به همت اندیشکده برهان کتاب «از نفاق تا فرقه رجوی» منتشر شد

به همت اندیشکده برهان کتاب «از نفاق تا فرقه رجوی» منتشر شد

|به همت اندیشکده برهان کتاب «از نفاق تا فرقه رجوی» منتشر شد از مسیح داراب|

کتاب از نفاق تا فرقه رجوی با موضوع بازخوانی پرونده گروهک تروریستی منافقین به همت اندیشکده برهان منتشر و همچنين روانه بازار نشر گردید.

این کتاب که از مجموعه کتاب های جریان‌نگاشت و همچنين حاصل تلاش جمعی از پژوهشگران اندیشکده برهان است در ۹۲ صفحه و همچنين در ۴ فصل، از سوی انتشارات دیدمان به زیور طبع آراسته گردیده است.

«روند تبدیل نهاد مجاهدین خلق به فرقه‌ی رجویه»، «سیاهه جنایات منافقین»، «اولین انقلاب ایدئولوژیک» و همچنين «منافقین علیه انقلاب و همچنين شهروندان و مردم شهر» عناوین فصل های ۴ گانه این کتاب خواهند بود.

در بخشی از مقدمه این کتاب می خوانیم: «پیدایش نهاد مجاهدین خلق ایران (منافقین) به دهه‌ی ۱۳۴۰ برمی‌گردد؛ زمانی که سه فرد يا شخص از دانشجویان از عملکرد جبهه‌ی ملی و همچنين نهضت آزادی جهت براندازی رژیم شاهنشاهی اعلام نارضایتی کردند و همچنين به همین منظور و همچنين برای کار تشکیلاتی، در سال شمسي ۱۳۴۴، نهاد مجاهدین خلق (منافقین) را تأسیس کردند. این نهاد ابتدا به‌صورت علنی فعالیت مهمی نداشت و همچنين بیشتر به کار تشکیلاتی و همچنين مطالعاتی در زمینه‌ی سیاسی و همچنين ایدئولوژیک پرداخت تا بتواند هم مواضع ایدئولوژیک خود را محکم کند و همچنين هم اعضای تشکیلاتی خود را در نهاد افزایش داده و همچنين به عضوگیری بپردازد. با واقعه‌ی سیاهکل، این نهاد فعالیت نظامی خود را در سال شمسي ۱۳۴۹ آغاز کرد.

این نهاد در سال شمسي ۱۳۵۰ مورد هجوم ساواک قرار گرفت و همچنين تا سال شمسي ۵۲ تعداد زیادی از اعضای آن هم دستگیر شدند، به زندان افتادند یا اعدام شدند. در بین سال شمسي‌های ۱۳۵۲ تا ۱۳۵۴، تغییرات و همچنين اختلافاتی در نهاد اتفاق افتاد که سبب انشعاب در نهاد شد و همچنين منجر به تبدیل این نهاد به یک نهاد مارکسیستی گردید. در همین مدت، شماری از زندانیان این نهاد در زندان‌های شاه تلاش کردند تا هویت مذهبی قبل‌ی نهاد را حفظ کنند.

البته جدایی و همچنين انشعاب مجاهدین، ناگهانی و همچنين غیرقابل‌انتظار نبود، زیرا کسانی نظیر تقی شهرام و همچنين بهرام آرام چنین مباحث ایدئولوژیکی را مطرح و همچنين بر روی آن هم پافشاری می‌کردند. بسیاری از کسانی که به مارکسیسم گرویدند، از اشخاص مسلمان متعصب و همچنين معتقد به اصول توحید بودند، مانند روحانی و همچنين حق‌شناس که در تیم ایدئولوژی اصلی و همچنين اولیه عضویت داشتند یا پوران بازرگان، همسر حنیف‌نژاد، که از معتقدین به مذهب بود.»

علاقه‌مندان می‌توانند جهت دریافت کتاب با تخفیف ویژه و همچنين یا کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن۲۶۱۵۳۲۹۳-۰۲۱ تماس حاصل نمایند.

انتهای پیام

به همت اندیشکده برهان کتاب «از نفاق تا فرقه رجوی» منتشر شد در تاریخ ۱۹۷۰-۰۱-۰۱ ۰۳:۳۰:۰۰ منتشر شده است

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان