اتصال به محبت اهل بیت از نگاهی متغاير و متفاوت؛ هرجا که اختلاف است، شیطان هم حاکم است

%name اتصال به محبت اهل بیت از نگاهی متغاير و متفاوت؛ هرجا که اختلاف است، شیطان هم حاکم است

شفقنا-وقتی یک دل شدید، دست خداوند تبارک و تعالي بالای سر همه شماست، ولی وقتی از هم جدا شدید، گرگ ها و همچنين شیطان ها به سراغ تو می آیند. پیغمبر عظیم الشان فرمودند:

ما اختلط حبی بقلب عبد فأحبنی إلا حرم الله جسده علی النار؛(۱)محبت من با قاب بنده ای آمیخته نشد و همچنين مرا دوست نداشت، جز این که خداوند بدن او را بر آتش حرام کرد. محبت رسول الله با دل هیچ بنده ای قاطی نمی مي شود، مگر این که خداوند بدن او را بر آتش جهنم حرام می کند. وقتی تو به پیغمبر وصل هستی، آتش جهنم آنجا راه ندارد. این اتصال ها را قطع نکنیم. قهر بدترین حربه هاست. چرا فوری از گزینه قهر بهره بري و استفاده می کنیم؟! «تا توانی پا منه اندر فراق».

به نقل از شفقنا، مبغوض ترین چیزها نزد پیغمبر خداوند تبارک و تعالي جدایی است. پیامبر فرمودند: هرکس مهر و همچنين عشق من با دلش قاطی مي شود، جذبه ای او را می کشد و همچنين به بهشت می برد. محال است آتش جهنم عاشق پیغمبر و همچنين اهل بیت علیهم السلام را بسوزاند. نه تنها به او راه ندارد، بلکه آتش ها را هم خاموش می کند یک علامت مؤمن این است که هر کجا قدم می گذارد آتش را خاموش می کند. نه تنها آتش بیار معرکه نیست، بلکه دل ها را به هم جوش می دهد.کار انبیا و همچنين اولیا اتصال و همچنين جوش دادن است. دل ها را به هم جوش می دهند. کار طاغوت و همچنين شیاطین هم تفرقه است. می گویند: تفرقه بینداز و همچنين حکومت کن. هرجا که اختلاف است، شیطان هم حاکم است. امام و پيشوا صادق علیه السلام فرمودند:

لکل شی أساس و همچنين أساس الإسلام حبنا أهل البیت؛(۱) هر چیزی پایه و همچنين اساسی دارد. پایه و همچنين بنیاد اسلام محبت ما اهل بیت است.

پیوند جزء با کل
پیوند با خداوند تبارک و تعالي، پیوند با اهل بیت، پیوند با دوستان خوب. از پایه های محکم اسلام است. در صورتي که از فامیل قطع کنی،فکر کردن و انديشيدن کردن و انديشيدن نکن یک دست از صد تا دست کم می مي شود، نود و همچنين نه دست از تو کم می مي شود. یعنی همه فضای تو را آلوده می کند. به غربت و همچنين بیراهه می روی و همچنين طعمه شیاطین می شوی۔ مثنوی در تعبیر زیبایی گفته است:

گفت پیغمبر تو را ای مهان

زيرا و به درستي که پدر هستم شفیق و همچنين مهربان

در روایات آمده است که پیغمبر و همچنين امیر المؤمنین و همچنين امامان علیهم السلام پدران ما خواهند بود. از پدر و همچنين مادر نزدیک تر و همچنين مهربان تر خواهند بود.
زان سبب که جمله اجزای منید

جزء را از کل چرا بر می کنید

جزء از کل قطع شد بیکار شد

عضو از تن قطع شد مردار شد

تا نپیوندد به کل بار دگر

مرده باشد نبودش از جانی خبر

خداوند تبارک و تعالي دست سالم به ما داده است. خداوند تبارک و تعالي را باید بی نهایت شکر کنیم که دستمان سالم است. در صورتي که دست نباشد نمی توانیم یک دستشویی برویم. چه کسی باید ما را بشوید؟ در صورتي که دست نباشد، نمی توانی لباس بپوشی. نمی توانی چیزی بنویسی. باید بگوییم: خدایا، ممنون که انگشت سالم، دست سالم، چشم سالم و همچنين … به ما دادی!

این انگشت ها و همچنين دست های ما این همه کارآیی دارد و همچنين ما غافل هستیم. این انگشت و همچنين دست چه وقت کارایی دارد؟ وقتی که وصل به بدن باشد. وقتی این جزء به کل وصل باشد. در صورتي که انگشت ما قطع شد، دیگر به درد نمی خورد، یک تکه گوشت است. باید دفنش کنیم.

پیغمبر خداوند تبارک و تعالي صلی الله علیه و همچنين آله وسلم فرمودند: من کل هستم و همچنين تو جزء. پدر و همچنين مادر و همچنين فامیل کل خواهند بود و همچنين ما جزء هستیم. ما باید وصل به این کل باشیم. شجرۂ انبیا و همچنين اولیای خداوند تبارک و تعالي روح و همچنين جان ما را جلا می دهند. هم جسم و همچنين ظاهر ما را جلا می دهند و همچنين هم روح ما را.
مثنوی می گوید: پیغمبر کل هست و همچنين تو جزء هستید. این جزء وقتی کارایی دارد و همچنين اثر گذار است که وصل به کل باشد. در صورتي که از این کل جدا مي شود، از بین می رود و همچنين در حقیقت مرده است. از این رو می فرماید: هیچ وقت خودتان را از کل جدا نکنید. در صورتي که از کل جدا کردید، طعمه آتش جهنم هستید. در صورتي که وصل باشید، محال است آتش جهنم تو را بسوزاند.
اساس احکام الهی
در اسلام هر چیزی که این اتصال ها را زیاد می کند، یا واجب شده یا مستحب. می توانیم قاعده کلی پیدا کنیم که اساس مکتب ما بر همین محور است. هر چیزی که ما را به خداوند تبارک و تعالي و همچنين به انبیا و همچنين اولیای الهی نزدیک می کند و همچنين بین شهروندان و مردم شهر و همچنين خودمان یگانگی ایجاد می کند، یا واجب شده یا مستحب. نماز پیوند ما با خداست، صله رحم پیوند ما با خویشان است. احترام به پدر و همچنين مادر و همچنين اولاد، هدیه دادن، زیارت، بذل و همچنين بخشش، تکریم ها، یا واجب است یا مستحب.

به نقل از شفقنا کتاب کیمیای سعادت : دوست گزینی و همچنين آداب دوستی در ادامه مینویسد: تمام احکام اسلام را می قدرت در یک کلمه خلاصه کنیم که هر چیزی که ارتباط و همچنين اتصال را زیاد می کند، یا واجب است یا مستحب. هر چیزی که قهر و همچنين اختلاف و همچنين جدایی و همچنين تفرقه ایجاد کند، یا گناه کبیره و همچنين جرم و جنايت است، یا مکروه.

شاید طلاق عاطفی بدتر از طلاق رسمی باشد. آدم آتش می گیرد. خانم در یک طبقه زندگی می کند و همچنين مرد در یک طبقه دیگر. زيرا و به درستي که دعوا و همچنين اختلاف دارند. از طرفی مسائلی وجود دارد که نمی توانند رسما از هم جدا شوند. سالیان سال شمسي است که با هم ارتباط ندارند. این چه زندگی و همچنين چه مسلمانی است؟! خداوند تبارک و تعالي این را دوست ندارد.

انتهای پیام

fa.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

اتصال به محبت اهل بیت از نگاهی متغاير و متفاوت؛ هرجا که اختلاف است، شیطان هم حاکم است در تاریخ ۲۰۱۸-۱۲-۲۷ ۱۳:۳۸:۰۷ منتشر شده است

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان