انتقاد حضرت آیت الله سبحانی از وضعیت دینی دانشگاهها

%name انتقاد حضرت آیت الله سبحانی از وضعیت دینی دانشگاهها

شفقنا- حضرت آیت الله العظمی سبحانی گفت: نباید به اساتیدی که با اسلام مخالفت دارند اجازه تدریس داده مي شود، مورد بهره بري و استفاده و نياز ضروري است بررسی مي شود که تعداد بالای دانشجویان و همچنين فارغ‌التحصیلان دانشگاه ها به نفع کشور است و همچنين یا نیازی به این تعداد دانشجو نیست.

به به گفته روزنامه نويس و خبرنگار شفقنا در قم، مرجع تقلید شیعیان عصر امروز در دیدار دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی اظهار داشت: مورد بهره بري و استفاده و نياز ضروري است بررسی مي شود که تعداد بالای دانشجویان و همچنين فارغ‌التحصیلان دانشگاه ها به نفع کشور است و همچنين یا نیازی به این تعداد دانشجو نیست.

او با بیان اینکه این میزان دانشجو مورد نیاز کشور نیست، افزود: دانشگاه ها باید از عصاره جوانان دانشجو پذیرش کنند، چرا که تعداد بالای دانشجو مشکل آفرین است.

آیت الله سبحانی گفت: شورای عالی انقلاب فرهنگی باید به وضعیت دینی دانشگاه ها رسیدگی کند، چرا که پدیده ای وجود دارد که دانشجویان با پایبندی بالای دینی وارد دانشگاه می‌شوند، ولي بايد توجه داشت در هنگام خروج از دانشگاه این پایبندی به حداقل می‌رسد و همچنين این امر موجبات گلایه برخی از پدر و همچنين مادرها را فراهم آورده است.

او بیان داشت: برخی از محتواهایی که در کتب درسی دانشگاه‌ها ديدن می‌مي شود علي رغم موازین دینی بوده و همچنين شورای عالی انقلاب فرهنگی باید برای رسیدگی به آن هم وارد شدن کند.

مرجع تقلید شیعیان تاکید کرد: کتب دانشگاهی حداقل نباید با مفاهیم اسلامی مخالفتی داشته باشد و همچنين این آن هم سخنی است که شهید بهشتی در هنگام تدوین قانون اساسی در مورد بندهای آن هم بیان کرد.

او خاطرنشان کرد: متاسفانه یکی از افرادی که در شورای عالی انقلاب فرهنگی حضور دارد، بیان کرده که هیچ الزامی در اسلامی بودن مفاهیم کتب دانشگاهی وجود ندارد.

آیت‌الله سبحانی حضور اساتید مخالف با دین در دانشگاه ها را مضر دانست و همچنين عنوان کرد: نباید به اساتیدی که با اسلام مخالفت دارند اجازه تدریس داده مي شود.

انتهای پیام

fa.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

انتقاد حضرت آیت الله سبحانی از وضعیت دینی دانشگاهها در تاریخ ۲۰۱۹-۰۱-۱۹ ۱۸:۴۲:۳۷ منتشر شده است

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان