حضرت آیت الله مکارم شیرازی: اقتصاد از دلایل رغبت اشخاص به عرضه مواد اعتياد آور و مخدر است

%name حضرت آیت الله مکارم شیرازی: اقتصاد از دلایل رغبت اشخاص به عرضه مواد اعتياد آور و مخدر است

شفقنا- حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی گفت: مصرف مواد اعتياد آور و مخدر از نظر شرع مقدس نیز حرام بوده و همچنين مبارزه با آن هم از اهم اولویت هاست.

به نقل از روزنامه نويس و خبرنگار شفقنا در قم، این مرجع تقلید در دیدار سردار مؤمنی دبیر کل ستاد مبارزه با مواد اعتياد آور و مخدر اظهار داشت: یکی از دلایلی که برخی از اشخاص آلوده به مواد اعتياد آور و مخدر خواهند بود، به صرفه بودن آن هم به لحاظ اقتصادی است.

او بعد اقتصادی را یکی از دلایل اصلی رغبت اشخاص به عرضه مواد اعتياد آور و مخدر دانست و همچنين افزود: در برخی از کشورهای دنیا اشخاص صاحب نام نیز به دلیل بعد اقتصادی آن هم در حوزه مواد اعتياد آور و مخدر و همچنين عرضه آن هم وارد می‌شوند.

آیت الله مکارم شیرازی ادامه داد: استعمارگران معمولا برای مسلط بودن و تسلط داشتن بیشتر به کشورهای ضعیف تر، مواد اعتياد آور و مخدر را وارد این کشورها می‌کنند و همچنين تجارت مواد اعتياد آور و مخدر از بدترین تجارت ها بوده که با مردن و مرگ اشخاص سروکار دارد.

او با بیان اهداف شوم دشمنان تاکید کرد: رژیم صهیونیستی با وجود زمین های کشاورزی کمی که دارد، کشت تریاک را در این زمین ها آزاد گذاشته و همچنين به انحراف کشیدن جوانان جنوب لبنان را هدف قرار داده است.

این مرجع تقلید گسترش مواد اعتياد آور و مخدر را هموار کننده دستیابی دشمنان به اهداف شوم خود دانست و همچنين مطرح کرد: مصرف مواد اعتياد آور و مخدر از نظر شرع مقدس نیز حرام بوده و همچنين مبارزه با آن هم از اهم اولویت هاست.

او با تاکید بر لزوم ایجاد عزم جدی در راه فرهنگسازی در این حوزه خاطرنشان کرد: تمامی دستگاه ها و همچنين رسانه ها باید در شهروندان و مردم شهر ایجاد آگاهی کنند و همچنين همواره پیشگیری بهتر از درمان بوده است.

آیت‌الله مکارم شیرازی عنوان کرد: باید در زمینه عملیاتی شدن تصمیمات تلاش های بیشتری صورت گیرد و همچنين از ظرفیت مساجد در زمینه کاهش مواد اعتياد آور و مخدر به صورت حداکثری بهره بري و استفاده مي شود‌.

او ابراز کرد: مواد اعتياد آور و مخدر مهمترین سرمایه کشور یعنی جوانان را هدف قرار داده و همچنين نیروی جوون در صورتي که تضعیف مي شود اصلی ترین بازوی کشور از کار خواهد افتاد و همچنين تمام این مسائل باعث شده که مبارزه با این پدیده یک کار جهادی محسوب مي شود.

مرجع تقلید شیعیان رشد مواد اعتياد آور و مخدر در بین مسلمانان اروپا را اصلی ترین دلیل افول جریان اسلام در آن هم دیار دانست و همچنين تاکید کرد: امروز آثار اسلام در اسپانیا تبدیل به موزه شده و همچنين فراموشی اسلام در آنجا به دلیل نفوذ مواد اعتياد آور و مخدر در بین مسلمان بود که این سرنوشت باید مورد توجه جوانان قرار گرفته و همچنين از آن هم عبرت گیرند.

انتهای پیام

fa.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

حضرت آیت الله مکارم شیرازی: اقتصاد از دلایل رغبت اشخاص به عرضه مواد اعتياد آور و مخدر است در تاریخ ۲۰۱۸-۱۱-۱۲ ۱۹:۳۱:۳۲ منتشر شده است

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان