حضرت آیت الله وحید خراسانی: حوزه باید تنها و فقط فانی در امام و پيشوا زمان(ع) باشد

%name حضرت آیت الله وحید خراسانی: حوزه باید تنها و فقط فانی در امام و پيشوا زمان(ع) باشد

شفقنا- حضرت آیت الله العظمی وحید خراسانی تاکید کرد: حوزه ها باید مستقل و همچنين تنها و فقط فانی در امام و پيشوا زمان علیه السلام باشد

به نقل از شفقنا، این مرجع تقلید در دیدار اعضای شورای عالی حوزه های علمیه  بعد از استماع نقل از وضعیت حوزه های علمیه سراسر کشور، با اشاره به زحمات و همچنين تلاشهای بزرگان حوزه علمیه اظهار داشت: این حوزه، مهد تربیت شیخ طوسی، شیخ مفید، ابن قولویه، صاحب جواهر و همچنين شیخ انصاری بوده است. تجلای علمی ، اخلاقی و همچنين مصنفات آنها بهت آور است. این حوزه باید احیا مي شود و همچنين احیائش توسط شماست.

او  در ادامه با اشاره به آیه شریفه ” لیتفقهوا فی الدین و همچنين لینذروا قومهم” و همچنين رسالت مهم حوزه ها گفت: احیای حوزه به دو چیز است: یکی تفقه در دین و همچنين دیگری انذار. خواندن و قرائت قرآن را در حوزه ها ترویج داده و همچنين توجه به امام و پيشوا زمان علیه السلام را تعمیم دهید تا همه هر روز قرآن را بخوانند و همچنين به آن هم حضرت هدیه کنند ، و همچنين شبها هم سوره یاسین را خوانده تقدیم حضرت زهرا علیه السلام نمایند.

مددی گر به چراغی نکند آتش روش ***چاره تیر شب وادی ایمن چه کنم

آیت الله وحید خراسانی در پایان با اشاره به وظیفه خطیر مدیران حوزه ها ابراز داشت: دو مطلب مهم است: یکی استقلال حوزه. حوزه باید تنها و فقط فانی در امام و پيشوا زمان علیه السلام باشد، و همچنين دوم ، احیاء امر آل محمد علیهم السلام به تفقه و همچنين انذار. خداوند خطاب به موسی فرمود: در صورتي که دو کار را انجام دهی برتر و همچنين والاتر از صد سال شمسي صیام ایام و همچنين قیام لیالی است. موسی با تعجب پرسید: این کار چیست؟ خطاب آمد یکی رد آبق و همچنين دیگری ارشاد ضال. رد آبق ، توبه دادن گنهکار و همچنين ارشاد ضال ، هدایت به امام و پيشوا زمان است.

انتهای پیام

fa.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

حضرت آیت الله وحید خراسانی: حوزه باید تنها و فقط فانی در امام و پيشوا زمان(ع) باشد در تاریخ ۲۰۱۸-۱۱-۲۷ ۱۵:۴۶:۲۱ منتشر شده است

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان