حضرت آیت الله مکارم شیرازی بر اصلاح حوزه و همچنين دانشگاه در تاریخ ۲۰۱۹-۰۱-۱۹ ۱۹:۳۲:۳۳ منتشر شده است

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان