حضرت آیت الله جوادی آملی: جامعه را با عمل هدایت کنیم/ وقتی دین منهدم مي شود فساد گسترده می مي شود

%name حضرت آیت الله جوادی آملی: جامعه را با عمل هدایت کنیم/ وقتی دین منهدم مي شود فساد گسترده می مي شود

شفقنا- حضرت آیت الله العظمی جوادی آملی گفت: عالم سکولار است که سکولار بودن را بر علم تحمیل کرده لذا باید دست های عالم یاغی را کوتاه کنیم.

به به گفته روزنامه نويس و خبرنگار شفقنا در قم، این مرجع تقلید شامگاه چهارشنبه در همایش ملی المیزان و همچنين علوم انسانی اسلامی که در دارالقرآن علامه طباطبایی(ره) برگزار شد اظهار داشت: در کتاب المیزان آمده قرآن کتابی است که هم اکنون گوینده با ما حرف می زند.

او گفت: تجلی خداوند تبارک و تعالي فوق زمان و همچنين زمین است و همچنين شرقی و همچنين غربی نیست، خداوند تبارک و تعالي قرآن را نازل کرد نه آنگونه که باران را نازل کرد؛ خداوند باران را بر زمین انداخت ولي بايد توجه داشت قرآن را بر زمین آویخت و همچنين آن هم حبل آویخته است که هم مشکل خود را حل می کند و همچنين هم مشکل دیگران را رفع می نماید.

آیت الله جوادی آملی ادامه داد: قرآن ما را در  آغاز دعوت به حیا کرده است و همچنين سوره علق در آغاز رسالت نازل شد. این مناجات شعبانیه و همچنين دعای رمضان دعای ناز است نه نیاز.

او به برکت خون شهدا برای جامعه اشاره و همچنين ابراز کرد: آن هم طوری که خون شهید جامعه را طیب و همچنين طاهر می کند، قلم عالم نیز همین صورت است؛ بارندگی نمی تواند اختلاس را پاک کند، خون شهید است که بی راهه رفتن و همچنين نفوذی شدن را پاک می کند و همچنين لذا این شهدا بودند که کشور را پاک کردند.

این مرجع تقلید خاطرنشان کرد: در صورتي که کشوری با خون شهید پاک شد میوه پاک می دهد که این میوه پاک آن هم دانشگاه، بانک و همچنين مردان و همچنين زنان پاک می باشد.

او تصریح کرد: خون شهید مقدس است ولي بايد توجه داشت نه آنقدر که قلم و همچنين سخن علما مقدس است به گونه ای که رسول اکرم فرمودند وقتی قلم عالم به جوش آید خون شهید آرام می مي شود و همچنين لذا بیانات علما مرکبی است که شهید پرور و همچنين شهادت ساز است و همچنين یقینا از شهادت بالاتر می باشد.

آیت الله جوادی آملی افزود: گاهی ممکن است فتح و همچنين پیروزی بالاتر از شهادت باشد. رسول خداوند تبارک و تعالي فرمود: در قیامت واحد سنجشی هست و همچنين در آن هم روز مرکب عالم را با خون شهید مورد سنجش قرار می‌دهند که مرکب عالم سنگین تر است.

او با بیان اینکه شهروندان و مردم شهر عمل می خواهند و همچنين باید با عمل جامعه را هدایت کنیم اظهار داشت: انسان طغیان گر همه جا را آلوده کرده است و همچنين در صورتي که نیروی دفاع و همچنين مبارزه نباشد فساد توسعه می یابد و همچنين هنگامی که دین منهدم مي شود فساد گسترده می مي شود.

این مرجع تقلید مطرح کرد: دانشی که در دانشگاه ماست لاشه علم است و همچنين لذا از این دانشجو توقعی نیست، این انسان است که سکولار است و همچنين سکولار بودن خود را بر علم تحمیل کرده است.

او گفت: عالم سکولار است که سکولار بودن را بر علم تحمیل کرده لذا باید دست های عالم یاغی را کوتاه کنیم.

انتهای پیام

fa.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

حضرت آیت الله جوادی آملی: جامعه را با عمل هدایت کنیم/ وقتی دین منهدم مي شود فساد گسترده می مي شود در تاریخ ۲۰۱۸-۱۱-۱۴ ۲۳:۰۳:۲۹ منتشر شده است

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان