تاکید حضرت آیت الله جوادی آملی بر شناسایی و همچنين حل معظلات و مسائل و مشکلات زائران اربعین

%name تاکید حضرت آیت الله جوادی آملی بر شناسایی و همچنين حل معظلات و مسائل و مشکلات زائران اربعین

شفقنا-حضرت آیت الله العظمی جوادی آملی با تاکید بر شناسایی معظلات و مسائل و مشکلات زائرین اربعین حسینی خواستار برنامه جذاب و جالب و خوب ریزی بیشتر جهت رفع آنها شدند.

به نقل از شفقنا، این مرجع تقلید در دیدار سردار حسین ذوالفقاری دست يار امنیتی و همچنين انتظامی وزارت کشور و همچنين رئیس ستاد اربعین ضمن قدردانی از سرويس ها و خدمات ستاد اربعین در خدمت رسانی به زائرین، در سخنانی اظهار داشت: اصل اول این است که ما طبق بیان قرآن کریم که قانون اساسی جهان اسلام است، وظیفه داریم تا نفس می‌کشیم با سه حوزه محلی، منطقه ای و همچنين بین المللی ارتباط و رابطه داشته باشیم و همچنين بدانیم که در هر یک از این حوزه ها چگونه باید رفتار کنیم که قرآن کریم نحوی ارتباط صحیح با هر یک از این حوزه ها را یادآور شده است.

او ادامه داد: اصل دوم این است که این کشور به لطف الهی و همچنين به برکت انقلاب و همچنين جنگ تحمیلی از خواب بیدار شد، ولي بايد توجه داشت ما باید بفهمیم آنچه پرچم سه رنگ کشور را حفظ کرد همین پرچم های یا علی(ع)، یا زهرا(س) و همچنين یا حسین(ع) است، ما حبّ وطن داریم ولي بايد توجه داشت این جزء نافله است، آنچه فریضه است، پرچم یا علی(ع) است. دشمن دو سال شمسي جنگ داخلی و همچنين هشت سال شمسي جنگ خارجی را بر ما تحمیل کرد و همچنين در واقع ما ده سال شمسي گرفتار جنگ بودیم، در تمام این مدت آنکه کار اساسی کرد و همچنين حرف اول را زد همین پرچم یا علی(ع) و همچنين یا زهرا(س) بود؛ یعنی نظر به معاد که بعد از مردن و مرگ خبری است و همچنين انسان با مردن نمی‌پوسد بلکه از پوست به در می‌آید، انسان ابدی است و همچنين در نتیجه این موجود ابدی باید فکر کردن و انديشيدن کردن و انديشيدن ابدی داشته باشد و همچنين این تنها از دین ساخته است.

این مرجع تقلید خاطرنشان کرد: این همه پادشاهان و همچنين حکومتها در طول تاریخ، ظهور کردند ولي بايد توجه داشت یک وجب خاک به نام اینها نمانده، ولي بايد توجه داشت ببینید حسین بن علی(ع) با دست خالی دنیا را گرفت، پس معلوم می‌مي شود خبری هست.

آیت الله جوادی آملی در پایان با تاکید بر شناسایی معظلات و مسائل و مشکلات زائرین اربعین حسینی خواستار برنامه جذاب و جالب و خوب ریزی بیشتر جهت رفع آنها شد.

در ابتدای این دیدار سردار ذوالفقاری به بیان گزارشی از سرويس ها و خدمات ارائه شده به زائرین اربعین در عرصه های متنوع و گوناگون و مختلف پرداخت.

انتهای پیام

fa.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

تاکید حضرت آیت الله جوادی آملی بر شناسایی و همچنين حل معظلات و مسائل و مشکلات زائران اربعین در تاریخ ۲۰۱۸-۱۱-۰۷ ۰۹:۴۵:۴۷ منتشر شده است

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان