انتقاد حضرت آیت الله مکارم شیرازی از کم توجهی به تبیین شخصیت ابوطالب

%name انتقاد حضرت آیت الله مکارم شیرازی از کم توجهی به تبیین شخصیت ابوطالب

شفقنا- حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی گفت: کار شایسته ای بعد از انقلاب برای معرفی و همچنين تبیین شخصیت ایشان صورت نگرفته که این زیبنده نیست.

به نقل از شفقنا، مرجع تقلید شیعیان امروز در دیدار حجت الاسلام والمسلمین اختری، دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) و همچنين دست اندرکاران برگزاری همایش حضرت ابوطالب(ع) اظهار داشت: شخصیت حضرت ابوطالب(ع) در جامعه مظلوم است و همچنين متاسفانه کار شایسته ای بعد از انقلاب برای معرفی و همچنين تبیین شخصیت ایشان صورت نگرفته که این زیبنده نیست.

او از تلاش دست اندرکاران برگزاری این همایش برای معرفی شخصیت حضرت ابوطالب تقدیر کرد و همچنين گفت: امیدواریم بتوانید با اقدامات مناسب این کوتاهی را جبران کنید؛ چراکه دشمنان به دنبال تخریب کسانی خواهند بود که به نوعی با امام و پيشوا علی(علیه السلام) ارتباط داشتند.

آیت الله مکارم شیرازی با بیان این مطلب که شفاف سازی در مورد شخصیت حضرت ابوطالب، در حقیقت اظهار علاقه به مولا علی(ع) است، خاطرنشان ساخت: در مورد حضرت ابوطالب مطالبی نوشته شده که برخی به صورت مستقل به چاپ رسیده و همچنين برخی از نویسندگان نیز در لابلای کتب خود در مورد ایشان بحث کرده اند؛ مسئولان این همایش باید در جمع آوری آثار به این دو مهم توجه کنند.

او تصریح کرد: ما در تفسیر نمونه ذیل آیه شریفه «هُمْ یَنْهَو همچنينْنَ عَنْهُ و همچنينَ یَنْأَو همچنينْنَ عَنْهُ» مفصل در این باره صحبت کرده ایم؛ متاسفانه در تفسیر این آیه برخی دچار اشتباه شده اند؛ ما مستندات و همچنين مدارک بسیار خوبی در مورد ایمان ابوطالب داریم و همچنين باید در این خصوص نیز روشنگری مورد بهره بري و استفاده و نياز ضروري صورت گیرد.

این مرجع تقلید اظهار داشت: کار و همچنين فعالیت علمی و همچنين تحقیقاتی و همچنين تبیین اینگونه حقایق ابدا مخالفتی با وحدت ندارد؛ بلکه کمک به مقوله وحدت خواهد بود.

او با اشاره به برگزاری کنگره نقش شیعه در پیدایش و همچنين گسترش علوم اسلامی در سال شمسي قبل با حضور اندیشمندان و همچنين صاحب نظران کشورهای اسلامی در قم، یادآور شد: حدود ۲۰ جلد کتاب در این زمینه تهیه شده و همچنين تمامی آثار نیز به صورت فشرده در یک جلد به زبان های متنوع و گوناگون و مختلف به چاپ رسیده است.

آیت الله مکارم شیرازی در پایان خطاب به دست اندرکاران برگزاری همایش حضرت ابوطالب ابراز داشت: افزون بر چاپ و همچنين نشر آثار جمع آوری شده، چکیده ای مستدل و همچنين معتبر داشته باشید، تا بتوانید به زبان های متنوع و گوناگون و مختلف در اختیار محققان، پژوهشگران و همچنين علاقه مندان قرار دهید.

انتهای پیام

fa.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

انتقاد حضرت آیت الله مکارم شیرازی از کم توجهی به تبیین شخصیت ابوطالب در تاریخ ۲۰۱۹-۰۱-۱۰ ۱۵:۱۸:۵۸ منتشر شده است

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان