تاکید حضرت آیت الله نوری همدانی بر اطلاع رسانی مسئولان به شهروندان و مردم شهر/ شهروندان و مردم شهر از پیشرفت ها مطلع شوند

%name تاکید حضرت آیت الله نوری همدانی بر اطلاع رسانی مسئولان به شهروندان و مردم شهر/ شهروندان و مردم شهر از پیشرفت ها مطلع شوند

شفقنا- حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی بر شفاف سازی و همچنين اطلاع رسانی به شهروندان و مردم شهر تاکید و همچنين بیان کرد: مسائلی که نیاز کشور است بابد منتشر شده و همچنين شهروندان و مردم شهر از پیشرفت‌ها مطلع شوند، چرا که با افزایش اطلاع شهروندان و مردم شهر به سوی رشد حرکت می‌کنیم.

به نقل از روزنامه نويس و خبرنگار شفقنا، این مرجع تقلید ظهر امروز در دیدار رئیس نهاد پدافند غیرعامل کشور با اشاره به آیه ای از قرآن کریم عنوان کرد: در این کتاب آسمانی بر اینکه مسلمانان در برابر دشمنان آمادگی داشته باشند تاکید شده است.

او حدیثی از پیامبر اعظم (ص) را مورد توجه قرار داد و همچنين افزود: در حدیثی از پیامبر اکرم(ص) بر این موضوع تاکید شده که تمام خیر و همچنين خوبی ها بر پایه اقتدار و قدرت بوده و همچنين کلید بهشت برای کسانی است که در حال آماده کردن امکان جهاد خواهند بود.

آیت الله نوری همدانی با اشاره به ابعاد متنوع و گوناگون و مختلف آمادگی در برابر دشمنان خاطرنشان کرد: آمادگی به چند قسمت و بخش تقسیم می‌مي شود که نخستین مورد آن هم آمادگی نظامی بوده و همچنين قسمت و بخش بعدی به آمادگی روانی مرتبط می‌مي شود.

او ادامه داد: آمادگی اطلاعاتی از دیگر ملزومات بوده و همچنين مورد بهره بري و استفاده و نياز ضروري است از اوضاع دشمن به صورت دقیق مطلع شویم، چهارمین بعد آمادگی در حوزه آمادگی فکری مطرح بوده و همچنين معنویت، ایمان و همچنين اتحاد همواره در طول تاریخ تکیه گاه مسلمانان بوده است.

این مرجع تقلید سیره انبیا را آمادگی برای جهاد توام با هدایت امت دانست و همچنين ابراز کرد: برای دینداران، کتاب هدایت در یک دست و همچنين آمادگی برای جهاد در دست دیگر باید قرار داشته باشد و همچنين انبیاء در این مسیر حرکت کرده و همچنين امام و پيشوا زمان (عج) نیز در این مسیر حرکت مي کند.

آیت‌الله نوری همدانی با اشاره به وعده قرآن در زمینه غلبه مسلمانان بر مشرکان، تصریح کرد: خداوند به مسلمانان قول داده که بر دشمنان غالب باشند و همچنين تاکید شده که مسلمانان با پیشوایان کفر به جهاد و همچنين جنگ پرداخته و همچنين همواره آمادگی خود را حفظ کنند و همچنين این مفاهیم در قرآن کریم همواره قابل ديدن است.

او با اشاره به دوران دفاع مقدس مطرح کرد: در هشت سال شمسي جنگ تحمیلی درس‌های بزرگی نهفته و همچنين مورد بهره بري و استفاده و نياز ضروري است کتبی که در این زمینه تالیف شده مطالعه مي شود تا شهروندان و مردم شهر از رشادت‌های جوانان در جبهه ها مطلع باشند.

این مرجع تقلید تاکید کرد: اسلام، دین جهاد، فرهنگ و همچنين هوشیاری بوده و همچنين به این موارد در جهان امروز باید بیشتر توجه مي شود.

او با تاکید بر لزوم حفظ تجهیزات و همچنين سلاح ها در برابر حملات دشمنان، اظهار داشت: دشمن به دنبال این است که ما از سلاح هایمان غافل باشیم. مهمترین سلاح ما ایمان است که باید از آن هم مراقبت مي شود.

آیت‌الله نوری همدانی بر شفاف سازی تاکید و همچنين بیان کرد: مسائلی که نیاز کشور است بابد منتشر شده و همچنين شهروندان و مردم شهر از پیشرفت‌ها مطلع شوند، چرا که با افزایش اطلاع شهروندان و مردم شهر به سوی رشد حرکت می‌کنیم.

او لزوم اقتدار و قدرت پیش بینی رفتار دشمنان را ضروری دانست و همچنين گفت: اتفاقی که در اهواز رخ داد نشان می‌دهد که دشمن در کمین ماست. قرآن به ما می‌آموزد که تمام کمین‌گاه‌های دشمنان را بسته و همچنين آنان را در راه رسیدن به اهدافشان ناکام کنیم.

 

ماهیت تهدیدات در عصر کنونی تکنولوژی محور است

در بخشی از این دیدار، سردار غلامرضا جلالی با اشاره به جلسه‌ای که با رهبر انقلاب برگزار شد، عنوان کرد: در جلسه ای که در چند روز اخیر خدمت رهبری رسیدیم، ایشان بر این نقطه تاکید داشتند که موضوع پدافند غیرعامل بسیار مهم بوده و همچنين نیاز است که توجه جدی به این حوزه به عمل آید.

رئیس نهاد پدافند غیرعامل کشور تصریح کرد: ماهیت تهدیدات در عصر کنونی تکنولوژی محور است، تهدیدات سایبری و همچنين فضای مجازی با سایر تهدیدات تلفیق شده بنابراین باید راه مقابله با این تهدیدات نیز نوین مي شود.

او با اشاره به دغدغه های رهبر انقلاب در حوزه پدافند غیرعامل، خاطرنشان کرد: همواره نقطه ای که مورد تاکیدرهبری بوده، توجه به فناوری های دارای کارکرد و همچنين مدرن در جهت خدمت به شهروندان و مردم شهر و همچنين مراقبت از آسیب‌های فناوری به کشور بوده است.

جلالی با تاکید بر لزوم کاهش آسیب‌های فناوری، بیان کرد: موضوع شهرستان هوشمند بحثی است که ضمن اینکه باید از هوشمندی برای مدیریت بهره بري و استفاده کرد، مورد بهره بري و استفاده و نياز ضروري است از آسیب‌های آن هم جلوگیری به عمل آید.

رئیس نهاد پدافند غیرعامل کشور با تاکید بر لزوم علمی بودن راهکارهای بهره بري و استفاده از فناوری، بیان کرد:بهره بري و استفاده از فرصت های فناورانه و همچنين مقابله با تهدیدات دو مولفه ای است که موضوع فعالیت پدافند غیرعامل بوده و همچنين تهدیدات کنونی با تهدیدات قبل تفاوت پیدا کرده است.

او با اشاره به سخنان رهبر انقلاب افزود: معماری جهان در حال شکل گیری متاثر از معماری فضای مجازی بوده و همچنين به دلیل جبر تاریخی ناگزیر از بهره گیری از این فناوری ها هستیم.

جلالی با اشاره به لزوم اهمیت دادن به حوزه فرهنگی در کنار فناوری، ابراز کرد: در کنار فناوری ها، الگوی زندگی و همچنين فکر کردن و انديشيدن غیراسلامی نیز در جامعه حاکم می‌مي شود و همچنين به همین دلیل رهبری بر توجه به قسمت و بخش فرهنگی و همچنين جلوگیری از آسیب‌های فناوری تاکید دارند.

انتهای پیام

fa.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

تاکید حضرت آیت الله نوری همدانی بر اطلاع رسانی مسئولان به شهروندان و مردم شهر/ شهروندان و مردم شهر از پیشرفت ها مطلع شوند در تاریخ ۲۰۱۸-۱۱-۰۱ ۱۳:۳۵:۵۸ منتشر شده است

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان