تذکر حضرت آیت الله نوری همدانی به مسئولان: به بهانه جلسات به شهروندان و مردم شهر بی اعتنایی نکنید/ بستن درب ادارات به روی شهروندان و مردم شهر علي رغم معارف اسلامی است

%name تذکر حضرت آیت الله نوری همدانی به مسئولان: به بهانه جلسات به شهروندان و مردم شهر بی اعتنایی نکنید/ بستن درب ادارات به روی شهروندان و مردم شهر علي رغم معارف اسلامی است

شفقنا- حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی بر ارتباط موثر مسئولان با شهروندان و مردم شهر تاکید کرد و همچنين گفت: نباید به بهانه جلسات، به شهروندان و مردم شهر بی اعتنایی کرد زيرا و به درستي که ادارات و همچنين مراکز در این نظام منزل و خانه ملت است و همچنين بستن درها به روی شهروندان و مردم شهر علي رغم معارف اسلام است.

به نقل از روزنامه نويس و خبرنگار شفقنا، این مرجع تقلید در انتهای درس خارج فقه خود در مسجد اعظم قم بیان داشت: یکی از کتابهایی که جای آن هم به عنوان درس و همچنين بحث در حوزه خالی است، نهج البلاغه است درحالیکه در نهج البلاغه مباحث و مطالب متعدد و همچنين مفیدی برای ما وجود دارد.

او با اشاره به فرازهایی از نهج البلاغه به حقوق متقابل رعیت و همچنين والی اشاره کرد و همچنين بیان داشت: رعایت این حقوق سبب الفت جامعه و همچنين نظام می مي شود؛ همانگونه که در این خطبه آمده است: «هیچ رعیتی به صلاح نمی رسد مگرآنکه ولاه صالح باشند».

آیت الله نوری همدانی تاکید کرد: حق بزرگی بین شهروندان و مردم شهر و همچنين مسئولان وجود دارد که یکی از آنها دیدار و همچنين ارتباط آنها با یکدیگر است، در صورتي که مسئولان بخواهند در جایی نشسته و همچنين حاجب و همچنين دربان داشته باشند و همچنين به بهانه جلسه داشتن به شهروندان و مردم شهر بی اعتنایی کنند، علي رغم معارف اسلامی است.

او با بیان اینکه مسئولان باید با شهروندان و مردم شهر در ارتباط باشند، ادامه داد: اداره و همچنين مرکز منزل و خانه ملت است اینکه درب آن هم منزل و خانه را بسته و همچنين به بهانه جلسات، شهروندان و مردم شهر را راه ندهند، علي رغم اسلام است.

این مرجع تقلید تاکید کرد: جلسات بایددر غیروقت اداری باشد و همچنين در وقت اداری باید در را به روی شهروندان و مردم شهر باز گذاشته تا آنها خواسته ها و همچنين معظلات و مسائل و مشکلات خود را بیان کرده و همچنين مسئولان هم با تواضع در پی حل معظلات و مسائل و مشکلات باشند.

انتهای پیام

fa.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

تذکر حضرت آیت الله نوری همدانی به مسئولان: به بهانه جلسات به شهروندان و مردم شهر بی اعتنایی نکنید/ بستن درب ادارات به روی شهروندان و مردم شهر علي رغم معارف اسلامی است در تاریخ ۲۰۱۸-۱۲-۰۵ ۱۰:۵۳:۱۱ منتشر شده است

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان