حضرت آیت الله جوادی آملی: کشف زیاد مواد اعتياد آور و مخدر افتخار نیست/ طلاق و همچنين اعتیاد نشانه فقر اخلاقی در جامعه است

%name حضرت آیت الله جوادی آملی: کشف زیاد مواد اعتياد آور و مخدر افتخار نیست/ طلاق و همچنين اعتیاد نشانه فقر اخلاقی در جامعه است

شفقنا- حضرت آیت الله العظمی جوادی آملی تاکید کرد: آمار چندین میلیونی پرونده های موجود در دستگاه قضایی و همچنين آمار بالای نابسامانی های اجتماعی همچون طلاق و همچنين اعتیاد، نشانه وجود فقر اخلاقی در جامعه است.

به به گفته شفقنا، این مرجع تقلید در دیدار اسکندر مومنی رئیس کل ستاد مبارزه با مواد اعتياد آور و مخدر و همچنين جمعی از مسئولین این ستاد در سخنانی با تاکید بر تقویت مرزهای کشور اظهار داشت: مرزهای کشور باید بیش از پیش تقویت مي شود، در صورتي که مرزهای خود را آباد کنیم و همچنين بیکاری و همچنين فقر را آن هم منطقه ها و مناطق برطرف نماییم، نقش به سزایی در جلوگیری از وارد شدن مواد اعتياد آور و مخدر به کشور خواهد داشت.

او ادامه داد: تنها دیوار کشیدن در مرز کافی نیست، در سراسر مرزهای کشور باید کشاورزی، دامپروری و همچنين صنعت توسعه یابد تا جایی که خود مرزنشینان احساس کنند که نفع آنها در حراست آنها از مرزهاست و همچنين عضو فعالی از ستاد تو باشند.

آیت الله جوادی آملی خاطرنشان ساخت: طبق نقل کلینی، پیامبر(ص) فرمود خدایا بین شهروندان و مردم شهر و همچنين نان شهروندان و مردم شهر جدایی مینداز! در اینجا نان به مفهوم اقتصاد شهروندان و مردم شهر است، حضرت می فرماید خدایا  بین شهروندان و مردم شهر و همچنين اقتصاد شهروندان و مردم شهر جدایی مینداز، چرا که دینداری بدون اقتصاد سخت است.

او ابراز داشت: کشف زیاد مواد اعتياد آور و مخدر افتخار آفرین نیست و همچنين نشانه وجود فراوانی آسیب است در صورتي که ما با وجود سرمایه هایی مانند قرآن و همچنين عترت، نتوانیم کشور را اداره کنیم و همچنين از این آسیبها جلوگیری نماییم حقیقتا خسارت است.

این مرجع تقلید فقر اخلاقی را از عوامل مهم گسترش معضلات اجتماعی دانست و همچنين اظهار داشت: آمار چندین میلیونی پرونده های موجود در دستگاه قضایی و همچنين آمار بالای نابسامانی های اجتماعی همچون طلاق و همچنين اعتیاد، نشانه وجود فقر اخلاقی در جامعه است در نتیجه باید اخلاق در جامعه از طریق «رُحَماءُ بَینَهُم» تقویت مي شود تا جامعه بتواند در برابر آسیب ها مصونیت پیدا کند.

انتهای پیام

fa.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

حضرت آیت الله جوادی آملی: کشف زیاد مواد اعتياد آور و مخدر افتخار نیست/ طلاق و همچنين اعتیاد نشانه فقر اخلاقی در جامعه است در تاریخ ۲۰۱۸-۱۱-۱۲ ۱۵:۴۴:۰۱ منتشر شده است

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان