ارتباط قائم نامیدن حضرت مهدی با عاشورای امام و پيشوا حسین

%name ارتباط قائم نامیدن حضرت مهدی با عاشورای امام و پيشوا حسین

شفقنا-ابوحمزه ثمالی می گوید: به امام و پيشوا محمد باقر علیه السلام عرض کردم:ای فرزند پیامبر آیا تو همه قائم نیستید و همچنين حق را به پا نمی دارید؟ پس چرا تنها ولی عصر را قائم می خوانند؟ فرمود: زيرا و به درستي که جدم حسین علیه السلام کشته شده فرشتگان صدا به گریه وناله بلند نموده و همچنين عرض کردند: پرورگارا آیا قاتلان بهترین بندگانت و همچنين زاده اشرف برگزیدگانت را به حال خود وا می گذاری؟
خداوند به آن هم ها وحی فرستاد:ای فرشتگان من آرام بگیرید. به عزت و همچنين جلالم سوگند از آنان انتقام خواهم گرفت، هرچند بعد از گذشت زمان ها باشد. آن هم گاه پروردگار عالم پرده از جلو دیدگان آنان کنار زد و همچنين امامان از فرزندان امام و پيشوا حسین علیه السلام را یکی بعد از دیگری به آن هم ها نشان داد. فرشتگان از این منظره مسرور و همچنين شادمان گردیدند و همچنين دیدند که یکی از آن هم بزرگواران ایستاده و همچنين مشغول نماز است. خداوند فرمود: با این قائم (ایستاده) از آنان قاتلان حسین علیه السلام انتقام خواهم گرفت.(۱)

بشارت ظهور از زبان امام و پيشوا حسین علیه السلام
امام و پيشوا حسین علیه السلام: در صورتي که از عمر دنیا جز یک روز باقی نمانده باشد خداوند آن هم روز را به قدری طولانی فرماید تا آن هم که مردی از فرزندان من خروج نماید و همچنين زمین را پر از عدل و همچنين داد نماید، همچنانکه پر از ظلم و همچنين جور شده باشد، من از رسول خداوند تبارک و تعالي صلی الله علیه و همچنين آله و همچنين سلم این چنین شنیدم.(۲)

دلدادگی امام و پيشوا مهدی به امام و پيشوا حسین علیه السلام
امام و پيشوا مهدی عجل الله تعالی فرجه الشریف در زیارت ناحیه مقدسه می فرماید:

در صورتي که روزگار مرا به تأخیر انداخت و همچنين مقدرات از یاری و همچنين نصرت تو (در روز عاشورا) بازداشت، هر آینه من صبح و همچنين شام بر تو ندبه می کنم و همچنين به جای اشک برتو خون می گریم.
۱- . بحار الانوار، ج۴۵، ص۲۲۱.
۲- . کمال الدین، ج۱، ص۳۱۷.

انتخاب شفقنااز کتاب پرسمان حسینی

انتهای پیام

fa.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

ارتباط قائم نامیدن حضرت مهدی با عاشورای امام و پيشوا حسین در تاریخ ۲۰۱۸-۱۰-۲۹ ۱۴:۲۳:۲۰ منتشر شده است

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان