حضرت آیت‌الله نوری همدانی: گرفتاری‌های امروز شهروندان و مردم شهر بحرین و همچنين یمن مایه تاسف است

%name حضرت آیت‌الله نوری همدانی: گرفتاری‌های امروز شهروندان و مردم شهر بحرین و همچنين یمن مایه تاسف است

شفقنا- حضرت‌ آیت‌الله العظمی نوری همدانی گفت: گرفتاری های امروز شهروندان و مردم شهر یمن و همچنين بحرین برای ما تاسف آور بوده و همچنين متاسفانه سران سعودی با خیانت به اسلام به نوکر آمریکا تبدیل شده اند.

به نقل از روزنامه نويس و خبرنگار شفقنا، این مرجع تقلید عصر امروز در دیدار اعضای بسیج حقوقدانان کشور که در دفتر این مرجع تقلید برگزار شد اظهار داشت: ریشه تمامی تلاش‌های حقوقی تفقه در دین بوده و همچنين از این جهت در آیه ۱۲۲ سوره توبه از امر تفقه در دین یاد شده تا از هر فرقه ای یک طایفه ای برای تفقه در دین زمان بگذارند.

او افزود: بعد از اینکه در دین تفقه شد، اشخاص متخصص باید تمام معارف دینی را به قوم خود عرضه کنند.

آیت الله نوری همدانی با اشاره به حدیثی از امام و پيشوا جواد(ع) گفت: تفقه در دین بهایی برای هر چیز گرانبها و همچنين نردبان هر جایگاه بلند است.

او با تاکید بر بالا بودن جایگاه فقیهان دینی عنوان کرد: حقوقدانان نیز نوعی تفقه در دین را پیگیری می‌کنند و همچنين در مورد تمامی کسانی که در دین تفقه می‌کنند، فضائل بسیاری در روایات ذکر شده که حدیث امام و پيشوا سجاد(ع) مبنی بر گشودن پروبال ملائکه برای فقیهان شامل این احادیث محسوب می‌مي شود.

این مرجع تقلید با بیان اینکه انسان با همت بلند به درجات بلند می‌رسد بیان کرد: راه تفقه در دین راه پر زحمتی بوده و همچنين همت، اراده و همچنين جدیت بلندی در این مسیر نیاز است تا این راه به مقصد برسد.

او با بیان ویژگی های فقیهان در دین تصریح کرد: فقیهان دینی در نخستین مرحله باید نظر و همچنين معارف بالایی داشته و همچنين با کتبی که در این زمینه تالیف شده آشنا باشند، معارف عبادی نیز از دیگر نیازهای فقیه است.

آیت‌الله نوری همدانی خاطرنشان کرد: بهره مندی از معارف اخلاقی و همچنين روحی همچون تواضع از دیگر ویژگی های کسانی است که در راه تفقه در دین گام برمی‌دارند.

او ادامه داد: معارف اقتصادی اعم از تمامی مسائلی که به مال و همچنين ملکیت مرتبط می‌مي شود و همچنين همچنین معارف مدنی و همچنين حقوقی همچون چگونگی معاشرت با شهروندان و مردم شهر از نیازمندی های دیگر متفقهان در دین خواهند بود.

این مرجع تقلید مطرح کرد: ششمین ویژگی متفقهان در دین آگاهی نسبت به معارف فرهنگی بوده و همچنين هفتمین ویژگی اشراف بر معارف سیاسی است.

او ادامه داد: معارف حکومتی، معارف جزایی و همچنين معارف جهادی از دیگر علومی است که حقوقدانان به عنوان فقیه باید نسبت به آن هم آگاهی داشته باشند.

آیت‌الله نوری همدانی ابراز کرد: گرفتاری های امروز شهروندان و مردم شهر یمن و همچنين بحرین برای ما تاسف آور بوده و همچنين متاسفانه سران سعودی با خیانت به اسلام به نوکر آمریکا تبدیل شده اند.

این مرجع تقلید عنوان کرد: برخی از اشخاص در زمینه بیداری اسلامی یک فکر کردن و انديشيدن کردن و انديشيدن خامی دارند، ولي بايد توجه داشت این حرکت هیچ گاه از بین نرفته و همچنين روز به روز عظمت پیدا می‌کند، بارها امام و پيشوا راحل(ره) فرموده اند که انقلاب ما زمینه ساز ظهور امام و پيشوا زمان (عج) بوده و همچنين این بیداری مسلمانان حاصل این نگاه امام و پيشوا عظیم الشان بوده است.

انتهای پیام

fa.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

حضرت آیت‌الله نوری همدانی: گرفتاری‌های امروز شهروندان و مردم شهر بحرین و همچنين یمن مایه تاسف است در تاریخ ۲۰۱۸-۱۲-۰۳ ۱۸:۵۲:۵۰ منتشر شده است

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان