در صورتي که مبارزه‌ی با استکبار نباشد، ما اصلاً تابع قرآن نیستیم

در صورتي که مبارزه‌ی با استکبار نباشد، ما اصلاً تابع قرآن نیستیم

|در صورتي که مبارزه‌ی با استکبار نباشد، ما اصلاً تابع قرآن نیستیم از مسیح داراب|

به مناسبت فرا رسیدن سیزدهم آبان مروری کرده ایم بر سخنان مقام معظم رهبری در مورد اهمیت، چرایی و همچنين رهاورد استکبارستیزی که در ادامه از نظرتان می گذرد:

 

«استکبار یعنی چه؟ استکبار یک تعبیر قرآنی است؛ در قرآن کلمه‌ی استکبار به کار رفته است؛ آدم مستکبر، حکومت مستکبر، تيم مستکبر، یعنی آن هم کسانی و همچنين آن هم دولتی که نيت و اراده دخالت در مسائل انسانها و همچنين ملّتهای دیگر را دارد، در همه‌ی کارهای آنها مداخله میکند برای حفظ منافع خود؛ خود را آزاد میداند، حقّ تحمیل بر ملّتها را برای خود قائل است، حقّ دخالت در مسائل کشورها را برای خود قائل است، پاسخگو هم به هیچ‌کس نیست؛ این معنای مستکبر است. نقطه‌ی مقابل این جبهه‌ی ظالم و همچنين ستمگر، گروهی خواهند بود که با استکبار مبارزه میکنند؛ مبارزه‌ی با استکبار یعنی چه؟ یعنی در درجه‌ی اوّل زیر بار این زورگویی نرفتن؛ معنای استکبارستیزی یک چیز پیچ‌وخم‌دارِ پیچیده‌ای نیست؛ استکبارستیزی یعنی یک ملّتی زیر بار مداخله‌جویی و همچنين تحمیل اقتدار و قدرت استکبارگر یا انسان مستکبر یا حکومت مستکبر نرود؛» (بیانات در دیدار دانش‌آموزان و همچنين دانشجویان، ۱۲/۸/۹۲)

 

استکبار را باید بشناسیم

«آنچه نقطه‌ی مقابل نظام اسلامی است، استکبار است. جهت‌گیری خصومتهای نظام اسلامی، با نظام استکبار است؛ ما با استکبار مخالفیم، ما با استکبار مبارزه میکنیم. استکبار یک واژه‌ی قرآنی است که در قرآن در مورد‌ی امثال فرعون و همچنين تيم‌های بدخواه و همچنين معارض حقّ و همچنين حقیقت به‌کار رفته است. استکبار در قبل هم بوده است، تا امروز هم وجود دارد. استخوان‌بندی استکبار در همه‌ی دوره‌ها یکی است؛ البتّه شیوه‌ها و همچنين خصوصیّات و همچنين روشها در هر زمانی تفاوت میکند. امروز هم نظام استکباری وجود دارد؛ رأس استکبار هم در دنیا، حکومت ایالات متّحده‌ی آمریکا است. استکبار را باید بشناسیم، خصوصیّات استکبار را باید بدانیم، عملکرد و همچنين جهت‌گیریِ استکبار را باید بدانیم تا بتوانیم خردمندانه رفتار خودمان را در مقابل او تنظیم کنیم. ما با برخورد غیرخردمندانه در همه‌ی عرصه‌ها مخالفیم؛ ما معتقدیم در همه‌ی عرصه‌ها، در همه‌ی برنامه جذاب و جالب و خوب‌ریزی‌ها، در همه‌ی جهت‌گیری‌های جمعی و همچنين فردی باید با درایت و همچنين حکمت عمل کرد. در صورتي که صحنه را نشناسیم، در صورتي که دوست را نشناسیم، دشمن را نشناسیم، در صورتي که امروز نظام سلطه را نشناسیم، استکبار را نشناسیم، چگونه و چطوري میتوانیم با حکمت و همچنين درایت حرکت کنیم؟ چگونه و چطوري میتوانیم درست برنامه جذاب و جالب و خوب‌ریزی کنیم؟ لذا باید بشناسیم.»(بیانات در دیدار پنجاه هزار فرمانده بسیج سراسر کشور، ۲۹/۸/۹۲)

 

جهت حرکت نباید اشتباه مي شود

اکثریّت قاطع ملّت ایران بالقوّه بسیجىاند؛ دلیل شکستناپذیرى نظام جمهورى اسلامى این است. منتها باید حواسّ همه جمع باشد؛ امتحان همیشه هست، براى همه هست؛ حرکت نباید سست بشود؛ جهت حرکت اشتباه نباید بشود؛ جهت حرکت به سمت استکبار است، مقابله با استکبار است.( بیانات در دیدار اعضاى مجمع عالى بسیج مستضعفین، ۶/۹/۹۳)

 

مگر مبارزه‌ی با استکبار، تعطیل‌پذیر است؟

یک نقطه‌ی دیگری که سؤال کردند [این بود که]، تکلیف مبارزه‌ی با استکبار بعد از مذاکرات چیست؟ خب، مگر مبارزه‌ی با استکبار، تعطیل‌پذیر است؟مبارزه‌ی با استکبار، مبارزه‌ی با نظام سلطه تعطیل‌پذیر نیست. این جزو کارهای ما است، جزو کارهای اساسی است، جزو مبانی انقلاب است. یعنی در صورتي که مبارزه‌ی با استکبار نباشد، ما اصلاً تابع قرآن نیستیم. مبارزه‌ی با استکبار که تمام نمیشود.( بیانات در دیدار جمعى از دانشجویان، ۲۰/۴/۹۴)

 

امروز منطقه‌ی ما متأسّفانه دچار معظلات و مسائل و مشکلات بزرگی است. یمن، بحرین، سوریه، عراق، هرکدام به‌نحوی دچار مشکل خواهند بود. وقتی‌که عامل اساسیِ در این معظلات و مسائل و مشکلات را جستجو میکنیم، می‌بینیم استکبار است. سرویس‌های جاسوسی و همچنين امنیّتی آمریکا و همچنين صهیونیسم‌اند که دارند این کارها را راه می‌اندازند و همچنين دنبال میکنند و همچنين نیروها را علیه هم به کار میبرند؛ اینها را بایستی توجّه کرد.

بحمدالله اراده‌ و همچنين عزم جمهوری اسلامی در این راه، اختلال‌ناپذیر است. عزم ثاقب و همچنين قاطعی در جمهوری اسلامی وجود دارد؛ نه تنها و فقط از سوی دولتمردان [بلکه] از سوی آحاد ملّت. در جمهوری اسلامی آن هم‌کسی که در مقابل زورگویی ایستاده است، کلّ ملّت ایرانند، جوانهای ما، شهروندان و مردم شهر انقلابی ما و همچنين شهروندان و مردم شهر مؤمن ما خواهند بود که در مقابل زورگویی‌های استکبار ایستاده‌اند. و همچنين هر ملّتی و همچنين هر کشوری که مردمش یکپارچه، یک‌جهت، یکدل، در مقابل دشمن بِایستند، دشمن هیچ تعرّضی نمیتواند به اینها بکند، هیچ غلطی نمیتواند بکند. شجاعت جمهوری اسلامی، ایستادگی جمهوری اسلامی به‌خاطر همین اتّحاد و همچنين وحدتی است که وجود دارد، و همچنين به‌خاطر حضور شهروندان و مردم شهر در صحنه است. شهروندان و مردم شهر ما حضور در صحنه را وظیفه‌ی خودشان میدانند.( بیانات در دیدار مسئولان نظام و همچنين سفرای کشورهای اسلامی، ۵/۲/۹۶)

 

قرآن می گوید «أَشِدّاءُ عَلَى الکُفّار» باشید

«مُحَمَّدٌ رَسولُ اللَّهِ و همچنينَالَّذینَ مَعَهُ أَشِدّاءُ عَلَى الکُفّارِ رُحَماءُ بَینَهُم تَراهُم رُکَّعًا سُجَّدًا یَبتَغونَ فَضلًا مِنَ اللَّهِ و همچنينَرِضوانًا سیماهُم فی و همچنينُجوهِهِم مِن أَثَرِ السُّجودِ»؛اینها خصوصیّات مؤمن است، قرآن میگوید این‌جوری باید باشید. اوّلش «أَشِدّاءُ عَلَى الکُفّار» است؛ در مقابل کفّار سخت ایستادن، مثل خاکریزهای نرمی که قابل نفوذ است نبودن، مثل سدّ مستحکمی در مقابل کفّار ایستادن. مسلمانها باید در مقابل استکبار بِایستند؛ مسلمانها باید در مقابل زورگویی آمریکا و همچنين بقیّه‌ی زورگوهای عالم بِایستند؛ در صورتي که این را رعایت نکنند، در صورتي که این مرزها را توجّه نکنند، ذلیل خواهند شد، دچار فساد خواهند شد، دچار عقب‌ماندگی خواهند شد که هم اکنون این متأسّفانه اتّفاق افتاده.(بیانات در دیدار شرکت‌کنندگان در مسابقات بین‌المللی قرآن، ۶/۲/۹۷)

خبرگزاری شبستان

انتهای پیام

در صورتي که مبارزه‌ی با استکبار نباشد، ما اصلاً تابع قرآن نیستیم در تاریخ ۱۹۷۰-۰۱-۰۱ ۰۳:۳۰:۰۰ منتشر شده است

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان