چگونه سوره قدر منسوب به محمد و همچنين آل محمد (ع) است؟

%name چگونه سوره قدر منسوب به محمد و همچنين آل محمد (ع) است؟

شفقنا (پایگاه بین المللی همکاری های خبری شیعه) -حضرت آیت‌الله العظمی سیّد صادق روحانی به پرسشی در مورد سوره قدر پاسخ گفته است.

به به گفته شفقنا متن پرسش مطرح شده وپاسخ این مرجع تقلید شیعیان بدین شرح است:

استفتاء:
همانطور که در داستان اسراء و همچنين معراج آمده است چگونه سوره قدر، منسوب به محمد و همچنين آل محمد (علیهم السلام) و همچنين سوره توحید منسوب به خداوند عز و همچنين جل مى باشد؟

جواب:
باسمه جلت اسمائه؛ آن هم گونه که نسب، منزلت و همچنين موقعیت فرد را نسبت به کسى که به او منسوب مى گردد آشکار و همچنين مشخص مى سازد سوره قدر نیز موقعیت و همچنين منزلت اهل بیت رسول خداوند تبارک و تعالي (صلى الله علیه وآله) را در نزد خداوند تبارک و تعالي مشخص مى نماید و همچنين این از دو جنبه است:

جنبه نخست: از مقایسه این شب که طبق روایات معتبر در آن هم زمان مردن و مرگ ها و همچنين کارها بر امام و پيشوا (علیه السلام) عرضه مى گردد با دو هزار ماهى که بنى امیه حکومت کردند آشکار مى مي شود که یک شبِ منسوب به اهل بیت محمد (صلى الله علیه وآله) از تمامى آن هم دوران یاد شده یعنى از دو هزار ماه بهتر است.

جنبه دوم: این مطلب اهمیت امامت را که در وجود خاندان رسول خداوند تبارک و تعالي (صلى الله علیه وآله) تجلى یافته است آشکار مى سازد، زیرا هیچ موردى از مسائل و همچنين یا اجل‌ هایى که خداوند متعال در طول سال شمسي مقدّر ساخته وجود ندارد مگر اینکه بر امام و پيشوا هر زمان و همچنين دوره عرضه مى مي شود. چه اهمیت و همچنين منزلتى بیشتر و همچنين والاتر از این اهمیت ومنزلت که سوره قدر براى اهل بیت (علیهم السلام) بیان مى کند قابل تصور است؟!

هم‌چنین سوره توحید حقیقت ذات مقدس حضرت بارى تعالى را از آن هم جهت که شریک، جسم و همچنين نیز مانندى در اقتدار و قدرت خود ندارد نشان مى دهد و همچنين این نسب خداوند سبحان مى باشد. به روش کلى این مطلب آشکار کننده منزلت خاندان رسول خداوند تبارک و تعالي (صلى الله علیه وآله) و همچنين مشخص کننده توحید در جنبه هاى نظر به خداوند متعال است.

انتهای پیام

fa.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

چگونه سوره قدر منسوب به محمد و همچنين آل محمد (ع) است؟ در تاریخ ۲۰۱۸-۱۱-۰۷ ۰۹:۳۷:۵۳ منتشر شده است

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان