اولین زن مسلمان کنگره آمریکا: عربستان ثابت کرد می قدرت رئیس جمهور یک کشور را خرید

اولین زن مسلمان کنگره آمریکا: عربستان ثابت کرد می قدرت رئیس جمهور یک کشور را خرید

|اولین زن مسلمان کنگره آمریکا: عربستان ثابت کرد می قدرت رئیس جمهور یک کشور را خرید از مسیح داراب|

«ایلهان عمر» اولین زن مسلمان کنگره آمریکا با نشر پیامی در توئیتر به حمایت دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، از «محمد بن سلمان» ولیعهد عربستان سعودی، در ماجرای کشتن و قتل جمال خاشقجی واکنش نشان داد و همچنين نوشت: یک بار دیگر رئیس جمهور ما (دونالد ترامپ) ثابت کرد که نمی قدرت معیارهای اخلاقی را خرید. از سوی دیگر عربستان ثابت کرد که می قدرت یک رئیس جمهور را خرید.

بر اساس این نقل از، اظهارات شب قبل دونالد ترامپ در حمایت از «محمد بن سلمان» هم موجب خشم قانونگذاران دموکرات و همچنين هم جمهوریخواه شده است.

در همین ارتباط و رابطه سناتور جمهوریخواه «رند پال» به اسوشیتدپرس گفته است: نایستادن در مقابل عربستان، نشانه ضعف است. گاهی وقتی دو شرارت در برابر تو خواهند بود، شاید بهتر است طرف هیچ کدام را نگیری.

«لیندسی گراهام» دیگر سناتور جمهوریخواه که شامل چهره‌های نزدیک به ترامپ محسوب می‌مي شود، گفت:  آمریکا نباید بانگ اخلاق‌محور خود را در جامعه جهانی از دست بدهد.

سناتور گراهام گفته است: وقتی صحبت از کشتن و قتل خشونت بار جمال خاشقجی است، این به‌سود امنیت ملی ما نیست که نگاهمان را به دیگر سو بدوزیم.

باب کورکر، رئیس جمهوریخواه کمیته روابط خارجی سنای آمریکا و همچنين «باب منندز» عضو ارشد گروه و حزب دموکرات در این کمیته نیز ساعتی بعد از سخنان ترامپ، به آن هم واکنش نشان داده‌اند.

سناتور کورکر در توئیتر خود نوشته است «هرگز فکر کردن و انديشيدن کردن و انديشيدن نمی‌کردم شاهد روزی باشم که کاخ سفید نقش توجیه گر یک شرکت روابط عمومی برای ولیعهد عربستان را بازی کند».

جمال خاشقجی، در مهر ماه قبل بعد از آن هم‌که برای انجام کارهای دفتری به کنسولگری عربستان در استانبول رفت، به کشتن و قتل رسید. این کسي که عضو شهر است سعودی، روزنامه‌نگاری منتقد ولیعهد عربستان بود که ساکن آمریکا شده بود و همچنين برای «واشنگتن‌پست» یادداشت می‌نوشت.

کشتن و قتل خاشقجی توسط یک تیم مجرب از عوامل امنیتی عربستان انجام شد. ریاض هرگونه ارتباط این کشتن و قتل با ولیعهد آن هم کشور و همچنين آمریت محمد بن سلمان را به‌تاکید رد کرده‌است.

منبع:‌ خبرگزاری مهر

انتهای پیام

اولین زن مسلمان کنگره آمریکا: عربستان ثابت کرد می قدرت رئیس جمهور یک کشور را خرید در تاریخ ۱۹۷۰-۰۱-۰۱ ۰۳:۳۰:۰۰ منتشر شده است

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان