حضرت آیت الله سبحانی: برخی کلام ها و همچنين نوشته های طلاب علي رغم قرآن است

%name حضرت آیت الله سبحانی: برخی کلام ها و همچنين نوشته های طلاب علي رغم قرآن است

شفقنا- حضرت آیت الله العظمی سبحانی با بیان اینکه تفاوت غیر از تبعیض است، گفت: در دین اسلام تبعیض محکوم بوده ولی تفاوت بین زن و همچنين مرد وجود دارد.

به نقل از روزنامه نويس و خبرنگار شفقنا، این مرجع تقلید صبح امروز در انتهای درس خارج اصول خود در مسجد اعظم قم، یکی از آثار ایمان را تسلیم دانست و همچنين گفت: ما باید در برابر احکام شرع، حالت تسلیمی پیدا کنیم.

او تاکید کرد: در صورتي که فلسفه را فهمیدیم که فبها ولي بايد توجه داشت در صورتي که فلسفه را نفهمیدیم نباید حکم را با عقل کوچک خود تفسیر کنیم.

آیت الله سبحانی با اشاره به سوره احزاب بیان داشت: ما باید طلاب امام و پيشوا صادق حالت تسلیم در برابر وحی داشته باشیم زيرا و به درستي که وحی خطاپذیر نیست لذا اینکه گاهی می بینیم در برخی کلامها و همچنين نوشته ها یک حالت غیرتسلیمی است علي رغم قرآن است.

او با بیان اینکه عقل جدای از وحی نیست، تصریح کرد: در اینجا مقصود از عقل آن هم حسن و همچنين قبح عقلی است یعنی در وحی، مسائل عقلی هم دیده می مي شود و همچنين این عقل غیر از مصالح مرسله است و همچنين لذا مصلحت گرایی را نمی قدرت بر عقل مقدم بداریم.

این مرجع تقلید شیعیان با اشاره به اینکه در برخی جراید نوشته شده که باید تبعیض ها بین زن و همچنين مرد برداشته مي شود، بیان کرد: در دین اسلام تبعیض محکوم بوده ولی تفاوت بین زن و همچنين مرد وجود دارد.

او با بیان اینکه ساختمان مزاجی زن با مرد متغاير و متفاوت است و همچنين تفاوت‌ها از این امر نشأت می گیرد، یادآور شد: مسؤولیت‌ها و همچنين نقش تعیین شده برای هر فرد تابع ساختمان مزاجی است لذا اینکه بگوئیم تفاوتها را از بین ببریم یعنی ساختمان مزاجی اشخاص را در نظر نگرفته ایم.

آیت الله سبحانی با اشاره به اینکه نباید مصلحت گرایی را بر عقل مقدم کرد، افزود: انسان از نظر درک واقعیت در درجه پایینی قرار داشته و همچنين نمی تواند به درک کاملی از واقعیت دست یابد در حالی که خداوند غنی است و همچنين باید انسان در برابر خداوند تسلیم باشد و همچنين یکی از نشانه‌های تسلیم بودن نیز ایمان داشتن است.

انتهای پیام

fa.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

حضرت آیت الله سبحانی: برخی کلام ها و همچنين نوشته های طلاب علي رغم قرآن است در تاریخ ۲۰۱۸-۱۲-۰۵ ۱۱:۱۰:۱۰ منتشر شده است

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان