هشدار حضرت آیت الله مکارم شیرازی نسبت به ظهور فرقه های انحرافی در حوزه

%name هشدار حضرت آیت الله مکارم شیرازی نسبت به ظهور فرقه های انحرافی در حوزه
حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی

شفقنا- حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی عنوان کرد: اخیرا فرقه های انحرافی در حوزه های علمیه پیدا شده که باید مراقبت کرد طلاب جذب این فرقه ها نشوند.

به نقل از شفقنا، این مرجع تقلید در دیدار نمایندگان طلاب و همچنين فضلای استان فارس مقیم قم که در بیت این مرجع تقلید برگزار شد، اظهار داشت: فلسفه تشکیل مجمع نمایندگان طلاب این است که از جهات متنوع و گوناگون و مختلف طلاب و همچنين فضلا اعم از مسائل درسی، معیشتی و همچنين … باخبر شده و همچنين معظلات و مسائل و مشکلات موجود را اصلاح نمایند.

او ابراز کرد: رسیدگی به وضعیت تحصیلی طلاب از وظایف نمایندگان مجمع بوده تا بتوانند خطاهای موجود را کاهش داده و همچنين کمک کار آنان باشند.

آیت الله مکارم شیرازی خاطرنشان ساخت: اخیرا فرقه های انحرافی در حوزه های علمیه پیدا شده که باید مراقبت کرد طلاب جذب این فرقه ها نشوند.

او تصریح کرد: هر نماینده باید برای طلبه های شهرستان خود پرونده ای تشکیل دهد تا با داشتن اطلاعات از این عزیزان، وضعیت آنان مورد بررسی قرار گرفته و همچنين معظلات و مسائل و مشکلات آنان با رسیدگی درست کمتر مي شود.

این استاد برجسته حوزه بیان داشت: تشویق طلاب مستعد به تبلیغ و همچنين هجرت به منطقه از وظایف نمایندگان طلاب است و همچنين ما نیز از مبلغان، حمایت های بیشتری خواهیم داشت؛ خالی شدن شهرستان ها از طلاب و همچنين روحانیون فاضل از مسائلی است که باید برای آن هم فکر کردن و انديشيدن کردن و انديشيدن کرد و همچنين برنامه جذاب و جالب و خوب ریزی داشت.

او اظهار داشت: برگزاری تجمعات طلاب و همچنين خواندن و قرائت دعای کمیل یا ندبه و همچنين بیان مسائل اخلاقی در آن هم می تواند بسیار در مسائل اخلاقی طلاب اثرگذار باشد.

آیت الله مکارم شیرازی عنوان کرد: نمایندگان طلاب نباید تنها و فقط اسم نماینده را داشته باشند؛ بلکه باید برای طلاب و همچنين فضلا تلاش کرده و همچنين با برنامه جذاب و جالب و خوب ریزی از معظلات و مسائل و مشکلات آنان بکاهند؛ باید برای طلاب و همچنين فضلا برنامه جذاب و جالب و خوب داشته باشید تا بتوانید در زندگی درسی و همچنين اجتماعی طلاب اثرگذار باشید.

این مرجع تقلید ابراز داشت: عنوان نمایندگی مسئولیت آفرین است و همچنين باید مطابق با این مسئولیت به وظایف خود عمل کنید.

به نقل از حوزه، همچنین در این دیدار، حجت الاسلام استوار، رئیس مجمع نمایندگان طلاب و همچنين فضلای استان فارس اظهار داشت: امروز بیش از سه هزار طلبه استان فارس در شهرستان مقدس قم مشغول به تحصیل، تدریس و همچنين پژوهش می باشند.

او ابراز داشت: چهره های درخشانی از میان طلاب و همچنين فضلای استان فارس در قم داریم که جای خرسندی داشته و همچنين خوشبختانه چشم انداز خوبی از ظرفیت های موجود داریم.

رئیس مجمع نمایندگان استان فارس خاطرنشان ساخت: مجمع نمایندگان طلاب حوزه علمیه قم به عنوان یکی از نهادهای حوزوی سالیان بسیاری است که راه اندازی شده و همچنين به عنوان یکی از بازوهای جامعه مدرسین و همچنين مراجع عظام تقلید در حال فعالیت است.

استوار تصریح کرد: ارتباط با طلاب حوزه های انتخابیه از وظایف نمایندگان این مجمع بوده تا بتوانند از معظلات و مسائل و مشکلات موجود طلاب بکاهند.

او بیان داشت: یکی از تقاضاهای ما از محضر جنابعالی آن هم است که گردهمایی طلاب و همچنين فضلای استان فارس را با حضور تو برگزار کرده تا بتوانیم از منویات و همچنين بیانات تو بهره بري و استفاده نماییم.

رئیس مجمع نمایندگان استان فارس خاطرنشان ساخت: امروز معظلات و مسائل و مشکلات مالی از معضلاتی است که گریبانگیر طلاب و همچنين فضلا بوده که نیازمند حمایت های بیشتر حضرتعالی است.

انتهای پیام

fa.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

هشدار حضرت آیت الله مکارم شیرازی نسبت به ظهور فرقه های انحرافی در حوزه در تاریخ ۲۰۱۸-۱۱-۲۵ ۱۴:۳۵:۲۴ منتشر شده است

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان