تاکید حضرت آیت الله صافی گلپایگانی بر صدور معارف اهل بیت به خارج از مرزهای ایران

%name تاکید حضرت آیت الله صافی گلپایگانی بر صدور معارف اهل بیت به خارج از مرزهای ایران

شفقنا- حضرت آیت الله العظمی صافی گلپایگانی بر ضرورت صدور معارف اهل بیت علیهم السلام به خارج از مرزهای ایران و همچنين معرفی اسلام واقعی به جهانیان تاکید کرد.

به نقل از شفقنا، مرجع تقلید شیعیان در دیدار رئیس پژوهشگاه عروه الوثقی بعد از استماع نقل از ریاست پژوهشکده با اشاره به اینکه حرکت اسلامی در کشورهای متنوع و گوناگون و مختلف آغاز شده است بیان داشت: در میان جوامع بشری و همچنين پیروان ادیان الهی، منصفان زیادی وجود دارند که با شنیدن کلام حق آن هم را با جان و همچنين دل بپذیرند.

او به ضرورت موضوع صدور معارف اهل بیت علیهم السلام به خارج از مرزهای ایران و همچنين معرفی اسلام واقعی به جهانیان تاکید کرد و همچنين افزود: این مساله مورد توجه آیت الله العظمی بروجردی قرار داشت و همچنين از اهمیت والایی برخوردار است که ما بتوانیم این شناخت و همچنين معرفت به دین مبین اسلام را در سراسر عالم توزیع و همچنين ترویج کنیم.

آیت الله صافی در خاتمه با ابراز خرسندی از این دیدار، گفت: امیدوارم تحت توجهات حضرت ولی عصر عجل الله تعالی بتوانید اشخاص زیادی را با معارف ناب اسلامی آشنا کنید.

در ابتدای این دیدار حجت الاسلام دکتر مختاری رئیس پژوهشکده عروهالوثقی ضمن تشکر از وقتی که در اختیار مدیران پژوهشکده بین المللی عروهالوثقی قرار گرفت به تشریح عملکرد پژوهشکده در طول سال شمسي های فعالیت پرداخت.

تشکیل تيم های پژوهشی پژوهشکده متشکل از اساتید حوزه و همچنين دانشگاه
مختاری گفت: با عنایت الهی کارگروه های علمی در موضوعات فقه، اصول فقه، فلسفه و همچنين کلام اسلامی و همچنين مطالعات بین الملل در پژوهشکده عروهالوثقی شکل گرفته است که مدیران این تيم ها در کنار فضل حوزوی و همچنين دانشگاهی به زبان های روز دنیا نیز مسلط خواهند بود.

تدوین دائرهالمعارف اسلام به زبان انگلیسی
او در ادامه خاطر نشان کرد: یکی از فعالیت های چندین ساله این پژوهشکده دائرهالمعارف اسلام به زبان انگلیسی برای سنین نوجوان است که تا چند ماه آینده از چاپ خارج می گردد. دائرهالمعارف اسلام در حدود ۴۰۰ مدخل آماده شده است که با طراحی منحصر به فردی عرضه خواهد شد.

چاپ کتب انگلیسی و همچنين عربی
رئیس پژوهشکده عروه الوثقی ضمن بیان اهداف موسسه خاطرنشان کرد: به لطف الهی این پژوهشکده به همت پژوهشگران و همچنين محققین حوزوی و همچنين دانشگاهی توانسته است چندین کتاب با موضوعات مورد نیاز جوامع غربی به زبان انگلیسی و همچنين عربی تدوین نماید که از آن هم جمله می قدرت به کتاب هایی با عناوین “شبیه سازی از منظر فقه شیعه”، “جهانی سازی از منظر فقه شیعه”، “تقابل علم و همچنين دین و همچنين زبان دین” و همچنين… اشاره کرد.

انتهای پیام

fa.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

تاکید حضرت آیت الله صافی گلپایگانی بر صدور معارف اهل بیت به خارج از مرزهای ایران در تاریخ ۲۰۱۹-۰۱-۱۶ ۱۷:۰۱:۲۹ منتشر شده است

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان