روایت "سید‌مهدی شجاعی" از رجزهای شهدای کربلا در روز عاشورا

روایت "سید‌مهدی شجاعی" از رجزهای شهدای کربلا در روز عاشورا

|روایت "سید‌مهدی شجاعی" از رجزهای شهدای کربلا در روز عاشورا از مسیح داراب|

کتاب «مردان و همچنين رجزهایشان» شامل رجز‌های شهیدان کربلا در روز عاشوراست که توسط سیدمهدی شجاعی جمع‌آوری و همچنين ترجمه شده است. همچنين و علاوه بر متن و همچنين ترجمه رجزها، توضیحات و همچنين شرح حال مختصری هم در مورد  صاحبان رجز‌ها آمده است.

در مقدمه  کتاب که توسط سید ابوالقاسم حسینی (ژرفا) نوشته شده، بحث رجز از دو منظر لغوی و همچنين اصطلاحی به صورت علمی تشریح شده است. در مقدمه این کتاب می‌خوانیم: معمولاً رجز خواندن در میدان جنگ، ویژه خاصّان و همچنين بلند رتبگان اجتماع بود و همچنين عوام نوعاً از رجزخوانی بی نصیب بودند. از افتخارات سپاه امام و پيشوا حسین (ع) در کربلا همین بود که از مزايا و خاصيت هاي و همچنين عوام، هر دو درمیدان رزم عاشورا رجز‌هایی روایت شده است.

این از آن هم روست که همه آنچه در مزايا و خاصيت هايّ یاران حضرت مایه افتخار شمرده می‌شد، وابسته ارزش‌های معنوی و همچنين شرافت روح ایشان بود و همچنين همه تقوامداران ولایت شعار، خواه به اصطلاح از مزايا و خاصيت هاي باشند و همچنين خواه از عوام، در این بهره مشترکند …، ولي بايد توجه داشت تاریخ عاشورا روایت نکرده است که امویان یزیدی در ذکر اهداف خود به رجزی توسّل جسته باشند.

چاپ نهم «مردان و همچنين رجزهایشان» در ۸۸ صفحه قطع رقعی به قیمت ۹ هزار تومان منتشر شده است.

انتهای پیام

روایت "سید‌مهدی شجاعی" از رجزهای شهدای کربلا در روز عاشورا در تاریخ ۱۹۷۰-۰۱-۰۱ ۰۳:۳۰:۰۰ منتشر شده است

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان