حضرت آیت الله نوری همدانی: وجدان عمومی جهان در برابر زن فروشی صهیونیست ها سکوت را بشکند

%name حضرت آیت الله نوری همدانی: وجدان عمومی جهان در برابر زن فروشی صهیونیست ها سکوت را بشکند

شفقنا- حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی، در پیامی به دوازدهمین دوره مسابقات بانوان دارالقرآن امام و پيشوا علی(ع) به اهمیت جایگاه و همچنين نقش زنان پرداخت.

به به گفته شفقنا، متن پیام این مرجع تقلید شیعیان که  امروز در مراسم افتتاحیه این مسابقات توسط مرتضی نجفی قدسی مدیر دارالقرآن علامه طباطبایی خواندن و قرائت شد به این شرح است:

« بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِیمِ »

« یَا أَیُّهَا النَّاسُ إِنَّا خَلَقْنَاکُمْ مِنْ ذَکَرٍ و همچنينَأُنْثَىٰ و همچنينَجَعَلْنَاکُمْ شُعُوبًا و همچنينَقَبَائِلَ لِتَعَارَفُوا ۚ إِنَّ أَکْرَمَکُمْ عِنْدَ اللَّهِ أَتْقَاکُمْ ۚ إِنَّ اللَّهَ عَلِیمٌ خَبِیرٌ» (آیه ۱۳ سوره حجرات)

«ای مرم ما همه تو را از یک مرد و همچنين زن بوجود آوردیم و همچنين در تيم ها و همچنين تیره های پهناور و بزرگ و همچنين کوچک جای دادیم تا یکدیگر را بشناسید؛ همانا گرامی ترین تو در نزد پروردگار با تقواترین تو است و همچنين خداوند دانا و همچنين با خبر است و همچنين از مراتب تقوای تو آگاه است».

باید دانست آیاتی که تنها دو پایه ایمان و همچنين عمل صالح را ملاک سعادت انسان معرفی می کند در قرآن کریم فراوان است و همچنين تعداد آن هم ها به ۵۲ مورد می رسد.

ولی برخی از این آیات تصریح بر این مطلب دارند که میان مرد و همچنين زن تفاوتی نیست.

چنانچه در سوره احزاب آیه ۳۵ می فرماید: «إِنَّ الْمُسْلِمِینَ و همچنينَالْمُسْلِمَاتِ و همچنينَالْمُؤْمِنِینَ و همچنينَالْمُؤْمِنَاتِ و همچنينَالْقَانِتِینَ و همچنينَالْقَانِتَاتِ و همچنينَالصَّادِقِینَ و همچنينَالصَّادِقَاتِ و همچنينَالصَّابِرِینَ و همچنينَالصَّابِرَاتِ و همچنينَالْخَاشِعِینَ و همچنينَالْخَاشِعَاتِ و همچنينَالْمُتَصَدِّقِینَ و همچنينَالْمُتَصَدِّقَاتِ و همچنينَالصَّائِمِینَ و همچنينَالصَّائِمَاتِ و همچنينَالْحَافِظِینَ فُرُوجَهُمْ و همچنينَالْحَافِظَاتِ و همچنينَالذَّاکِرِینَ اللَّهَ کَثِیرًا و همچنينَالذَّاکِرَاتِ أَعَدَّ اللَّهُ لَهُمْ مَغْفِرَهً و همچنينَأَجْرًا عَظِیمًا»

« مردان مسلمان زنان مسلمان، مردان باایمان زنان با ایمان، مردان فرمانبردار خداوند زنان فرمانبردار خداوند، مردان راستگو زنان راستگو، مردان خویشتن دار زنان خویشتن دار، مردان خاشع زنان خاشع، مردانی که از مال خود انفاق می کنند زنانی که از مال خود انفاق می کنند، مردان روزه دار زنان روزه دار، مردانی که دامن خود را حفظ می کنند زنانی که دامن خود را حفظ می کنند، مردانی که زیاد به یاد خداوند خواهند بود و همچنين زنانی که زیاد به یاد خداوند خواهند بود».

خداوند برای همه آن هم ها چه مرد باشند و همچنين چه زن باشند مغفرت، بخشایش و همچنين اجر بزرگی را فراهم کرده است.

استاد بزرگوار ما علامه طباطبایی (اعلی الله مقامه) در تفسیر ارزشمند المیزان می فرمایند در عصری که این قبیل آیات نازل شد عقیده شهروندان و مردم شهر براساس عقیده رایج آن هم زمان این بود که زنان در صورتي که مرتکب گناه شوند عقوبت گناهشان بر گردن خودشان است و همچنين باید مجازات شوند ولي بايد توجه داشت در صورتي که ثواب و همچنين اعمال خوب انجام دهند ثواب آن هم برای مردان است و همچنين زنان از ثواب عمل خود بهره ای ندارند و همچنين این تفاوت در نظر آن هم ها به این دلیل بود که زن به سبب پستی و همچنين حقارتی که دارد شایستگی ثواب و همچنين پاداش را از خداوند ندارد! و همچنين این آیات قرآنی که دلالت بر این دارد زنان هم مانند مردان ثواب عمل نیک خود را دریافت می کنند، نفی آن هم فرهنگ نادرست و همچنين رایج در آن هم عصر است.

البته این نوع فکر کردن و انديشيدن جاهلی منحصر به زمان پیامبر و همچنين شبه جزیره عربستان نبود بلکه توهین و همچنين تحقیر زنان، تاریخی غم انگیز و همچنين تاسف بار در تمام جهان و همچنين بسیاری از دوران ها داشته است.

کمااینکه در هندوستان، زن یک موجود طفیلی برای شوهر محسوب می شد و همچنين برای او بعد از مردن و مرگ شوهر زندگی را جایز نمی شمردند و همچنين زن را در روز چهلم مردن و مرگ شوهر، در آتش می سوزاندند.

در مصر قدیم هرگاه آب رود نیل کم می شد یک دختر جوون را در آن هم غرق می کردند تا آب رود زیاد مي شود و همچنين یا در آفریقا زنان را مانند حیوانات به صورت گله ای در معرض فروش می گذاشتند و همچنين یا در چین، دخترک هاي جوان و ازدواج نکرده از تحصیل علم و همچنين سواد محروم بودند و همچنين همیشه مورد ضرب وشتم و همچنين اهانت پدران و همچنين شوهران خود واقع و همچنين به کارهای سخت واداشته می شدند.

در جزیره العرب هم وجود دختر در خانواده ها ننگ بزرگی محسوب می شد و همچنين یا حتی دخترک هاي جوان و ازدواج نکرده خود را زنده به گور می کردند.

البته در ممالک متمدن آن هم روز هم اقداماتی که علیه زنان انجام می دادند کمتر از ملت های وحشی نبود به عنوان مثال در روم باستان، زن را موجودی پست و همچنين پلید و همچنين شیطانی می دانستند و همچنين در ایران قدیم هم در امپراطوری عصر ساسانی زن را مانند شیء می پنداشتند که مملوک دیگران بود و همچنين در کشورهای اروپایی نیز زنان به روش کلی از حقوق اجتماعی و همچنين حق ارث محروم بودند.

در فرانسه در سال شمسي ۵۸۶ میلادی بعد از بحث های فراوان به این نتیجه رسیدند که زن نیز انسان است و همچنين برای خدمت گذاری مرد آفریده شده است.

این ها نمونه هایی از ظلم و همچنين ستم در حق زنان تا قبل از پیدایش اسلام عزیز بود ولي بايد توجه داشت با ظهور خورشید اسلام و همچنين با ندای عطوفت آمیز پیامبر رحمت حضرت محمد مصطفی(ص) روح نشاط و همچنين امید در جامعه بشری دمیده شد و همچنين حضرت بارها موقعیت مهم زن در جامعه مسلمانان و همچنين جایگاه بلند زن و همچنين شایستگی هایی را که دست آفرینش در وجود زن قرار داده را گوشزد کردند و همچنين آیات فراوانی از قرآن مجید را در ارتباط و رابطه با معرفی مقام مهم زن و همچنين ارزش والای آن هم برای شهروندان و مردم شهر بیان فرمود.

اسلام به زن شایستگی خلیفه الهی شدن را داد

اسلام زن را به عنوان اینکه مانند مرد یک انسان کامل است و همچنين شایسته همه کمالات و همچنين کرامات انسانی است و همچنين شایستگی خلیفه الهی بودن را دارد، معرفی کرد و همچنين طبق نظر قرآن کریم هیچ فردی بر فرد دیگر چه مرد و همچنين چه زن برتری ندارد مگر به تقوا و همچنين آن هم را هم خداوند تبارک و تعالي می داند.

منطق قرآن مجید این است که خداوند همه انسان ها اعم از زن و همچنين مرد را با فطرت دینی و همچنين الهی و همچنين متمایل به نیکی آفریده است و همچنين در قرآن همانطور که از مردان شایسته تمجید می کند از زنان شایسته هم که در پیمودن راه خداوند تبارک و تعالي تلاش فراوان و همچنين گام های استوار داشته اند تعریف و همچنين تجید داشته است و همچنين همچنان که از زنان منحرف و همچنين گناهکار انتقاد می کند مردان گناهکار و همچنين آلوده و همچنين منحرف را نیز مذمت می کند.

نقش زنان فداکار در تاریخ اسلام درس آموز است

نقش زنان فداکار و همچنين شایسته در تاریخ اسلام بسیار درس آموز و همچنين نمونه های آن هم فراوان است.

به عنوان مثال در جریان کار حضرت مسلم بن عقیل سفیر امام و پيشوا حسین(ع) در کوفه، تقریبا تمام شهروندان و مردم شهر کوفه پیمان خود را شکستند و همچنين همه راه های کمک به حضرت را بستند ولي بايد توجه داشت یک زن به نام طوعه  تا حضرت مسلم را شناخت با کمال شهامت و همچنين اخلاص به وی پناه داد و همچنين برای حفظ جان ملسم از شر دشمنانی که در تعقیب وی بودند او را به منزل و خانه خود برد و همچنين در صورتي که در راه کمک به آن هم حضرت بیش از این مقدار و اندازه کاری از دست وی ساخته بود مسلما انجام می داد.

در جریان حادثه عاشورا نیز همانگونه که نقش یاران سیدالشهدا در راستای فداکاری و همچنين شهدادت طلبی بسیار مهم، جذاب و جالب و همچنين آموزنده است نقش زنانی مانند مادر وهب، همسر زهیر و همچنين همسر مسلم بن عوسجه و همچنين امثال آن هم ها بسیار مهم و همچنين سازنده است و همچنين در صورتي که مردان آن هم زمان کاری حسینی کردند، این شیرزنان نامدار نیز کاری زینبی کردند.

نقش زنان در قیام ها و همچنين نهضت ها همواره در کلام امام و پيشوا بزرگوار ما رضوان الله علیه مکرر مورد تاکید قرار گرفته است و همچنين حتی ایشان  فرمودند در این نهضت زنان، حق بیشتری از مردان دارند، زنان مردان شجاع را در دامن خود پرورش می دهند و همچنين قرآن کریم انسان ساز است و همچنين زنان نیز انسان ساز خواهند بود.

ملت ها بدون زنان شجاع و همچنين انسان ساز، شکست می خورند

در صورتي که زنان شجاع و همچنين انسان ساز از ملت ها گرفته شوند ملت ها به شکست و همچنين انحطاط کشیده می شوند.

زن یکتا موجود انسان ساز است که جامعه ها را صاحب ارزش های انسانی می کند

زن یکتا موجودی است که می تواند از دامن خود افرادی را به جامعه تحویل دهد که از برکات آن هم ها یک جامعه بلکه جامعه ها به استقامت و همچنين ارزش های والای انسانی کشیده شوند.

«فضه» الگوی خوبی برای حافظان قرآن است

یکی از بانوان با عظمت در اسلام که برای تو حافظان و همچنين فعالان قرآنی الگوی مناسبی است «فضه» خادمه حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها است که در پرتو وجودی آن هم حضرت، به مراتب بلندی از ایمان و همچنين تقوا رسید و همچنين در چند سالی که با حضرت فاطمه زهرا(س) معاشرت داشت همچنين و علاوه بر آشنایی با مفاهیم قرآن، حافظ کل قرآن شد و همچنين بعد از آن هم در مدت ۲۰ سال شمسي حتی صحبت های معمولی خود را با خواندن آیات قرآن به دیگران می فهماند.

فضه در جریان نزول آیات سوره انسان «هل اتی» در جمع اهل بیت بود و همچنين او هم مانند امام و پيشوا علی علیه السلام و همچنين حضرت زهرا سلام الله علیها برای شفای حسنین سه روز، روزه گرفت و همچنين آیه شریفه «و همچنينَ یُطْعِمُونَ الطَّعامَ عَلی‏ حُبِّهِ مِسْکیناً و همچنينَ یَتیماً و همچنينَ أَسیراً؛ إِنَّما نُطْعِمُکُمْ لِو همچنينَجْهِ اللَّهِ لا نُریدُ مِنْکُمْ جَزاءً و همچنينَ لا شُکُورا»ً

شامل فضه خادمه هم هست و همچنين این مقام و همچنين موقعیت بسیار بزرگی است و همچنين این بانوی حافط قرآن آنچنان محرم اسرار حضرت صدیقه کبری(س) شد که امیرالمومنین فرمودند که فاطمه علیهالسلام از من پیمان گرفت که هنگامی که از دنیا رفت از زنان هیچ کس جز ام سلمه همسر رسول خداوند تبارک و تعالي، ام ایمن و همچنين فضه و همچنين از مردان جز عبدالله بن عباس، سلمان فارسی، عماریاسر، مقداد، ابوذر و همچنين حذیفه را خبر نکنم.

زنان در عرصه های جهادی اسلام سابقه درخشانی دارند

فعالان قرآنی رسالت سنگین زینبی بودن را بر دوش دارند

چهره زنان در عرصه های جهادی از صدر اسلام به تا حال درخشش فراوانی داشته است که در راس آن هم ها خطبه های آتشین و همچنين روشنگرانه حضرت زینب کبری در کوفه و همچنين شام و همچنين ادامه نهضت خونبار حضرت سید الشهدا و همچنين همچنین سخنان دیگر زنانی که آن هم حضرت را در سفر اسارت شام همراهی می کردند از بهترین مصادیق آن هم است که امیدواریم رفتار، کردار و همچنين گفتار این بانوان، الگوی زنان مسلمان امروز باشد و همچنين تو حافظان و همچنين فعالان قرآنی رسالت سنگین زینبی بودن را در این زمان به دست دارید.

از رقابت پهناور و بزرگ خواهران قرآنی به خود می بالم

اینجانب از اینکه در این دوره از مسابفات دارالقرآن امام و پيشوا علی(ع) که در نوع خود یکی از بزرگترین عرصه رقابت های قرآنی بانوان قرآنی کشور است و همچنين قریب پنج هزار و۳۰۰ فرد يا شخص از فعالان قرآنی در آن هم شرکت دارند و همچنين قریب ۸۰۰ حافظ کل قرآن در آن هم وجود دارند بر خود می بالم.

نظام اسلامی و همچنين راهنمایی های رهبری، مشوق جامعه قرآنی است

به حمدالله در پرتو نظام جمهوری اسلامی و همچنين راهنمایی های رهبر معظم انقلاب که همواره مشوق جامعه قرآنی بوده اند، شاهد چنین ظرفیت ارزشمندی در جمع زنان کشور هستیم و همچنين امیدوارم هر کدام از تو در پرتو تعالیم قرآن و همچنين اهل بیت به یک فضه تبدیل شوید.

اسلام، کرامت واقعی زنان را آشکار کرد

اسلام عزیز و همچنين قرآن کریم کرامت واقعی زنان را آشکار کرد و همچنين پیامبر اکرم فرمودند:« خَیرُکُم خَیرُکُم لأَهلِهِ و همچنين َأَنَا خَیرُکُم لأَهلى ما أَکرَمَ النِّساءَ إلاّ کَریمٌ و همچنين َلا أَهانَهُنَّ إلاّ لَئیمٌ » (نهج الفصاحه صفحه ۳۱۸)

به این معنا که «زنان را احترام نمی گذارد مگر انسان کریم و همچنين بزرگوار و همچنين هیچ کس به زنان بی احترامی نمی کند مگر انسان پست و همچنين فرومایه» و همچنين حضرت صادق علیه السلام نیز فرمودند: « و همچنينَ مَنِ اِتَّخَذَ زَو همچنينْجَهً فَلْیُکْرِمْهَا » به این معنا که «هر کس ازدواج کرد باید به همسر خود احترام بگذارد» (بحارالنوار جلد ۱۰۳ صفحه ۲۵۴)

اینها نمونه هایی از تعالیم اسلام و همچنين قرآن و همچنين روایات اهل بیت(ع) در تکریم شخصیت زنان بود.

زنان دنیا به هوش باشند که اسلام بهره بري و استفاده ابزاری از زن ندارد

امیدواریم زنان جامعه ما و همچنين همه زنان دنیا به هوش باشند که هنوز صهیونیست ها و همچنين استعمارگران به دنبال بهره بري و استفاده ابزاری از وجود زن خواهند بود.

همین چند روز پیش در خبرهاي جديد آمد و همچنين فیلم آن هم هم به تازگی در جهان به نمایش دخل و درآمد که در اسرائیل پاساژی برای فروش زنان افتتاح شد و همچنين نشان می دادند که زنان را مانند کالایی در ویترین مغازه ها نشانده بودند و همچنين بر روی آنان قیمت فروش گذاشته بودند و همچنين در حقیقت آن هم کاری که داعشی های دست پرورده آمریکا و همچنين اسرائیل در سوریه و همچنين عراق انجام دادند و همچنين بسیاری از دخترک هاي جوان و ازدواج نکرده را ربودند و همچنين در بازارها به فروش رساندند، هم اکنون رژیم صهیونیستی رسما در مقابل انظار میلیاردها انسان در جهان، پاساژی برای فروش زنان افتتاح می کنند!!

جاهلیت امروز آمریکا و همچنين صهیونیست بدتر از پیش از اسلام در جزیره العرب است

آیا جاهیلیت امروز حاکم بر جهان استکبار و همچنين صهیونیسم بدتر از جاهلیت زمان پیامبر(ص) در جزیره العرب نیست!؟

چرا هم اکنون بعد از گذشت یک هزار و۴۰۰ سال شمسي هنوز در جهان شاهد چنین صحنه های رقت باری در جهان هستیم؟

وجدان عمومی جهان در برابر زن فروشی صهیونیست سکوت را بشکند

چرا وجدان عمومی بشر و همچنين جوامع متمدن در مقابل قاچاق انسان و همچنين فروش آن هم ها یا جنایت کارانه تر، کشتن انسان ها و همچنين فروش اعضای بدن آن هم ها توسط باندهای مافیایی رژیم اسرائیل سکوت می کنند؟! بشریت چقدر به قهقرا می خواهد برود؟!

مدافعان جوامع غربی در برابر جنایات اسرائیل چه توجیهی دارند؟

آنهایی که فکر کردن و انديشيدن کردن و انديشيدن می کنند سران حکومت ها و همچنين جوامع غربی، متمدن خواهند بود و همچنين انسانیت را قبول دارند درمقابل دفاع کورکورانه آنها از رژیم جاهلی اسرائیل که رسما بازار فروش انسان تشکیل می دهد، چه توجیهی دارند؟!

چرا نهاد ملل و همچنين دیگر جوامع بین المللی در برابر این اقدام ضد بشری اسرائیل سکوت اختیار کرده اند؟! آیا آن هم ها هم ماهیت خود را از دست داده اند؟ّ

اللهم انا نشکوا الیک

حسین نوری همدانی

۹۷/۹/۲۴

انتهای پیام

fa.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

حضرت آیت الله نوری همدانی: وجدان عمومی جهان در برابر زن فروشی صهیونیست ها سکوت را بشکند در تاریخ ۲۰۱۸-۱۲-۱۶ ۲۰:۰۷:۴۶ منتشر شده است

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان