وزیر دفاع مستعفی رژیم صهیونیستی حماس گروه و حزب الله دوم می‌مي شود

وزیر دفاع مستعفی رژیم صهیونیستی حماس گروه و حزب الله دوم می‌مي شود

|وزیر دفاع مستعفی رژیم صهیونیستی حماس گروه و حزب الله دوم می‌مي شود از مسیح داراب|

هزاران فلسطینی با تجمع مقابل منزل و خانه «اسماعیل هنیه» رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس در باریکه غزه، ضمن حمایت از نیرو‌های مقاومت، خوشحالی خود را از استعفای «آویگدور لیبرمن» وزیر جنگ رژیم صهیونیستی اعلام کردند. لیبرمن ظهر چهارشنبه، کناره‌گیری خود را از سمت وزارت جنگ اعلام و همچنين دلیل این تصمیم را تسلیم «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در مقابل جنبش حماس و همچنين توافق با آن هم برای برقراری آتش بس و همچنين آرام‌سازی در غزه عنوان کرد. مقاومت فلسطین استعفای لیبرمن را یک پیروزی سیاسی برای غزه و همچنين شکستی برای وزیر جنگ رژیم صهیونیستی برابر مقاومت فلسطین دانست. اسماعیل هنیه گفت: با عملیات قهرمانانه تيم‌های مقاومت فلسطین که پاسخی به تجاوزگری و همچنين جنایت رژیم صهیونیستی بود، پیروزی بزرگی حاصل شد. وی افزود: این پیروزی امنیتی از طریق ناکام کردن عملیات امنیتی رژیم صهیونیستی در منطقه خان‌یونس به دست آمد. دور جديد و تو و تازه تنش بین غزه و همچنين رژیم صهیونیستی بعد از آن هم آغاز شد که یگان عملیاتی ویژه اسرائیل شامگاه یک شنبه با وارد شدن مخفیانه به «خان یونس» در شرق باریکه غزه، هفت عضو شاخه نظامی حماس شامل «نور محمد برکه» از فرماندهان گردان‌های «عزالدین القسام» را به شهادت رساند. در این حمله یک افسر بلندپایه ارتش اسرائیل کشته و همچنين یک افسر دیگر زخمی شد. یکی از ویژگی‌های تنش اخیر که باعث غافلگیری صهیونیست‌ها شد، اقتدار و قدرت‌نمایی قدرت موشکی تيم‌های مقاومت در غزه بود. «آویگدور لیبرمن» روز قبل (جمعه) هشدار داد که «حماس» می‌تواند در آینده نزدیک به مقدار و اندازه «گروه و حزب‌الله» لبنان قدرتمند مي شود. وی با اذعان به توانایی حماس در شلیک چند صد فروند راکت به سمت شهرک‌های صهیونیست‌نشین مرز غزه آنهم تنها و فقط طی ۲۴ ساعت، گفت: «بی‌معنی است که حماس حدود ۵۰۰ فروند راکت شلیک کند… و همچنين آن هم وقت سران حماس از کابینه امنیتی اسرائیل مصونیت دریافت کنند.» وی در آخرین روز خود به عنوان وزیر جنگ اسرائیل گفت: «در عرض یک سال شمسي، چیزی مشابه گروه و حزب‌الله خواهیم داشت، با تمام جزئیات.» زاحی هنگبی، وزیر همکاری‌های منطقه‌ای رژیم صهیونیستی اعتراف کرد که ارتش این رژیم در عملیات اخیر در غزه شکست خورد. وی در گفت‌وگو با رادیو اسرائیل با بیان اینکه پاسخ موشکی حماس به حمله رژیم صهیونیستی حداقلی بود، گفت: حماس تنها به منطقه ها و مناطق اطراف غزه [در فلسطین اشغالی]حمله کرد و همچنين این با وقتی که بخواهد به تل‌آویو که پایتخت اقتصادی اسرائیل است، حمله کند فرق دارد. در همین ارتباط «موشه یعلون» وزیر جنگ پیشین رژیم صهیونیستی در یک گفت‌وگوی رادیویی، استعفای «آویگدور لیبرمن» از سمت وزارت جنگ را جایزه‌ای به حماس دانست.

اعتراضات صهیونیست‌ها علیه نتانیاهو
در حالی که غزه را جشن فراگرفته، شبح خشم و همچنين یأس بر خیابان‌های شهرک‌های صهیونیست‌نشین سایه انداخته است. منابع خبری به گفته دادند خیابان‌های تل‌آویو روز پنج شنبه شاهد اعتراضات گسترده خیابانی ساکنين این شهرستان علیه «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر این رژیم بود. معترضان با شعار‌های خود خواستار استعفای نتانیاهو از نخست‌وزیری بودند و همچنين با حمل پلاکارد‌هایی تجاوز اخیر به نوار غزه و همچنين سپس پذیرش آتش را به منزله یک شکست برای این رژیم عنوان کردند. همچنين و علاوه بر تل‌آویو، رسانه‌ها به گفته دادند حدود هزار شهرک‌نشین اسرائیلی از شهرک‌های اطراف غزه با برگزاری تظاهرات خواهان برکناری و همچنين استعفای بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل به خاطر شکستش در غزه شدند. آن هم‌ها همچنین آویگدور لیبرمن، وزیر دفاع اسرائیل را نیز به تقدیم استعفای نمایشی برای دستیابی به آرای بیشتر در انتخابات آتی متهم کردند.

درخواست انتخابات زودهنگام
اکثر رسانه‌های اسرائیلی از پذیرش آتش‌بس با حماس از سوی نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی انتقاد و همچنين این رویکرد را نشانه ضعف نتانیاهو و همچنين پیروزی برای حماس قلمداد کردند. «یوسی فرطور» تحلیلگر سیاسی در روزنامه «هاآرتص» پاسخ محدود به حملات از غزه، را باعث نومیدی و همچنين دلسردی شدید طرفداران نتانیاهو دانسته است. این باور وجود دارد که نتانیاهو با توجه به انتقادات و همچنين اعتراض‌هایی که گفته می‌مي شود به علت شکست در برابر جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) با آن هم روبه‌رو است، تمایلی به برگزاری انتخابات زودهنگام ندارد و همچنين همه تلاش خود را به کار خواهد گرفت تا شراکت با هم‌پیمانانش در جناح راست‌گرایان را حفظ کند. 
سرنوشت حکومت ائتلافی، اکنون به تصمیم بنیامین نتانیاهو بستگی دارد که آیا پست وزیر دفاع را به نفتالی بنت، رهبر جاه‌طلب گروه و حزب هبیت هیهودی (منزل و خانه یهود) بسپارد و همچنين یا آن هم را خود در دست داشته باشد. در صورتي که خواسته بنت تأمین نشود، گروه و حزب او نیز از کابینه کناره‌گیری مي کند و همچنين آنگاه چاره‌ای جز برگزاری انتخابات زودرس نخواهد بود. ولی در صورتي که نتانیاهو آرزوی دیرین رقیب سیاسی خود را تأمین کند و همچنين پست وزارت دفاع را به او بسپارد، آنگاه حکومت کنونی، با اکثریت یک کرسی در پارلمان (یعنی جمعاً ۶۱ کرسی از ۱۲۰ کرسی مجلس) به موجودیت خود ادامه خواهد داد. در مرحله کنونی، بنت به پست وزارت دفاع چشم دوخته که بعد از نخست‌وزیری، مهم‌ترین مقام در کابینه محسوب می‌مي شود.
 

منبع: روزنامه جوون

انتهای پیام

وزیر دفاع مستعفی رژیم صهیونیستی حماس گروه و حزب الله دوم می‌مي شود در تاریخ ۱۹۷۰-۰۱-۰۱ ۰۳:۳۰:۰۰ منتشر شده است

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان