پیام حضرت آیت الله صافی گلپایگانی به چهارمین اجلاس استانی نماز در قم

%name پیام حضرت آیت الله صافی گلپایگانی به چهارمین اجلاس استانی نماز در قم

شفقنا- حضرت آیه الله العظمی صافی گلپایگانی پیامی به چهارمین اجلاس نماز در شهرستان قم صادر کرد.

به به گفته شفقنا، متن پیام این مرجع تقلید شیعیان به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم
قال الله الحکیم: «أَقِمِ الصَّلَاهَ لِذِکْرِی»

سلام و همچنين تحیّات خداوند بر کسانی که نماز را برپا می دارند و همچنين ندای آسمانی توحید را پاسخ مثبت داده و همچنين به سوی ذکر و همچنين یاد آفریدگار جهان می شتابند.

درود و همچنين رحمت الهی بر کسانی باد که شهروندان و مردم شهر را به حیات و همچنين زندگی جاوید و همچنين سعادت همیشگی و همچنين به کمال واقعی انسان ها فرا می خوانند

و همچنين سلام بر تو عزیزانی که در این امر بسیار مقدّس خدمت صادقانه دارید و همچنين برای برپائی این فریضه پهناور و بزرگ اسلامی، تلاش و همچنين جدّیت می نمایید.

قرآن کریم که برنامه جذاب و جالب و خوب زندگی سعادتمند را برای بشریت بیان نموده، می فرماید: «أَقِمِ الصَّلَاهَ لِذِکْرِی»
این آیه شریفه، دارای معانی و همچنين مفاهیم بسیار بلند است که دقّت در آن هم، انسان را به حقیقت اقامه نماز و همچنين فلسفه واجب بودن آن هم آشنا می نماید.

نماز را برپا دارید که یاد خداوند در آن هم است. یاد خداوند تبارک و تعالي که «أَلَا بِذِکْرِ اللهِ تَطْمَئِنُّ الْقُلُوبُ» اطمینان و همچنين آرامش حقیقی در یاد خداوند است که یکی از امتیازات پهناور و بزرگ ادیان آسمانی، همین اطمینان و همچنين آرامشی است که به وسیله انجام فرائض الهی به ویژه اقامه نماز ایجاد می مي شود.

فریضه ای که با ذکر مقدّس الله اکبر شروع و همچنين با سلام و همچنين درود بر انسان های صالح و همچنين پاکان تمام می مي شود. اذکار بلندی که در نماز است، همه و همچنين همه دلالت بر این دارد که این انسان مادی باید با عالم غیب و همچنين قدرتی مافوق همه اقتدار و قدرت ها در ارتباط باشد.

انسانی که در نماز، تسبیح خداوند می گوید و همچنين تهلیل گفته و همچنين حمد و همچنين سپاس ذات کردگاری را انجام می دهد، در آخر عروج به عالم بقا و همچنين کمال انسانیت بوده و همچنين در کامل‌ترین مصداق عبودیت و همچنين قُرب خداوند است.

لذّتی که یک انسان با ایمان در نماز دارد، از تمام لذائذ مادی و همچنين دنیوی بالاتر و همچنين بهتر است و همچنين اصلاً قابل مقایسه با لذّت های مادی و همچنين زودگذر نیست.

زبان الکن است از اینکه بتوانیم در مورد این فریضه پهناور و بزرگ الهی حرفی بزنیم. سال شمسي های سال شمسي هم در صورتي که در مورد نماز گفت و همچنين گو مي شود و همچنين برکات و همچنين آثار آن هم برای جامعه بشری بیان مي شود هنوز هم کم است و همچنين نتوان حقیقت آن هم را آن هم روش که هست بیان نمود.

اینجانب از همه بزرگان و همچنين عزیزان حاضر در این جلسه باشکوه تقدیر و همچنين تشکر نموده و همچنين از خداوند متعال مسئلت دارم که همه ما را از نمازگزاران واقعی قرار دهد و همچنين عنایات خاصه حضرت ولی عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف شامل حال همگان باشد. والسلام علیکم و همچنين رحمه الله

لطف الله صافی
۱۹ ربیع الأول ۱۴۴۰ هـ.ق

انتهای پیام

fa.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پیام حضرت آیت الله صافی گلپایگانی به چهارمین اجلاس استانی نماز در قم در تاریخ ۲۰۱۸-۱۱-۲۸ ۱۹:۲۹:۵۸ منتشر شده است

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان