حضرت آیت الله نوری همدانی: شهروندان و مردم شهر باید پیشرفت را در زندگی خود ببینند

%name حضرت آیت الله نوری همدانی: شهروندان و مردم شهر باید پیشرفت را در زندگی خود ببینند

شفقنا- حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی با اشاره به اینکه نباید فقیر در بین مسلمانان وجود داشته باشد، گفت: شهروندان و مردم شهر باید پیشرفت را در زندگی خود ببینند و همچنين رفاه را در سفره خود ديدن کنند.

به به گفته روزنامه نويس و خبرنگار شفقنا در قم, این مرجع تقلید در دیدار رئیس کمیته امداد خمینی گفت: فکر کردن و انديشيدن کردن و انديشيدن, گام و همچنين حرکت تو در جهت رفع فقر عبادتی است با صواب فراوان و همچنين در این زمینه موارد و نکات زیادی را باید مورد توجه قرار داد.

او کمیته امداد را شجره طیبه خواند و همچنين افزود: کمیته امداد به فرمان امام و پيشوا تشکیل شد و همچنين ثمرات روشنی را در برداشت.

آیت الله نوری همدانی با اشاره به سخنان امروز صبح خود در مسجد اعظم تصریح کرد: در سفینه البحار نقل شده است از لقمان که من همه تلخی های دنیا را چشیده ام و همچنين هیچ کدام مصیبت بارتر و همچنين مشکل تر از فقر نبوده است.

او با اشاره به سخنان امیرمومنان در نهج البلاغه در خصوص فقر گفت: فقیر در وطن خودش هم غریب است. اساسا مبانی و همچنين معارف اسلام طوری تنظیم شده است که در صورتي که عمل شد فقیر به وجود نخواهد آمد و همچنين در صورت عمل نکردن به مبانی و همچنين معارف اسلام فقیر به وجود می آید.

این مرجع تقلید شیعیان با اشاره به ثروت های مالی در اختیار گفت: ما باید از تمام انفال و همچنين اراضی, جنگل ها و همچنين معادن و همچنين نیزارها در جهت رفع فقر بهره بري و استفاده کنیم .

او با اشاره به اینکه اسلام زندگی متوازن را برای شهروندان و مردم شهر خواسته است گفت: اسلام با فاصله طبقاتی مخالف است و همچنين این بر خلاف اسلام است و همچنين باید همه به هم نزدیک باشند.

آیت الله نوری همدانی افزود: باید برنامه جذاب و جالب و خوب اسلام به گونه ای تنظیم مي شود که فقر، جهل و همچنين ظلم در جامعه نباشد زیرا فقیر است که نمی تواند درس بخواند و همچنين انسان جاهل نمی تواند ترقی کند و همچنين همه اینها سبب عقب ماندگی جامعه می مي شود.

او با اشاره به معظلات و مسائل و مشکلات اقتصادی کنونی در جامعه افزود: در نتیجه نبودن کار و همچنين پایین بودن ارزش پول و همچنين گرانی شهروندان و مردم شهر دچار معظلات و مسائل و مشکلات مالی زیادی شده اند.

این مرجع تقلید شیعیان با اشاره به اینکه نباید فقیر در بین مسلمانان وجود داشته باشد، عنوان کرد: خیرین در مملکت ما زیاد خواهند بود که کارهای آنها باید توسط صدا و همچنين سیما منعکس مي شود همچنین شهروندان و مردم شهر باید پیشرفت را در زندگی خود ببینند و همچنين رفاه را در سفره خود ديدن کنند.

انتهای پیام

fa.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

حضرت آیت الله نوری همدانی: شهروندان و مردم شهر باید پیشرفت را در زندگی خود ببینند در تاریخ ۲۰۱۸-۱۲-۱۹ ۱۸:۳۰:۰۹ منتشر شده است

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان