نماینده حضرت آیت الله سیستانی: بیش ۱۵ میلیون زائر در زیارت اربعین شرکت کردند/ تاکید بر حل معضل جابجایی زائران

%name نماینده حضرت آیت الله سیستانی: بیش ۱۵ میلیون زائر در زیارت اربعین شرکت کردند/ تاکید بر حل معضل جابجایی زائران

شفقنا(پایگاه بین المللی همکاری های خبری شیعه)- نماینده حضرت آیت الله العظمی سیستانی در کربلای معلی در خطبه های نماز جمعه گفت: بیش ۱۵ میلیون زائر در مراسم اربعین امسال شرکت کردند.

به به گفته سرویس ترجمه شفقنا به نقل از الفرات نیوز، حجت الاسلام و همچنين المسلمین احمد صافی که در حرم مطهر امام و پيشوا حسین(ع) سخنرانی می کرد، از همه جناح هایی که در موفقیت برگزاری زیارت میلیونی اربعین امام و پيشوا حسین(علیه السلام) سهیم بودند، تمجید و همچنين قدردانی کرد.

حجت الاسلام و همچنين المسلمین صافی  با اشاره به اینکه زائران امسال از ۵ محور وارد کربلا شدند، اظهار کرد: از همه جناح های عمومی و همچنين خصوصی که در موفقیت برگزاری زیارت اربعین امام و پيشوا حسین(ع) سهیم بودند، تشکر می کنیم.

وی با بیان اینکه بیشتر از ۱۵ میلیون زائر در اربعین امسال شرکت کردند، تصریح کرد: این آمار برپایه استانداردهای دیجیتال و همچنين از طریق نصب دوربین هایی است که تنها از زائرانی که وارد حرم می شوند، آمارگیری می کند.

صافی افزود: این آمار از روز هفتم صفر تا ساعت ۱۲ شامگاه سه شنبه قبل برابر با ۲۰ صفر را شامل می مي شود و همچنين ما از این زمان به بعد آمارگیری از زائران را متوقف کردیم در حالی که وارد شدن زائران همچنان ادامه داشت.

نماینده حضرت آیت الله العظمی سیستانی با اشاره به اینکه آمار زائران در سال شمسي ۲۰۱۱ میلادی ۱۱ میلیون فرد يا شخص بود و همچنين سال شمسي قبل نیز با افزایش دو میلیونی همراه بود، خاطرنشان کرد: شمار زائران امسال نیز به ۱۵ میلیون زائر و همچنين بیش از ۳۰۰ هزار زائر از کشورهای عربی و همچنين غیر عربی رسید.

تاکید بر لزوم حل معضل جابجایی زائران

خطیب جمعه کربلا در گوشه دیگری از سخنانش بر لزوم حل معضل جابجایی زائران تاکید کرد و همچنين گفت: باید برای حل پيشامد جديد جابجایی زائران فکر کردن و انديشيدن کردن و انديشيدن جدی کرد.

صافی افزود: ما در هر زیارت نسبت به حل این موضوع در کربلا دعوت می کنیم  و همچنين می گوییم که راههای منتهی به این شهرستان با تعداد عظیم زائران مطابق و يکدست نیست.

وی خاطرنشان کرد: گمان نمی کنیم که چنین پيشامد جديد ای لاینحل باشد بلکه به راه حل وبرنامه جدی و همچنين واقعی نیاز دارد.

انتهای پیام

fa.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

نماینده حضرت آیت الله سیستانی: بیش ۱۵ میلیون زائر در زیارت اربعین شرکت کردند/ تاکید بر حل معضل جابجایی زائران در تاریخ ۲۰۱۸-۱۱-۰۲ ۱۳:۲۹:۲۷ منتشر شده است

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان