حضرت آیت الله نوری همدانی: باید همه ابعاد شخصیتی ابوطالب را به دنیا بشناسانیم

%name حضرت آیت الله نوری همدانی: باید همه ابعاد شخصیتی ابوطالب را به دنیا بشناسانیم

شفقنا- حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی بر لزوم معرفی درست و همچنين همه جانبه شخصیت این حامی پهناور و بزرگ پیامبر به شهروندان و مردم شهر مسلمان دنیا تاکید کرد.

به به گفته روزنامه نويس و خبرنگار شفقنا در قم، این مرجع تقلید پیش از ظهر امروز در دیدار جمعی از مدیران مجمع جهانی اهل بیت(ع) و همچنين اعضای دبیرخانه همایش بین المللی حضرت ابوطالب(ع) با اشاره به اهمیت و همچنين حساسیت فعالیت در عرصه تشیع و همچنين معرفی فرهنگ اهل بیت(ع) گفت: در میان اهل تسنن همچون تشیع افرادی متعصب دیده می شوند که مغرضانه روی سخن خود پافشاری می کنند و همچنين از این رو کار کردن در این فضا سخت است و همچنين باید همراه با دقت صورت گیرد.

او با تاکید بر مساله وحدت بین مسلمین افزود: در دنیای امروز در ارتباط با وحدت امت اسلامی باید تمام تلاش خود را به کار بگیرید که خدایی ناکرده کاری علي رغم وحدت صورت نگیرد که در این صورت دشمنان از آن هم سود خواهند برد.

آیت الله نوری همدانی با اشاره به شناساندن ابعاد شخصیتی حضرت ابوطالب(ع) به همه دنیا گفت: ما باید تلاش کنیم که شخصیت و همچنين وجهه نورانی ابوطالب(ع) را به درستی برای دنیا مشخص کنیم، همچنانکه مرحوم علامه امینی در کتاب شریف الغدیر بیش از ۱۰۰ صفحه در ارتباط با شخصیت بزرگوار ایشان تنها از منابع اهل سنت نقل کرده است.

این مرجع تقلید ادامه داد : حضرت ابوطالب(ع) بعد از عبدالمطلب(ع) در مکه به عنوان شخصیت اول شناخته می شد و همچنين در تاریخ نقل شده که در آن هم روز شخصیتی به عظمت و همچنين اقتدار و قدرت و همچنين اقتدار ایشان نمی رسید و همچنين حقیقتا باید اسلام را مرهون سرويس ها و خدمات ایشان بدانیم.

او با اشاره به حمایت های حضرت ابوطالب(ع) از پیامبر گرامی اسلام(ص)خاطر نشان کرد: ایشان به ویژه در دورانی که پیامبر و همچنين یاران ایشان در شعب ابی طالب بودند تمام تلاش خود را برای حفظ جان پیامبر به کار گرفت و همچنين بارها برای این که به پیامبر صدمه ای نخورد جان خود را به خطر انداخت.

آیت الله نوری همدانی ایمان قوی و همچنين مستحکم ابوطالب(ع) را نیز مورد تأکید قرار داد و همچنين تصریح کرد: ایشان در دوره ای برای حفظ جان پیامبر مجبور به مخفی نگاه داشتن ایمان خود شد که همین مسأله برخی را به این عقیده واداشته است که ابوطالب(ع) ایمان نداشته است در حالی که روایات ما به ایمان قوی و همچنين مستحکم و همچنين معنویت او اشاره کرده است.

این مرجع تقلید با اشاره به اشعار ابوطالب(ع) در وصف پیامبر ادامه داد: فرهنگ معنوی و همچنين دینی ابوطالب(ع) نیز در اشعاری که از او به یادگار مانده به روشنی دیده می مي شود، و همچنين علامه امینی نیز در الغدیر صفحاتی را به اشعار ابوطالب(ع) در وصف پیامبر اختصاص داده است.

او با تأکید بر لزوم معرفی درست و همچنين همه جانبه شخصیت این حامی پهناور و بزرگ پیامبر به شهروندان و مردم شهر مسلمان دنیا گفت: این همه بدگویی در مورد ابوطالب(ع) بعید نیست چراکه فرزند بزگوار ایشان یعنی مولای متقیان که یکی از امامان معصوم است را نیز بیش از ۶۰ سال شمسي در منابر و همچنين محافل لعن و همچنين نفرین می کردند و همچنين اصلا یکی از دلایل مخالفت برخی با ابوطالب(ع) مخالفت با امیرالمؤمنین(ع) است.

آیت الله نوری همدانی با تاکید بر بررسی همه جانبه این کار افزود: در این عرصه با اقتدار و قدرت و همچنين نيرو وارد شوید و همچنين تلاش کنید که غبار از چهره مظلوم بزدایید، به ویژه در دنیای امروز که ائتلاف عربی و همچنين غربی تمام تلاش خود برای بدنام کردن اسلام در دنیا به کار گرفته است.

انتهای پیام

fa.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

حضرت آیت الله نوری همدانی: باید همه ابعاد شخصیتی ابوطالب را به دنیا بشناسانیم در تاریخ ۲۰۱۸-۱۲-۱۳ ۱۵:۱۹:۰۵ منتشر شده است

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان