آیت الله مظاهری: شورای عالی حوزه های علمیه از هرگونه ایجاد خدشه به نهاد مرجعیت ممانعت کند

%name آیت الله مظاهری: شورای عالی حوزه های علمیه از هرگونه ایجاد خدشه به نهاد مرجعیت ممانعت کند

شفقنا- رئیس حوزه علمیه اصفهان بر حاکمیت حدّ اعتدال در مسائل و همچنين مسائل متنوع و گوناگون و مختلف حوزه تاکید کرد و همچنين گفت: یکی از رسالت‌های مهم شورای عالی حوزه‌های علمیّه، صیانت از نهاد مرجعیّت و همچنين پاسداری از حرمت و همچنين جایگاه مراجع تقلید در حوزه‌ها و همچنين ممانعت از هرگونه ایجاد خدشه به نهاد مرجعیّت است.

به به گفته شفقنا، آیت‌الله حسینی بوشهری دبیر شورای عالی حوزه‌های علمیّه با حضرت آیت‌الله مظاهری دیدار کرد.

آیت‌الله مظاهری در این دیدار، با اظهار مسرّت از انتخاب آیت‌الله حسینی بوشهری به عنوان دبیر شورای عالی حوزه‌های علمیّه و همچنين دعا برای موفقیّت روزافزون ایشان، رسالت و همچنين مسئولیّت شورای عالی و همچنين دستگاه‌های اداره‌کنندۀ حوزه‌های علمیّه را بسیار خطیر خوانده و همچنين خاطرنشان کرد: مسئولیّت اساسی ارکان حوزه‌های علمیّه، تلاش برای رشد و همچنين بالندگی حوزه‌ها و همچنين حوزویان در دو بعد «علم» و همچنين «تقوا» است و همچنين رضایت حضرت ولی‌عصر«ارواحنافداه» نیز صرفاً با پیشرفت حوزه‌ها و همچنين موفقیّت در این دو عرصۀ پهناور و بزرگ کسب خواهد شد.

او در این زمینه تأکید کرد: به رغم گستردگی تلاش‌های علمی و همچنين معنوی در حوزه‌ها و همچنين با وجود کمیّت مطلوب در پژوهش‌ها و همچنين آثار علمی در حوزه‌های علمیّه، متأسفانه حوزه‌ها از نظر کیفی و همچنين از حیث بنیۀ علمی و همچنين اخلاقی، در معرض آسیب خواهند بود. از این جهت مورد بهره بري و استفاده و نياز ضروري است شورای عالی حوزه‌های علمیّه و همچنين همۀ مسئولان و همچنين متصدّیان مسائل حوزوی در خصوص تقویت بنیۀ علمی و همچنين اخلاقی حوزه‌ها و همچنين جلوگیری از افت علم و همچنين معنویت در حوزه‌ها و همچنين خصوصاً در بین طلّاب جوون، چاره‌اندیشی، برنامه جذاب و جالب و خوب‌ریزی و همچنين اقدام جدّی و همچنين عملی داشته باشند.

رئیس حوزه علمیه اصفهان در قسمت و بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به جایگاه رفیع نهاد مرجعیّت و همچنين تأثیر تاریخی این نهاد با اهمیّت در ابقای تشیّع و همچنين دوام و همچنين قوام حوزه‌های علمیّه و همچنين نیز پیشبرد اهداف انقلاب و همچنين نظام جمهوری اسلامی، تصریح کرد: یکی از رسالت‌های مهم شورای عالی حوزه‌های علمیّه، صیانت از نهاد مرجعیّت و همچنين پاسداری از حرمت و همچنين جایگاه مراجع تقلید در حوزه‌ها و همچنين ممانعت از هرگونه ایجاد خدشه به نهاد مرجعیّت است.

آیت‌الله مظاهری در توصیۀ پایانی خود، با تأکید بر ضرورت رعایت حدّ اعتدال و همچنين انصاف در همۀ مسائل به ویژه در حوزه‌های علمیّه خاطرنشان ساخت: یکی دیگر از رسالت‌های شورای عالی حوزه‌های علمیّه مقابله با هرگونه افراط و همچنين تفریط در حوزه‌هاست و همچنين مورد بهره بري و استفاده و نياز ضروري است با قاطعیّت تمام، حدّ اعتدال در مسائل و همچنين مسائل متنوع و گوناگون و مختلف حاکم مي شود تا به رشد علمی و همچنين معنوی و همچنين عقلانی حوزه‌ها و همچنين روحانیّون و همچنين طلّاب و همچنين نیز به وجاهت و همچنين جایگاه اجتماعی و همچنين مردمی حوزه‌های علمیّه آسیبی نرسد.

او در پایان با اشاره به سوابق برجستۀ آیت‌الله حسینی بوشهری در خدمت به حوزه‌های علمیّه، برای توفیقات ایشان در مسئولیّت جدید دعا کرد.

در این دیدار آیت‌الله حسینی بوشهری با بیان اینکه حوزۀ علمیّۀ اصفهان بعد از مهاجرت آیت‌الله العظمی مظاهری، با حرکتی پرشتاب، در حال پیمودن مسیر رشد و همچنين ارتقاء در ابعاد متنوع و گوناگون و مختلف است، از حمایت‌ها و همچنين پشتیبانی‌های ایشان از حوزه‌های علمیّه و همچنين نهادهای‌ حوزوی و همچنين نیز از الطاف و همچنين مراحم همیشگی ایشان تشکّر و همچنين قدردانی کرد.

آیت‌الله حسینی بوشهری با تأکید بر ضرورت استمرار همکاری و همچنين هماهنگی حوزه‌های علمیّۀ قم و همچنين اصفهان به عنوان دو حوزۀ پهناور و بزرگ جهان تشیّع، تقویت و همچنين رشد این همکاری‌ها را بسیار مورد بهره بري و استفاده و نياز ضروري و همچنين مطلوب ارزیابی کرد.

انتهای پیام

fa.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

آیت الله مظاهری: شورای عالی حوزه های علمیه از هرگونه ایجاد خدشه به نهاد مرجعیت ممانعت کند در تاریخ ۲۰۱۸-۱۱-۲۵ ۱۰:۵۳:۱۸ منتشر شده است

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان