حضرت آیت‌الله نوری همدانی: تحقیقات و همچنين پژوهش باید جایگزین مدرک گرایی در کشور مي شود

%name حضرت آیت‌الله نوری همدانی: تحقیقات و همچنين پژوهش باید جایگزین مدرک گرایی در کشور مي شود

شفقنا- حضرت آیت‌الله العظمی نوری همدانی با انتقاد از مدرک گرایی در نظام آموزشی کشور گفت: تحقیقات و همچنين پژوهش ها باید جایگزین مدرک گرایی در کشور مي شود و همچنين باید با شیوه مدرک گرایی موجود در نظام آموزشی کشور مبارزه کرد.

به نقل از روزنامه نويس و خبرنگار شفقنا، این مرجع تقلید شیعیان ظهر امروز در دیدار اعضای انجمن فرهنگی ناشران آموزشی کشور اظهار داشت: کار انتشاراتی‌ها کار بزرگی بوده و همچنين هرکه در زمینه نشر علم قدم بردارد به توصیه خداوند عمل کرده، چرا که در قرآن کریم قریب به ۸۰ آیه در زمینه اهمیت نشر مباحث و مطالب علمی وجود دارد.

او افزود: دشمن در تهاجم فرهنگی، درهای علوم را به روی ما بسته و همچنين ما در زمان کنونی باید در علوم متنوع و گوناگون و مختلف پیشرفت کنیم تا تمدن اسلامی را بتوانیم مطرح کنیم.

آیت الله نوری همدانی با اشاره به لزوم تطابق مفاهیم کتاب ها با ارزش های اسلامی گفت: مطالبی که در کتب کمک آموزشی مطرح می‌مي شود باید با جهان بینی اسلامی مطابقت داشته باشد، متاسفانه در برخی از کتب آموزشی بوی غرب گرایی به مشام می‌رسد.

او ادامه داد: علم در عین حال که بسیار مهم است، هدف نیست، بلکه وسیله پیشرفت اسلام و همچنين مبارزه با منکرات اسلامی است، در صورتي که کتابی علي رغم موازین اسلامی چاپ مي شود انتشاراتی ها مقصر خواهند بود و همچنين برعکس در صورتي که کتابی در جهت آموزه های اسلامی باشد، انتشاراتی ها از ثواب آن هم بهره مند می‌شوند.

این مرجع تقلید شیعیان معایب نظام آموزشی موجود را مورد توجه قرار داد و همچنين عنوان کرد: باید با مدرک گرایی های موجود مبارزه مي شود، امروز انتقاداتی در زمینه مباحث آموزشی وجود دارد و همچنين مدرک گرایی یکی از این انتقادات بوده که باید تحقیقات و همچنين پژوهش ها جایگزین مدرک گرایی مي شود.

او مطرح کرد: متاسفانه غرب گرایی در نگاه برخی از اشخاص وجود دارد و همچنين در قبل نیز چنین افرادی وجود داشتند که امام و پيشوا راحل خودیابی و همچنين عزت مسلمانان در مقابل غربی ها را به ملت هدیه دادند.

آیت‌الله نوری همدانی مفاهیم اسلامی را غنی دانست و همچنين خاطرنشان کرد: بسیاری از دستاوردهای علمی همچون اقتدار و قدرت جاذبه زمین در آموزه های اهلبیت وجود دارد و همچنين غرب گرایان این دستاوردها را مرهون غرب می‌دانند، در حالی که الفبای انقلاب ما این است که راه مبارزه با غرب را بیاموزیم، چرا که آن هم‌ها دز پی استعمار کشورها خواهند بود.

او یادآور شد: صف آرایی های شدید در دنیا وجود دارد که اتفاقات یمن، سوریه و همچنين غیره شامل آن هم بوده و همچنين در این صف آرایی وزارت ارشاد باید دقت بالایی در زمینه نظارت به کتب داشته باشد.

انتهای پیام

fa.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

حضرت آیت‌الله نوری همدانی: تحقیقات و همچنين پژوهش باید جایگزین مدرک گرایی در کشور مي شود در تاریخ ۲۰۱۸-۱۲-۰۸ ۱۳:۱۶:۲۹ منتشر شده است

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان